Etli teze bamya http://www.metbex.net/wp-content/uploads/2013/03/image1.jpg Lazım olan erzaqlar : 500 qr teze bamya ( bu tereveze Azerbaycanda rast gelmedim, esasen Turkiyede cox sevilir) , 50 qr kıçık hisselere doqranmış mal eti, 2 xorek qaşığı kere yağı , 1 eded quru soğan, 2 eded pomidor, 3,4 diş sarımsaq, 1 xörek qaşığı tomat , limon suyu 2 xorek qaşıqı, duz Qazana yağı , doğranmış soğanları ve etleri atıb. Suyu çekilene qeder qovururuq. Suyu çekildikden sonra tomatımızı elave

Bu konu 1818 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Etli teze bamya 1818 Reviews

Konuyu değerlendir: Etli teze bamya

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1818 kez incelendi.

AyMaRaLCaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    5172
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    2
    Tecrübe Puanı
    100
    @AyMaRaLCaN

Standart Etli teze bamya

Etli teze bamya

Lazım olan erzaqlar : 500 qr teze bamya ( bu tereveze Azerbaycanda rast gelmedim, esasen Turkiyede cox sevilir) , 50 qr kıçık hisselere doqranmış mal eti, 2 xorek qaşığı kere yağı , 1 eded quru soğan, 2 eded pomidor, 3,4 diş sarımsaq, 1 xörek qaşığı tomat , limon suyu 2 xorek qaşıqı, duz

Qazana yağı , doğranmış soğanları ve etleri atıb. Suyu çekilene qeder qovururuq. Suyu çekildikden sonra tomatımızı elave edirik.Sonra soyulmuş ve doqranmış pomidorları elave edirik qazana, üzerine 1 xörek qaşığı limon suyu ve duz elave edirik ,bişirmeye davam edirik

Teze bamyaların baş hisselerini kesirik sonra limonu suda yarım saat saxlayırık.( suya 1 xörek qaşığı limon suyu)
    Sonra bamyaların suyu süzülür , qazanda bişmekde olan etin üzerine elave edirik.
    Bişmekde olan xorekin suyu azdırsa Yene su elave edirik ( su xörekin üzerine çıxacaq qeder olsun) zeif ocaqda bamyalar yumşalanadek bişiririk.

Resepti bizimlə paylaşan ~ Nur ~ xanıma təşəkkürlər.

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Etli teze bamya

Kategori: Azerbaycan Mutfağı

Konuyu Baslatan: AyMaRaLCaN

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 1818

Sinemde yanar dağlar bahçeler bağlar yetim
    Sensizken canım ağlar bensizken memleketim
    Özüme bir kez dokun gör nasıl birisiyim
    Aşka aşıkken bile memleket delisiyim

Etiketler