21 Kasım 2010 İran'dan NATO’ya füze misillemesi NATO’nun orta ve uzun menzilli füze tehdidine yönelik füze kalkanı kararı alırken, İran ise bu duruma füze tatbikatıyla yanıt verdi

Bu konu 1022 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
İran'dan NATO’ya füze misillemesi 1022 Reviews

Konuyu değerlendir: İran'dan NATO’ya füze misillemesi

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1022 kez incelendi.

Vuslata Hasret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    4260
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    757
    @Vuslata Hasret

Standart İran'dan NATO’ya füze misillemesi

21 Kasım 2010

İran'dan NATO’ya füze misillemesi

NATO’nun orta ve uzun menzilli füze tehdidine yönelik füze kalkanı kararı alırken, İran ise bu duruma füze tatbikatıyla yanıt verdi

Ülkenin başta nükleer tesisler olmak üzere diğer önemli ve hassas noktalarını hava saldırılarından korumayı hedefleyen tatbikatta, belirlenen hedeflere ulaşıldığı kaydedildi. Ordudaki tüm unsurlara ait kara ve deniz gücünün de destek verdiği tatbikatın 3 aşamada gerçekleştirildiği ve 5 gün sürdüğü belirtildi.

Tatbikatta, orta menzilli hava savunma sistemleri olan Tor-M1’in yanı sıra yine orta menzilli yerli yapım olan “Mirsad” savunma sistemlerinin başarıyla test edildiği kaydedildi. Avcı ve pilotsuz savaş uçaklarının da görev aldığı tatbikatta, Cruise füzelerine karşı uzun menzilli savunma sistemleri olan S-200’lerin denendiği bildirildi. Tatbikatta, yerli savunma sanayi ürünü olan çeşitli türlerdeki elektronik ve radar sistemlerinin de ilk kez test edildiği ifade edildi.

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: İran'dan NATO’ya füze misillemesi

Kategori: Dünya'dan Güncel Haberler

Konuyu Baslatan: Vuslata Hasret

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 1022

Ezan Oldum Dinmedim.Bayrak Oldum İnmedim. Şehit Oldum Ölmedim.Adım Müslüman Soyadım Türk Benim

Etiketler