Gurbetçiler sınırdan sorunsuz geçecek Edirne Gümrük ve Muhafaza Başmüdürü Kaptan Kılıç, Avrupa'nın çeşitli ülkelerinde çalışan Türk işçilerinin tatil için yurda gelişlerinde, sınır kapılarından seri ve sorunsuz şekilde geçişleri için tedbirlerin alındığını bildirdi. Kılıç, yurtdışında çalışan işçilerin Türkiye'ye özellikle haziran ayında yoğun şekilde geldiğini belirterek, ''Ancak daha önceki tarihlerde de gelenler oluyor. Emekliler genellikle mayıs ayında yurda gelmeyi tercih

Bu konu 1456 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Gurbetçiler sınırdan sorunsuz geçecek 1456 Reviews

Konuyu değerlendir: Gurbetçiler sınırdan sorunsuz geçecek

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1456 kez incelendi.

Doktor Amca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    1062
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    3
    Tecrübe Puanı
    100
    @Doktor Amca

Standart Gurbetçiler sınırdan sorunsuz geçecek

Gurbetçiler sınırdan sorunsuz geçecek

Edirne Gümrük ve Muhafaza Başmüdürü Kaptan Kılıç, Avrupa'nın çeşitli ülkelerinde çalışan Türk işçilerinin tatil için yurda gelişlerinde, sınır kapılarından seri ve sorunsuz şekilde geçişleri için tedbirlerin alındığını bildirdi.

Kılıç, yurtdışında çalışan işçilerin Türkiye'ye özellikle haziran ayında yoğun şekilde geldiğini belirterek, ''Ancak daha önceki tarihlerde de gelenler oluyor. Emekliler genellikle mayıs ayında yurda gelmeyi tercih ediyor.'' dedi. Gurbetçilerin Türkiye'ye gelişte ve geri dönüşte en çok kullandıkları sınır kapısı olan Kapıkule'de halen 2 peronda gümrük işlemlerinin yapıldığını kaydeden Kılıç, şöyle konuştu: "Yoğunluğun başlamasıyla peron sayısı 7-8'e kadar artırılacak. Yeni gönderilen 50 personel de göreve başladı. Trakya Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu'nun Gümrük Bölümü öğrencileri de yaz sezonunda sınır kapılarında çalıştırılacak. Gurbetçilerin sınır kapılarından sorunsuz geçmeleri sağlanacak. Kapıkule'nin yanı sıra gurbetçi geçişlerinin olduğu İpsala, Hamzabeyli ve Pazarkule sınır kapılarında da gerekli önlemler alınıyor.'' Kılıç, yap-işlet-devret modeliyle TOBB tarafından yenilenen Kapıkule Sınır Kapısı'nın gurbetçilerin geçişlerinde kolaylık sağlayacağını ve gümrük sahasındaki sosyal tesislerde ihtiyaçlarını karşılayabileceğini sözlerine ekledi.

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Gurbetçiler sınırdan sorunsuz geçecek

Kategori: Türkiyeden Haberler

Konuyu Baslatan: Doktor Amca

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 1456

Ben dostlarımı ne kalbimle ,
    Ne de aklımla severim...
    Olur ya... Kalp durur... Akıl unutur...
    Ben dostlarımı ruhumla severim...
    O , ne durur... Ne de unutur...

Axtardim men seni yuxularimda..