http://img71.imageshack.us/img71/6852/yemekdsc0096da7.jpg Bizim Iğdır Kültürü ve Yaşatma Derneği Başkanı Enver Türkoğlu ”Merkezi Almanya da bulunan ve Almanya da yaşayan Iğdırlı hemşerilerimizin kurmuş olduğu Türk Caferiler Birliği, Iğdır'da yardıma muhtaç hemşerilerimize ulaştırılmak üzere 40 adet kurbanlık koyun alınıp Iğdır'daki ihtiyaç sahiplerine dağıtılması istenmiştir. Kestirilmesi için Ankara'daki Bizim Iğdır Kültürünü Koruma ve Yaşatma Derneğinden yardım talebinde bulunulmuştur.

Bu konu 1630 kez görüntülendi 1 yorum aldı ...
KURBAN YARDIMI 1630 Reviews

Konuyu değerlendir: KURBAN YARDIMI

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1630 kez incelendi.

Azeribalasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    3529
    Beğendikleri
    130
    Beğenileri
    32
    Tecrübe Puanı
    100
    @Azeribalasi

Standart KURBAN YARDIMI

Bizim Iğdır Kültürü ve Yaşatma Derneği Başkanı Enver Türkoğlu ”Merkezi Almanya da bulunan ve Almanya da yaşayan Iğdırlı hemşerilerimizin kurmuş olduğu Türk Caferiler Birliği, Iğdır'da yardıma muhtaç hemşerilerimize ulaştırılmak üzere 40 adet kurbanlık koyun alınıp Iğdır'daki ihtiyaç sahiplerine dağıtılması istenmiştir.

Kestirilmesi için Ankara'daki Bizim Iğdır Kültürünü Koruma ve Yaşatma Derneğinden yardım talebinde bulunulmuştur.
    Türk Caferiler Birliği Genel Başkanı Mehmet IRMAK öncülüğünde Almanya da yaşayan hemşerilerimizin katkılarıyla toplanan yardım paraları Bizim Iğdır Kültürünü Koruma ve Yaşatma derneğine gönderilmiştir.
    Bunun üzerine derneğin genel başkanı Enver TÜRKOĞLU Iğdır'a gelerek 40 adet koyun almış ve Iğdır'dan tespit ettikleri fakir- fukara ailelere dağıtmaya başlamıştır.
    Bu konuda derneğimiz genel başkanı TÜRKOĞLU yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Kıymetli basın mensupları, değerli hemşerilerim yaklaşan kurban bayramı münasebetiyle merkezi Almanya da bulunan Türk Caferiler Birliği ile Derneğimizin hazırladığı bu organizasyonda 40 adet kurbanlık koyun alınarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırmanın sevinç ve mutluluğunu yaşamaktayım. Bu nedenle öncelikle Türk Caferiler Birliği Genel Başkanı Meh met IRMAK ve Almanya da yaşayan ve bu yardımlara gönülden katılarak maddi ve manevi destekte bulunan bütün hemşerilerime teşekkür ediyorum. Allah razı olsun. Yüce rabbimden hayırlarını kabul etmesini niyaz ediyorum.
    Ekonomide yaşanan buhranlı günlere rağmen paylaşmanın, yardımlaşmanın önem taşıdığı günümüzde yüce İslam dinin de vacip kıldığı bu tür yardımlaşma ve dayanışmanın bir güzel örneğini göstererek bu yardımın ihtiyaç sahibi hemşerilerimi mutlu edeceğini ve sevindireceğini umuyorum.
    Bu yardımlarının, ilerdeki günlerde devam etmesi temennisiyle yaklaşan kurban bayramının başta vatan için şehit olan şehit aileleri olmak üzere Iğdırlı hemşerilerimin ve Türk İslam aleminin kurban bayramını kutlar hayırlara vesile olmasını yüce Allah tan dilerim.” dedi.

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: KURBAN YARDIMI

Kategori: Iğdır dan Haberler

Konuyu Baslatan: Azeribalasi

Cevaplar: 1

Görüntüleme: 1630

Dünyanin En Büyük Azeri Mp3 Arsivi. www.azeribalasi.com

aybala__@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    66
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    618
    @aybala__@

helal olsun enver türkogluna allah kabul etsin bir nebzede biz bişeyler yapabilseydik keske sevapların ibadetin en güzelini yapmıs......emeginize saglık ...

Etiketler