İslmiyette mübarek olarak adı gecen kadınların ilk sırasında Hz:Muhammed'in Annesi Hz:Amine (R.h.)Validemiz gelir.Ben istedim ki ismi gecen hanımları birazcık tanıyalım. 1:Hz:Amine validemiz,Kureyş oymagından <<Beni Zühre>> boyndan olan Menaf oğlu Veheb'in kızlarıydı.O zaman Kuryş kabilesinden olan Abdulmuttalip oğullarında Abdullah ile evlendi. Hz.Muhammed'in birinci ve öz annesidir.Rivayet edilirki;Amine annemiz payganberimize hamile olunca kendinde büyük bir bolluk ve berekt

Bu konu 1565 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Islamiyette mübarek hanımlar 1565 Reviews

Konuyu değerlendir: Islamiyette mübarek hanımlar

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1565 kez incelendi.

IMPARATOR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    26
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    0
    @IMPARATOR

Standart Islamiyette mübarek hanımlar

İslmiyette mübarek olarak adı gecen kadınların ilk sırasında Hz:Muhammed'in Annesi Hz:Amine (R.h.)Validemiz gelir.Ben istedim ki ismi gecen hanımları birazcık tanıyalım.
    1:Hz:Amine validemiz,Kureyş oymagından <<Beni Zühre>> boyndan olan Menaf oğlu Veheb'in kızlarıydı.O zaman Kuryş kabilesinden olan Abdulmuttalip oğullarında Abdullah ile evlendi.
    Hz.Muhammed'in birinci ve öz annesidir.Rivayet edilirki;Amine annemiz payganberimize hamile olunca kendinde büyük bir bolluk ve berekt hisseder.Haminleliğinin 6 ayında iken bir gece ruyasına nurlu birisi geldi ve dediki
    __Ya Amine Bil ki sen alemlerin hayrına hamilesin.Doğunca dını Muhammed koy,ve halini hiç kimseye acma.Hz.Amine Annemiz böylece mübarke hanımların ilk sırasında ve en değerli olanı dır.
    2:Hz:Ümmü Eymen:Hz.Amine annemizin vefatı üzerine Ümmü Eymen peyganberimize annelik yaptı.Hz Muhammed'in
    ___Ümmü Eymen anemden sonra annemdir.Buyurmuşlardır.
    3:Halime Hatun:Hz Muhammed'in süt annesi dir Halime Hatun
    Peyganberimiz kuerysten alark yazın serin olan yaylarda hastalıktan ve sıcaktan koruyan ve süt anneligi yapan kadındır.
    4:FatmaBinti Esed:Babaskı:Menaf oğlu Esed.Annesi Revaha kızı fatmadır .Pyganberimizin amcası Ebü Talib'in eşi Hz Alinin Annesidir.
    Hz:Muhammed'in cocukluk yılları onun yanında gecti.7 couk annesi fatma.Muhammed'i evlatlarından daha üstün tutazrdı.
    5:Şifa Hatun:Hz muhammed'i dünyaya getirmekte hz Amine'nin yanında olan ve Prganberimiz ilk eliyle tutan kadındır.

şimdilik 5 kadın tanıtmakla yetiniyorum yazimız devam edecektir.
    ,

Allah,'ın selamı üzerinize olsun

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Islamiyette mübarek hanımlar

Kategori: İslamiyete Dair Herşey

Konuyu Baslatan: IMPARATOR

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 1565

Etiketler