http://i50.tinypic.com/16gwd2e.jpg Kaçınız biletiniz dünyaya kesildikten sonra kendi isteğiniz ile geri dönebildiniz? Hiçbiriniz tabiî ki… Ne bu dünyaya gelirken bizler karar verebiliriz; ne de giderken…Her şeyi zaten bizim için yaratan mükemmel bir şekilde programlayan bir güç var. O halde neden çoğumuz, küçük tanrıcıklar rollerine bürünür de dünyayı biz yaratmışız gibi hükmetmeye çalışırız? İyi olaylar, Allah'tan, kötü olaylar kuldan mı gerçekten… Hiç sanmıyorum. Kaderimiz dışında

Bu konu 1449 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Durdurun Dünyayı İnecek Var 1449 Reviews

Konuyu değerlendir: Durdurun Dünyayı İnecek Var

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1449 kez incelendi.

AyMaRaLCaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    5172
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    2
    Tecrübe Puanı
    100
    @AyMaRaLCaN

Standart Durdurun Dünyayı İnecek Var

Kaçınız biletiniz dünyaya kesildikten sonra kendi isteğiniz ile geri dönebildiniz? Hiçbiriniz tabiî ki… Ne bu dünyaya gelirken bizler karar verebiliriz; ne de giderken…Her şeyi zaten bizim için yaratan mükemmel bir şekilde programlayan bir güç var. O halde neden çoğumuz, küçük tanrıcıklar rollerine bürünür de dünyayı biz yaratmışız gibi hükmetmeye çalışırız?

İyi olaylar, Allah'tan, kötü olaylar kuldan mı gerçekten… Hiç sanmıyorum. Kaderimiz dışında yaşadığımız her şey, kendi seçimlerimizden ibaret… Aklı veren Rab, onu nasıl kullanmanız gerektiğini bizlere bırakmış, adına da mantık denmiş…

Bu dünyaya geliş nedenlerimiz, işte o çok sorduğumuz sorunun içinde: "Neden?" Bazen "neden?" diye sorduğumuz soruların cevaplarını yıllar sonra alırız. Anlam veremediğimiz isteğimiz dışında gelişen olaylar bizlere cevaplarını yıllar sonra verebiliyorlar.

Hayatımızda ne çok "neden?" var. Neden istediklerim olmuyor? Neden benim bir evim yok? Neden benim iyi bir işim yok? Neden bu dünyaya geldim? Neden, neden, neden??? Peki hayatımız, hep bir neden aramakla mı geçecek dersiniz? Bir nedenden dolayı hepimiz bu dünyaya geliyoruz… Herkesin bir misyonu ve gerçekleştirmesi gereken bir yaşam yolu var. Herbirimiz, birbirimize bir görev ile bağlıyız. Zaten deneyimlerimiz ve çektiğimiz sıkıntılar, bizim bu nedenleri bulmamızdaki en büyük etken değil mi?

Eğer bir parça fark edip başkaları ile uğraşacağımıza kendimizi tanımaya çalışsak, her yaşananın merkezinin kendi benliğimizde olduğunu keşfedebiliriz.

Bir de "keşke"ler var hayatımızda… Ben, hâlâ çözemedim; kişiler, "keşkelerin"den neden çekinirler?! Sanki kötü bir şeymiş gibi, "Benim keşkem yok." der durur… Ben, keşkelerimize o kadar kötü gözle bakmıyorum. Eğer yaşamımızda keşkelerimiz yoksa, mükemmel bir yaşam sürüyoruz demektir ki bu da mümkün değil…

Eğer geçmişimize baktığımızda; "Keşke o zaman şu olayı gerçekleştirmeseydim..." diyebiliyorsak, demek ki "o keşke"den bir şeyler öğrenmişiz demektir… Tabiî ki önemli olan, çok fazla olmaması… Bu yüzden, "Ne kadar çok keşken varsa, o kadar çok hata yapmışsın demektir." derler. Hata yapmadan da nasıl doğrular öğrenilebiliyorsa… Her ne olursa olsun kişi, hem kötü yanını hem iyi yanını; hem iyi deneyimlerini, hem de kötü deneyimlerini fark edip kendini tanıma yoluna gitmeli... Bu şekilde zamanla keşkelerimizden kurtulmakta zararlı bir şey değildir nasıl olsa…

"İyi ki"lerimiz, dünya yolculuğunda hayatımızın küçük molaları… Hem dinlenmemizi, hem de az bir parça huzur bulmamızı sağlar. "İyi ki"lerimiz, bizlerin iyi yaptığı eylemlerin onaylanması demek. Biraz karar var içinde "iyi ki"lerimizin…İyi ki yaptım derken yaşadıklarımızdan hiç pişmanlık duymadığımızı gösterir ki bu gerçekten çok güzel bir duygu.

Hayatımızda çıktığımız bu yolculukta bulunduğumuz süre içinde en çok "neden?"ler mi biriktirmeli en çok "keşke"lerimiz mi olmalı yoksa "iyi ki"lerimiz mi? Artık buna da sizler karar verin.

Bir şekilde biletimiz, dünyaya kesildi. Buraya kadar güzel… Amaaaa... İstesek de istemesek de, bu dünyada rahat olsak da olmasak da, her şeyin bir sonu olduğu gibi bu yolculuğunda bir sonu olacak elbet… Ve eninde sonunda bir anons duyacağız:

"SON DURAK… ARTIK İNMEK İÇİN HAZIRLANABİLİRSİNİZ…"

Bu dünyaya neden geldim…Keşke gelmeseydim… Yok, yok iyi ki gelmişim… Sizce hangisi?

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Durdurun Dünyayı İnecek Var

Kategori: Atış Serbest

Konuyu Baslatan: AyMaRaLCaN

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 1449

Sinemde yanar dağlar bahçeler bağlar yetim
    Sensizken canım ağlar bensizken memleketim
    Özüme bir kez dokun gör nasıl birisiyim
    Aşka aşıkken bile memleket delisiyim

Etiketler