Soruların sızdırıldığı gerekçesiyle iptal edilerek yeniden yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) Eğitim Bilimleri Sınavı, Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezine (ÖSYM) 8 milyon TL'ye mal oldu. ÖSYM, bugün yapılan KPSS Eğitim Bilimleri Sınavı ile ilgili internet sitesinden açıklama yaptı. Açıklamada, 10-11 Temmuz 2010 tarihlerinde yapılmış olan KPSS lisans sınavının iptal edilen kısmı olan KPSS-Eğitim Bilimleri sınavının, bugün 81 il ve Lefkoşa'da 290 binden fazla adayın katılımıyla

Bu konu 2304 kez görüntülendi 5 yorum aldı ...
KPSS'nin faturası 8 milyon lira 2304 Reviews

Konuyu değerlendir: KPSS'nin faturası 8 milyon lira

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 2304 kez incelendi.

eVe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yaş;
    34
    Konular
    315
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    575
    @eVe

Standart KPSS'nin faturası 8 milyon lira

Soruların sızdırıldığı gerekçesiyle iptal edilerek yeniden yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) Eğitim Bilimleri Sınavı, Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezine (ÖSYM) 8 milyon TL'ye mal oldu.

ÖSYM, bugün yapılan KPSS Eğitim Bilimleri Sınavı ile ilgili internet sitesinden açıklama yaptı. Açıklamada, 10-11 Temmuz 2010 tarihlerinde yapılmış olan KPSS lisans sınavının iptal edilen kısmı olan KPSS-Eğitim Bilimleri sınavının, bugün 81 il ve Lefkoşa'da 290 binden fazla adayın katılımıyla tekrarlandığı kaydedildi.

ÖSYM tarafından 5 Ekim 2010'da ve sonrasında kamuoyuna duyurulan sınav güvenlik tedbirlerinin bu sınavda da başarı ile uygulandığı belirtilen açıklamada, şöyle denildi:
    “Ülkemizde sosyal barış ve adalet duygusunu zedeleme boyutunda olan bir sahtecilik nedeniyle çoğunluğu teşkil eden dürüst adaylarımızın yaşadıkları sıkıntılardan büyük üzüntü duyuyor, hesaplanamaz manevi maliyeti yanında, toplam maddi maliyeti yaklaşık 8 milyon TL'yi geçen bu sınavın tekrarlanmasına sebep olanları şiddetle kınıyoruz.
    Yaşanan tüm sıkıntılara rağmen alınan güvenlik tedbirlerini tam olarak uygulayan ÖSYM personeline, sınavın sağlıklı bir şekilde yürütülmesine yardımcı olan sınav görevlilerine, emniyet güçlerimize ve güvenlik tedbirlerine titizlikle riayet ederek sınava giren adaylara teşekkür ediyoruz.”

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: KPSS'nin faturası 8 milyon lira

Kategori: Türkiyeden Haberler

Konuyu Baslatan: eVe

Cevaplar: 5

Görüntüleme: 2304

ŞiMaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    10831
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    2
    Tecrübe Puanı
    100
    @ŞiMaL

ha böyle birileri rat saglasın bizlerde yenı batan yapalım bu seferde bukadar para butceden gitsin oda tekrrdan bizim cebimizden çıksın ohhhh ne ala memleket

eVe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yaş;
    34
    Konular
    315
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    575
    @eVe

Thumbs down

Çok dogru ve güzel yazmışsın aynen öyle gülüyorum sadece bunlara Türkiyenin bazı şeyleri aşması için 40 bin fırın ekmek yemesi lazım !!!!

Vuslata Hasret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    4260
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    757
    @Vuslata Hasret

az kaldı bütün bunlar cuntacı ve sol görüşün hakim olduğu zihniyetten arta kalanlar..çünki yıllarca ülkemi hem geri bıraktılar hemde statüko ile her şeyide hükümran oldular..şimdiki hukümet her ne kadar iktidarda olsa hala muktedir olamadı..çünki statükoyu birden değişmek zordur..bu solcular yıllarca böyle yaptılar ama hamdolsunki yıllardan beri yapılanlar şimdiki hukümetimiz zamanında ortaya dökülüyor..bunlar doğum sancısı..geçmişten beridir yapılan ama gizli tutulandı..artık hiç bir şey gizli kalmayacak..eskiden kendi basını kendi tv leri ile bu konulara değinilmezdi ama şimdi öyle değil..her şey güzel olacak..allahında izni ile..ama değindiğiniz konularda tamamen halısınız..buda bir gerçektir
    Ezan Oldum Dinmedim.Bayrak Oldum İnmedim. Şehit Oldum Ölmedim.Adım Müslüman Soyadım Türk Benim

Etiketler