Bence hayat bir nehir gibidir. Çoğu insan bu nehre ,sonunda nereye çıkacağına karar vermeden atlar .Böylece çok geçmeden akıntıya kapılırlar.. Günlük olaylar ,günlük korkular ,günlük zorluklar… Nehrin çatal oluşturduğu yerlere vardıklarında ,hangi tarafa gitmek istediklerine bilinçli bir şekilde karar vermezler ,kendileri için hangi tarafın uygun olduğunu da düşünmezler . Ta ki günün birinde kükreyen suların sesi onları uyandırana kadar… Aşağı düşeceklerdir.Bazen bu düşüş ,duygusal bir

Bu konu 1818 kez görüntülendi 3 yorum aldı ...
Acıdan Kaçmayın; İçine Dalın… - Ayse Esendal 1818 Reviews

Konuyu değerlendir: Acıdan Kaçmayın; İçine Dalın… - Ayse Esendal

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1818 kez incelendi.

ŞiMaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    10831
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    2
    Tecrübe Puanı
    100
    @ŞiMaL

Yeni Acıdan Kaçmayın; İçine Dalın… - Ayse Esendal

Bence hayat bir nehir gibidir.
    Çoğu insan bu nehre ,sonunda nereye çıkacağına karar vermeden atlar .Böylece çok geçmeden akıntıya kapılırlar..
    Günlük olaylar ,günlük korkular ,günlük zorluklar…
    Nehrin çatal oluşturduğu yerlere vardıklarında ,hangi tarafa gitmek istediklerine bilinçli bir şekilde karar vermezler ,kendileri için hangi tarafın uygun olduğunu da düşünmezler .
    Ta ki günün birinde kükreyen suların sesi onları uyandırana kadar…
    Aşağı düşeceklerdir.Bazen bu düşüş ,duygusal bir düşüştür.
    Bazen fiziksel bir düşüştür.Bazen finansal bir düşüştür.
    Hayatımızda bugün yüz yüze olduğunuz güçlükler ,büyük ihtimalle ,nehrin yukarısın da iken verilen iyi kararlarla önlenebilirdi .
    Kaderiniz karar anlarınızda biçimlenir….
    Anthony Robbins
    Bazen hepimiz bazı konularda ,düşüncelerde yada davranışlarda değişmemiz gerektiğini biliriz de neden değişemeyiz ?Eski mutsuz olduğumuz konumu sürdürmektense ,neden yeni bir adım atmayı denemeyiz?Aslında cevabı hepimiz biliriz acıdan kaçmak için…

Kendimizde yapak istediğimiz değişikliğe ,yapmamaktan daha fazla acı bağlarız,aslında değişmemenin çok acılı olduğuna ,değişmenin ise cazip ve bizi daha mutlu edeceğine inanırsak kendimizi değiştirecek cesareti elde etmiş oluruz.

.Genelde yaygın olan düşünce değişmenin acı verici olduğudur .Aslında değişmenin içinde acı çekmek yoktur ,onu düşüncelerimizle biz yaratırız.Sürekli değişmeye karşı direnmemiz yüzünden ,değişmekten korkuyor ,onu tam benliğimizle istemiyoruzdur.Bir tarafımız olayların farkına varıp değişmeliyim derken ,öbür tarafımız acıdan kaçmak için mevcut durumuna devam etmek ister ve biz içimizde bir iç çatışma yaşayarak acı çekmeye devam ederiz.

Çoğumuz hep değişmenin neye patlayacağını düşünüp dururuz .Peki acaba değişmemenin maliyeti nedir ?Bu değişimi yapmadığımızda hayatta nelerden yoksun kalırız?Neleri kaçırmış oluruz? Değişmemenin sevdiklerinizi nasıl etkilediğini gözden geçirin..ve arkasından kendinize sorun,eğer değişirsem kendimi nasıl hissederim ?Bunu yaparsam başka neler başarabilirim?Sevdiklerim kendilerini nasıl hisseder?

Yazın bir sinek içeri girince ,dışarı çıkmak için neler yapar ?mutlaka çoğumuz buna şahit olmuşuzdur,hemen ışığa yönelir ,cama gider defalarca cama çarpar ve bunu tekrar edip durur bu bazen tüm gün bile sürebilir.İnsanların da aynı davranışta bulunduklarına hiç şahit oldunuz mu?Değişmeyi isterler ama hep aynı şeyi yapıp dururlar ,Sineğin aslında tek yapması gereken geri çekilip bir başka çıkış aramak değimlidir sizce de? Tıpkı insanlarda olduğu gibi….

Aynı şeyleri tekrar, tekrar yaparsak hayatlarımız değişmez .Elde ettiğimiz sonuç ise yeni acılar ve çaresizliklerdir.

Acıdan kaçmaktansa içine dalın ,bırakın biraz canınız yansın ,iyice acıyı hissedin ki daha fazla canınız acıyamaz duruma gelsin .Unutmayın ki acı hissettiğinizde ondan kaçarsanız ve kendinizi yeni bir değişim için engellerseniz ,o acı içinizde kalacak ve tekrar ,tekrar karşınıza çıkacaktır.Yapmanız gereken biraz sabır,biraz farkı yönlerden olayları görmek ve değerlendirmek,kendinizle yüzleşebilmek cesaretini göstermek ve ben gerçekte ne istiyorum?Hangi konularda kendimi kandırıyorum?B u mevcut durumdan neler yaparak kurtulabilirim ? diye sormaktır.O ilk adımdan sonra arkası umduğunuzdan kolay gelecektir.
    Bir alışkanlığın başlangıcı görünmez bir iplik gibidir ,ama o hareketi her tekrarlayışımızda ipliği sağlamlaştırırız ,ona bir elyaf daha ekleriz ,sonunda kap kalın bir kablo olur ,düşünce ve hareketlerimizi geri dönülmez bir biçimde bağlar .
    Orison Sewett Marden

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Acıdan Kaçmayın; İçine Dalın… - Ayse Esendal

Kategori: Makaleler,Köşe Yazıları

Konuyu Baslatan: ŞiMaL

Cevaplar: 3

Görüntüleme: 1818

Vuslata Hasret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    4260
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    753
    @Vuslata Hasret

beğendim bu yazıyı..facede paylaşayım..eline sağlık şimalim.
    Ezan Oldum Dinmedim.Bayrak Oldum İnmedim. Şehit Oldum Ölmedim.Adım Müslüman Soyadım Türk Benim

ŞiMaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    10831
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    2
    Tecrübe Puanı
    100
    @ŞiMaL

olur paylaş abisim ben eklerim yine okursun

Azra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)