http://i52.tinypic.com/2j1x7wj.jpg Felçlilere müjde.Bu kadının dünyada ilk kez uygulanan bir yöntemle ayağa kalktı. Dağda kayak yaparken geçirdiği bir kaza sonucunda beli kırılıp felç olan Amanda Bokstel, şimdi yürümeye başladı. Kaza sonrası belden aşağısı tutmayan Amanda Bokstel "Craig Hastanesi"nde dünyada ilk kez uygulanan bir yöntem sayesinde yürümeye başladı.Bokstel'in tutmayan ayaklarına özel robot yerleştiren doktorlar, bu robot sayesinde kadını yürütmeyi başardı.

Bu konu 1403 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Yarı nsan yarı robot kadın!.. 1403 Reviews

Konuyu değerlendir: Yarı nsan yarı robot kadın!..

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1403 kez incelendi.

Vuslata Hasret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    4260
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    757
    @Vuslata Hasret

Standart Yarı nsan yarı robot kadın!..

Felçlilere müjde.Bu kadının dünyada ilk kez uygulanan bir yöntemle ayağa kalktı.
    Dağda kayak yaparken geçirdiği bir kaza sonucunda beli kırılıp felç olan Amanda Bokstel, şimdi yürümeye başladı.

Kaza sonrası belden aşağısı tutmayan Amanda Bokstel "Craig Hastanesi"nde dünyada ilk kez uygulanan bir yöntem sayesinde yürümeye başladı.Bokstel'in tutmayan ayaklarına özel robot yerleştiren doktorlar, bu robot sayesinde kadını yürütmeyi başardı.

Sırtında robotun idare merkezi bulunan kadın uzuktan kumanda ile ayağındaki robota kumanda edebiliyor.

eLEGS adı verilen cihaz sayesinde yarı robot alan kadın uzun bir aradan sonra ilk kez ayağa kalkıp yürümenin sevincini yaşadı.Tekerlekli sandalye mahkumlarını ayağa kaldıracak cihaz gerektiğindeki elde bulunan sensörlerle de yönünü buluyor.Bir parmak hareketiyle ayağın nereye gideceğini komut olarak verebiliyorsunuz.

Bu aletin yakında çok sayıdaki felçli hasta için bir umut olacağı belirtildi.

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Yarı nsan yarı robot kadın!..

Kategori: Engelliler İçin Özel Bölüm

Konuyu Baslatan: Vuslata Hasret

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 1403

Ezan Oldum Dinmedim.Bayrak Oldum İnmedim. Şehit Oldum Ölmedim.Adım Müslüman Soyadım Türk Benim

Etiketler