Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde bulunan Pınarbaşı mesire alanına engelliler parkı yapılacak. Projede amaç, engelli yakını olanların da mesire alanlarına çıkıp vakit geçirebilmesini sağlamak. Hem engelli insanların eğlenmesini temin etmek hem de ailelerin rahat bir ortamda stres atmasına vesile olmak. Projenin koordinatörlüğünü Elbistan Belediyesi yapıyor. Belediye Başkan Yardımcısı Ayhan Özcan, bu konu ile ilgili çalışmaları yoğunlaştırdıklarını söyledi. Bu proje ile ilgili olarak alt

Bu konu 1138 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Pınarbaşı'na engelliler parkı 1138 Reviews

Konuyu değerlendir: Pınarbaşı'na engelliler parkı

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1138 kez incelendi.

Vuslata Hasret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    4260
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    757
    @Vuslata Hasret

Standart Pınarbaşı'na engelliler parkı

Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde bulunan Pınarbaşı mesire alanına engelliler parkı yapılacak. Projede amaç, engelli yakını olanların da mesire alanlarına çıkıp vakit geçirebilmesini sağlamak. Hem engelli insanların eğlenmesini temin etmek hem de ailelerin rahat bir ortamda stres atmasına vesile olmak.
    Projenin koordinatörlüğünü Elbistan Belediyesi yapıyor. Belediye Başkan Yardımcısı Ayhan Özcan, bu konu ile ilgili çalışmaları yoğunlaştırdıklarını söyledi.

Bu proje ile ilgili olarak alt birimlere gereken yetkilerin verildiğini aktaran Özcan, "Engelli bir çocuğun parkı en rahat şekilde kullanabileceği bir dizayn yapacağız. Her şey ona göre ayarlanacak. Engelli olmayanlarında kullanabileceği bir dizyn yapıyoruz ancak tüm girişimler engellilere göre yapılacak. Pınarbaşı mesire alanı içerisine düşündüğümüz engelli parkı ile ilgili bir proje çalışması başlattık. Bu konuyla ilgili olarak Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA)'ya müracaat edeceğiz. Bununla ilgili 100 bin lira dolayında bir bütçe düşünüyoruz. Elbistan'da kaç engellinin olduğu konusunda bir fizibilite çalışması yaptık." diye konuştu.

Belediye Başkan Yardımcısı Ayhan Özcan, DOĞAKA'nın belirlediği standartlara uygun olan bu proje için oldukça umutlu olduklarını kaydetti. Özcan, "Daha önce belediye olarak DOĞAKA'ya bazı projeler sunduk. Bunlardan biri geçtiğimiz günlerde gerçekleştirildi. Proje eğitimi ve hibe destekleme ile ilgili eğitimler verildi. Burada eğitimden geçen belediye personelimizden proje yapımı konusunda yararlanacağız. Müracaatımızı DOĞAKA standartlarına göre yapacağız." şeklinde konuştu. Elbistan'ın bundan sonra ürettiği projelerle adının duyulması gerektiğini aktaran Başkan Özcan, belediye olarak bu süreçte rehber rol oynayacaklarını bildirdi.

(CİHAN)

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Pınarbaşı'na engelliler parkı

Kategori: Engelliler İçin Özel Bölüm

Konuyu Baslatan: Vuslata Hasret

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 1138

Ezan Oldum Dinmedim.Bayrak Oldum İnmedim. Şehit Oldum Ölmedim.Adım Müslüman Soyadım Türk Benim

Etiketler