http://s47.radikal.ru/i117/1002/52/316a3e892425.jpg Ayrılıq nə qədər çətin,nə qədər acı imiş…söylədilər mənə amma mən anlaya bilmədim çünki mən sevirdim, ayrılıq nədir bilmirdim.heç bilmək də istəmirdim.mənə ayrılıqdan söz açanda dinləmək istəmirdim. amma bilmirdim ki gün gələcək mən ayrılıqdan söhbət açmaq istəyəndə məni də dinləmək istəməyənlər olacaq. mən ayrılıqdan qaçmaq istəsəm də o həmişə məni izləyərdi.sanki o mənim kölgəm idi.kölgəm olaraq da həmişə mənimlə oldu, hər addımımda

Bu konu 1536 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Ayrılıq Çətin`imiş 1536 Reviews

Konuyu değerlendir: Ayrılıq Çətin`imiş

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1536 kez incelendi.

ŞiMaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    10831
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    2
    Tecrübe Puanı
    100
    @ŞiMaL

Yeni Ayrılıq Çətin`imiş

Ayrılıq nə qədər çətin,nə qədər acı imiş…söylədilər mənə amma mən anlaya bilmədim çünki mən sevirdim,
    ayrılıq nədir bilmirdim.heç bilmək də istəmirdim.mənə ayrılıqdan söz açanda dinləmək istəmirdim.
    amma bilmirdim ki gün gələcək mən ayrılıqdan söhbət açmaq istəyəndə məni də dinləmək istəməyənlər olacaq.
    mən ayrılıqdan qaçmaq istəsəm də o həmişə məni izləyərdi.sanki o mənim kölgəm idi.kölgəm olaraq da həmişə mənimlə oldu,
    hər addımımda məni izlədi.sonucda sevgimizin sonu oldu,AYRILDIQ BİZ.tükəndi sevgimiz,ayrıldı qəlblərimiz,
    sevgi yolumuza çəpər çəkildi.sevgimizi sonacan yaşada bilmədik.ayrıldıq biz! bu cür yaşanan sevgidən sonra ayrılacağımızı bilsəydim
    heç sevməzdim.bu cür sevib də ayrıldıqda qəm yeyəcəyimi bilsəydim hec sevməzdim.
    ayrılıq nədir indi anladım…acı,kədər,qəm-qüssə,yalnızlıq,tənhalıq-bu da ki ölümdən betər…
    Ayrılıq bu qədərmi asandır? bir göz qırpında ayrılacağımıza qərar verdik.bir göz qırpımında illərcə yaşadığımız
    sevginin son nöqtəsini qoyduq.Biz bizim olan sevgi ilə kifayyətlənmədik.daha çoxunu istədik…artıq tamahın sevgimizə son
    qoyacağını bilmədik! hər kəs kimi biz də sevdik ,sevildik lakin bu sevginin qədrini bilmədik.bəlkə də bizim kimi sevənlər azı idi həyatda.
    amma nə fayda sevgimizin qədrinimi bildik?Xəyal etdiyim o sevgini səndə tapmışdım.həyatı səninlə sevib,həyata səninlə bağlanmışdım.
    həyatın səninlə gözəl oldugunu sanırdım.Həyat sənsiz yaşanmaz deyirdim.amma nə fayda ayrılmışıq biz.Nə danışsam,nə söyləsəm fayda etməz ki.
    İndi sənin həyatında başqa birisi olacağını təsəvvür edə bilmirəm.ayrılsaq da qəlbində məndən başqa birisi olmayacağını zənn edirəm.
    necə ki mənim qəlbimdə yalnız sən varsan.bu cür də mən sənin qəlbində olacağımı düşünürəm.o sevgini yenidən başqa birisində tapa biləcəksənimi,
    tapa biləcəyikmi?Bilirəm sən də mənim kimi başqasını sevə bilməyəcəksən,bilirəm sən də mənim kimi bu sevgini yenidən başlamaq istəyirsən!
    amma sən də mənim tək “qurur var” deyə düşünürsən!sən də mənim düşündüyümü ,el qınağına çeviriləcəyimizi düşünürsən.
    soylə bəs necə edək?İllərcə keçirdiyimiz o günlərin asanlıqla sonluğa varmasına bu cür asanlıqla göz yuma bilərikmi! Biz bir ola bilməyəcəyimizi
    bilsəkdə birgə olmaq istədik.biz bu sevgidən dad ala bilməyəcəyimizi bilə-bilə bu acını daddıq.Amma gec deyil,biz bir qəlbdə yaşamalıyıq.
    biz,bu cür yaddaşlarda qalmalıyıq-sevən qəlblər!…
    Müəllif: Kənan AY

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Ayrılıq Çətin`imiş

Kategori: Azeri Şiirler

Konuyu Baslatan: ŞiMaL

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 1536

Etiketler