Eserleri Google Earth'ten görülebilen Avustralyalı ünlü heykeltıraş Andrew Rogers, 2 yıl önce 2 heykel yaptığı Kapadokya'ya 6 heykel daha yaptı NEVŞEHİR - Andrew Rogers, heykellerinin biriyle ilgili olarak ''Yaşam şekillerini ifade etmeye çalıştığım 12 sütundan oluşan heykelin bir sütunu, üzerindeki yaldız sayesinde güneşin her batışında parlayacak ve bu çevreden dikkati çekecek, gözlenebilecek'' dedi. Nevşehir'in merkeze bağlı Göreme beldesi sınırlarındaki Karadağ bölgesinde 2 yıl önce

Bu konu 5000 kez görüntülendi 9 yorum aldı ...
Nevşehirde uzaydan görülebilen heykeller 5000 Reviews

Konuyu değerlendir: Nevşehirde uzaydan görülebilen heykeller

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 5000 kez incelendi.

Vuslata Hasret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    4260
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    756
    @Vuslata Hasret

Standart Nevşehirde uzaydan görülebilen heykeller

Eserleri Google Earth'ten görülebilen Avustralyalı ünlü heykeltıraş Andrew Rogers, 2 yıl önce 2 heykel yaptığı Kapadokya'ya 6 heykel daha yaptı
    NEVŞEHİR - Andrew Rogers, heykellerinin biriyle ilgili olarak ''Yaşam şekillerini ifade etmeye çalıştığım 12 sütundan oluşan heykelin bir sütunu, üzerindeki yaldız sayesinde güneşin her batışında parlayacak ve bu çevreden dikkati çekecek, gözlenebilecek'' dedi.
    Nevşehir'in merkeze bağlı Göreme beldesi sınırlarındaki Karadağ bölgesinde 2 yıl önce ''Hayatın Ritmi'' adını verdiği 2 heykel yapan Andrew Rogers, 3 aylık çalışma sonucu taşları yontarak 6 heykelin daha yapımını tamamladı.
    Rogers'ın uzaydan görülebilecek şekilde tasarladığı heykeller törenle açıldı.

AA

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Nevşehirde uzaydan görülebilen heykeller

Kategori: Enteresan,Yaşanmış Olaylar

Konuyu Baslatan: Vuslata Hasret

Cevaplar: 9

Görüntüleme: 5000

Konu ŞiMaL tarafından (03.02.2011 Saat 00:05 ) değiş;tirilmiş;tir.

Konular
    4260
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    756
    @Vuslata Hasret

resimin düzgününü bulunca eklerim..şimdi aramayayım
    Ezan Oldum Dinmedim.Bayrak Oldum İnmedim. Şehit Oldum Ölmedim.Adım Müslüman Soyadım Türk Benim

ŞiMaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    10831
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    2
    Tecrübe Puanı
    100
    @ŞiMaL

aaaaaaaaa üşeniyonmu abbbiii

Konular
    4260
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    756
    @Vuslata Hasret

Alıntı ŞimaL Rumuzlu Üyeden Alıntı
    aaaaaaaaa üşeniyonmu abbbiii
    inan üşeniyorum..hiç canım istemiyor..laf olsun torba dolsun...paylaş paylaş neye neyi paylaşıyorumki..almış başlarımı radyo kendilerini avutuyorlar..gelde yorum yap tebrik et teşekkür et nerde burası de kim yapmış de..sen gördünmü de..aman neyse boş ver..saldım çayıra mevlam kayıra..
    Ezan Oldum Dinmedim.Bayrak Oldum İnmedim. Şehit Oldum Ölmedim.Adım Müslüman Soyadım Türk Benim

alonehc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    1250
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    908
    @alonehc

Eminim çook meşguldür.Bu arada bende baktımda bulamadım daha büyük pixel li bi resim. ):
    Her şey bir tebessüm kadar uzak..

Tebessüm mü..?

Oda yere düşen bir kristal gülün çıkardığı sesi resme yansıtan ressamın elinde..!

Kod:
    2566342 . ... ... .. .. .. ... All Legal And İllegal Right Reserved..!

Konular
    10831
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    2
    Tecrübe Puanı
    100
    @ŞiMaL

Eserleri Google Earth’ten görülebilen Avustralyalı ünlü heykeltıraş Andrew Rogers, 2 yıl önce 2 heykel yaptığı Kapadokya’ya 6 heykel daha yaptı. Nevşehir’in merkeze bağlı Göreme beldesi sınırlarındaki Karadağ bölgesinde 2 yıl önce ”Hayatın Ritmi” adını verdiği 2 heykel yapan Andrew Rogers, 3 aylık çalışma sonucu taşları yontarak 6 heykelin daha yapımını tamamladı.

Rogers’ın uzaydan görülebilecek şekilde tasarladığı heykeller törenle açıldı.
    Andrew Rogers, açılış töreninde yaptığı konuşmada, Kapadokya’ya 2007 yılında yaptığı at ve Frigyalıların toprak ve bereket tanrısı olan Kibele heykelinden sonra Seten Taşı (Düven Taşı), Melek Yüzlü Kuş, Hayat Ağacı, Çift Gövdeli Tek Başlı Aslan, Taş Devri ve İlk Tapınak adlarını verdiği heykellerini tanıttı.

Eserlerin bulunduğu alanı sıcak hava balonundan fotoğraf makinesi ve kamerayla görüntüleyen Rogers, heykellerinden birinin 12 sütundan oluştuğunu, bu sütunlardan birini de her gün güneş batımında parlayacak ve çevreden izlenebilecek şekilde yaptığını belirtti.

”Kainata taşlarla fısıldayan adam” olarak da tanınan Rogers, daha önce İsrail Arava Çölü, Şili Atacama Çölü, Bolivya Altiplano Bölgesi, Sri Lanka Krunegala Bölgesi, Avustralya’nın Geelong yöresi, İzlanda’nın Akureyri noktası, Çin’deki Gobi Çölü’nde ve Hindistan’da dev heykeller yapmıştı. Kapadokya’da bulunan, yükseklikleri 10 metreye ulaşan heykeller, Rogers’ın en son yaptığı eserler olarak biliniyor.

Konular
    10831
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    2
    Tecrübe Puanı
    100
    @ŞiMaL

Alıntı AhmetErmis Rumuzlu Üyeden Alıntı
    inan üşeniyorum..hiç canım istemiyor..laf olsun torba dolsun...paylaş paylaş neye neyi paylaşıyorumki..almış başlarımı radyo kendilerini avutuyorlar..gelde yorum yap tebrik et teşekkür et nerde burası de kim yapmış de..sen gördünmü de..aman neyse boş ver..saldım çayıra mevlam kayıra..
    yorma kendini

Konular
    4260
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    756
    @Vuslata Hasret

eline sağlık şimalim ancak at resmi olacak ve uzaydan görünüm olacak heykel sutundan ibaret değil geniş alana yayılmış resim yaptılar taşlar ile..

Konular
    4260
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    756
    @Vuslata Hasret

bunlar sutun resim değil 100 metre kare alanı belkı daha fazladır taşlar ile yapılmış..sanırım anlatabildim

Konular
    4260
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    756
    @Vuslata Hasret

geçtiğimiz aylarda yıkıldı yeniden düzenlediler..

Etiketler