Bir çok diplomat, devlet, ilim ve fen, hatta din adamlarinin müslüman oluslari, islâmiyetin büyüklügüne hayran kaldiklarindandir, milyarlar harcayarak Hristiyanlik propagandasi yapiyorlar. Hâlbuki propagandasiz birçok yabanci, islâmi secmistir. Bu sebeplerin birkaçi söyle: 1- islâmda tek ilah vardir. Hristiyanliktakiüç tanri inanci, ilim sahiplerince saçma görülmüstür. 2- islâm, sadece ahiret saadetini degil, dünyada da mutlu yasamanin yollarini bildirmistir. 3- islâmda, her çocuk

Bu konu 1754 kez görüntülendi 2 yorum aldı ...
Yabancıların Müslüman Olmalarına Sebepler 1754 Reviews

Konuyu değerlendir: Yabancıların Müslüman Olmalarına Sebepler

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1754 kez incelendi.

Aybalam76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    479
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    100
    @Aybalam76

Standart Yabancıların Müslüman Olmalarına Sebepler

Bir çok diplomat, devlet, ilim ve fen, hatta din adamlarinin müslüman oluslari, islâmiyetin büyüklügüne hayran kaldiklarindandir, milyarlar harcayarak Hristiyanlik propagandasi yapiyorlar. Hâlbuki propagandasiz birçok yabanci, islâmi secmistir.

Bu sebeplerin birkaçi söyle:

1- islâmda tek ilah vardir. Hristiyanliktakiüç tanri inanci, ilim sahiplerince saçma görülmüstür.
    2- islâm, sadece ahiret saadetini degil, dünyada da mutlu yasamanin yollarini bildirmistir.
    3- islâmda, her çocuk günahsiz dogar. Hristiyanlikta ise, günahkâr dogar. Bu da, akla, ilme, aykiridir.
    4- islâmda, ibâdetlerin mabette yapilma sarti yoktur. Her yerde ibâdet edilebilir. Hristiyanlar, kilisede putu, papazi araci yaparak ibâdet eder.
    5- islâmda günahlari yalniz Allah affeder. Hristiyanlikta, güya papazin, günahlari affetme ve dinden çkarma yani aforoz etme gibi yetkisi vardir.
    6- Yahudi kendini asil bilir. Hristiyan, zenciyi asagi görür. islâmda ise irk, renk ve dil ayrimi yoktur.
    7- islâmda bütün peygamberler beþer, yani insandir. Ancak seçilmis, günahsiz insandir. Hiç kimse, digerlerinin günahini çekmez. Hristiyanlikta, Hz. isa Ogul tanridir, günahkârlarin affolmasi için çarmihta ölmüstür. Bu da akla ve ilme aykiridir.
    8- islâmda hurafe yoktur. Diger dinlerde atese, günese, tasa, heykele tapilir.
    9- islâmda, Dinde zorlama yoktur düsturu vardir. Hiç kimse dine girmeye zorlanmaz. Hristiyanlarin dine sokmak için yaptýklari iskenceler ve mezheb kavgalari meshurdur.
    10- islâm, iç temizligi yaninda, dis temizlige de çok önem verir. Meþhur Versay Sarayinda yillarca bir WC bile yoktu. Bu, Hristiyanlarin ne kadar pis oldugunu göstermeye kâfidir.
    11- islâm, sömürüyü reddeder. Bunun için kapitalizmi, komünizmi kabul etmez. islâm hariç, hiç bir dinin ekonomi sistemi yoktur. Bugün Hristiyan ülkelerde kapitalizm hakimdir.
    12- Müslümanlarin geri kalislaiý sebebi, dinlerinin icablarina uymamalarýndandir. Hristiyanlarin maddi refaha kavuþmalari ise, dinlerinden uzak kalmalarindandir. Müslümanlýkta cahil olan dinden çikar, Hristiyanlikta ise, âlim olan Hristiyanligi birakir.
    13- islâmda, alkol, uyusturucu ve kumar haramdir. Zinanin cezasi ise, agir oldugu için, fuhus yayginlasamaz. Hristiyan Bati, fuhuþ batakligi içindedir.Ama Malesef laik düzen benim ülkemede bu fuhusu sokmus durumda!
    14-islâm, en yeni ve en son dindir. Kuran-i kerim, günümüze kadar hiç bozulmadan, bir kelimesi bile deðismeden gelmistir. Hâlbuki incillerin birbirini tutmadigini herkes bilir.
    15-islâm, kadinlara çok kiymet vermis, onlara en büyük haklarý tanimis, (Cennet analarin ayagi altindadir) buyurmuþtur. Hiçbir din kadina bu degeri vermemistir.
    16-islâm dini bir milletin degil, bütün insanligindir. Allahü teâlâ, (Rabbülâlemin)dir, yani bütün âlemlerin Rabbidir.

Niçin Müslüman oldum?

(Atlas Okyanusu ile Akdenizin birbirine karismadigini gördüm ve ilmen de tesbit edilmistir. Bunun 1400 sene önce Kuran-i kerimde bildirildigini duyunca, müslümanligin hak din olduguna inandim
    Captan Custo

Kuran-i kerim Alah ilebasliyor, Allahinbirligini bildiriyordu. Hayretim artti. Tevhid dini olan müslümanlýgi seçtim.
    Cat Stevens (ingiliz)

islâm, çaglari ardinda sürükliyen bir dindir. Müslüman olmakla, çaglarüstü dini secmis oldum.
    Roger Garaudy (Fransiz)

Anarþinin ancak islâm ahlâkina sahip olmakla önlenecegine inandim. içkiyi biraktim, tesettüre girdim ve namaza baþladim.
    Tina Gfanzil (Alman)

islâmda, irk, renk ve dil farki gözetilmedigini, herkesin esit oldugunu, namaz kilarken de rütbe ayrimi yapilmadiðini gördüm. Müslüman oldum.
    Thomas Clayton (Amerikali)

islâm, en iyi þeyleii ihtiva eder. Hiç bir dinde kardeslik, islâmdak gibi degildir.
    Dr. Rolf Freiherr (Avusturyali)

islâm, sevgi, dogruluk, temizlik ve güzel ahlâki emrettigi için müslüman oldum.
    A.Uemura (Japon)

islâmý akla da uygun bulup müslüman oldum.
    Cecilla Cannolly (Avusturyali)

ilim Çinde de olsa gidin. Hz. Alin hadisini okudum. islâmin ilime verdigi önemi görünce müslüman oldum.
    Mr. Board (Amerikali)

Ýslâm, israf ve cimriliði yasaklayan, maddi- manevî her hususta en güzel kaideleri olan dindir.
    Albay Ronald Rockwell (Amerikal&#253

islâm dünya ve ahiret mutlulugunu gösterdigi için müslüman oldum.
    B.Karai (Zengibar)

Putlara degil de, bir Allaha ibâdet etmeyi, dogrulugu, emanete riayeti, insanlarin haklarini gözetmeyi emreden islâmiyeti kabul ettim.
    Necasi (Habes imparatoru) Tufeyl bin Amr, usta bir sairdi.
    Onun gibi þiirden anliyan pek azdi. Kuran-i kerimi okuyunca, onun siir ve beseri bir söz degil, ilahi bir kelam olduiunu hemen anlayip müslüman oldu.

Burda sayamiyacagimiz daha milyonlarca örnek var kardesler.
    YÜCE MEVLAM son nefesimize kadar bizlere islami yasamayi ve ona hizmet etmeyi nasip eder insaAllah..

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Yabancıların Müslüman Olmalarına Sebepler

Kategori: İslamiyete Dair Herşey

Konuyu Baslatan: Aybalam76

Cevaplar: 2

Görüntüleme: 1754

Kralların taçları beni bağlar büyümü
    Orduları açamaz gönlümdeki düğümü
    Saraylarda süremem dağlarda sürdüğümü
    Bin cihana değişmem şu öksüz TÜRKLÜĞÜMÜ..

DAVUT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    84
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    100
    @DAVUT

tsk.paylaşım süper devamını beklerim gardaşım

YALNIZSAN KADERiNDEYiM,UMUTSUZSAN KALBiNDEYiM..

Aybalam76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    479
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    100
    @Aybalam76

Gerçekten ortada kötü bir durum var Davut abi. Yabancılar bile hakikati bulmak için araştırıp bizim dinimizi bizden daha iyi öğrenip yaşıyolar ne yazık ki..
    Kralların taçları beni bağlar büyümü
    Orduları açamaz gönlümdeki düğümü
    Saraylarda süremem dağlarda sürdüğümü
    Bin cihana değişmem şu öksüz TÜRKLÜĞÜMÜ..

Etiketler