Milli Eğitim Bakanlığının, 2010 yılı içinde 25 bin öğretmen atamasını öngören yasa tasarısı TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi. Milli Eğitim Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun'a eklenen ek madde, boş bulunan 25 bin öğretmen kadrosuna 2010 yılı içinde atama yapılmasını öngörüyor. Komisyonda BDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan ile Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu arasında üniversitelerde meydana gelen olaylar nedeniyle tartışma yaşandı. Çubukçu “Muğla'da yaşanan

Bu konu 1111 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Öğretmen adaylarına müjdeli haber! 1111 Reviews

Konuyu değerlendir: Öğretmen adaylarına müjdeli haber!

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1111 kez incelendi.

Vuslata Hasret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    4260
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    753
    @Vuslata Hasret

Yeni Öğretmen adaylarına müjdeli haber!

Milli Eğitim Bakanlığının, 2010 yılı içinde 25 bin öğretmen atamasını öngören yasa tasarısı TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi.

Milli Eğitim Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun'a eklenen ek madde, boş bulunan 25 bin öğretmen kadrosuna 2010 yılı içinde atama yapılmasını öngörüyor.

Komisyonda BDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan ile Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu arasında üniversitelerde meydana gelen olaylar nedeniyle tartışma yaşandı. Çubukçu “Muğla'da yaşanan olayın öğrencinin Kürt olmasıyla hiçbir ilgisi yok. Gençleri Kürt, Türk diye ayırmayalım. Bu, çatışmayı destekler” dedi.

Tasarının kabul edildiği komisyon toplantısında BDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, Muğla, Manisa, Tokat, Ankara ve İstanbul’da üniversitelerde yaşanan olayları gündeme getirdi. Bakan Çubukçu’ya ne tür tedbirler alındığını soran Kaplan, üniversitelerdeki saldırıların etnik çatışma potansiyeline sahip olduğunu savundu.

Bakan Çubukçu ise YÖK’ün gizli genelge ile öğrencileri etnik kimlikleri nedeniyle fişlediği iddialarının gerçek olmadığını söyledi. Muğla Üniversitesi’nde yaşanan olaylarla ilgili üniversite rektörüyle görüştüğünü kaydeden Çubukçu, olayın kampus dışında olduğunu ifade etti ve “Olayın içerisinde öğrenci olması, olayın öğrenci olayı olduğunu göstermez. Olaylar, bar çıkışı bir grup alkollü öğrencinin diğer grupta bulunan kızlara laf atmasıyla başladı. Çok sayıda, aralarında öğrencilerin de bulunduğu vatandaş gözaltına alındı. Yaşanan her hadisenin ardından 12 Eylül öncesi çatışma ortamına itildiği iddiaları var. Siz bunu adeta arzu eder miş gibi konuşuyorsunuz” dedi.

BDP’li Kaplan Çubukçu’nun bu sözlerine, “Bunu nasıl söylersiniz? Saldırı var. Gençler ölürken nasıl rahat uyuyorsunuz” karşılığını verdi. Çubukçu da aynı soruyu Kaplan’a yöneltirken, “Muğla'da yaşanan olayın öğrencinin Kürt olmasıyla hiçbir ilgisi yok. Meseleyi bu hale getirmeyin. Gençleri Kürt, Türk diye ayırmayalım. Bu, çatışmayı destekler” diye konuştu.

ANKA

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Öğretmen adaylarına müjdeli haber!

Kategori: Türkiyeden Haberler

Konuyu Baslatan: Vuslata Hasret

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 1111

Etiketler