Herkes Kadın Erkek Sevgi ve Sevgisizlikten bahseder liakin eger bir konu olacaksa delil ve kanıtlarla cevaplamak gerektiğini düşünüyorum formumuzda tek bir konu varki anlamını yitirmiştir.Ceylan rumuzlu arkadşımızın actığı Erkekler yürekten sevemez başlığı altındaki konu gercek anlamını yitirmekle kalmamış erkeleri rencide edicidir.Ben de sizlere şu soruyu sorayım o zaman eger formumuzda kabül ederse. GERCEK SEVGİNİN ANLAMINI BİLEN BİR KADIN GÜNÜMÜZDE VARMIDIR? Eger Erkelerimizde yürekten

Bu konu 3497 kez görüntülendi 9 yorum aldı ...
Allah katında erkek ve kadın 3497 Reviews

Konuyu değerlendir: Allah katında erkek ve kadın

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 3497 kez incelendi.

IMPARATOR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    26
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    0
    @IMPARATOR

Standart Allah katında erkek ve kadın

Herkes Kadın Erkek Sevgi ve Sevgisizlikten bahseder liakin eger bir konu olacaksa delil ve kanıtlarla cevaplamak gerektiğini düşünüyorum formumuzda tek bir konu varki anlamını yitirmiştir.Ceylan rumuzlu arkadşımızın actığı Erkekler yürekten sevemez başlığı altındaki konu gercek anlamını yitirmekle kalmamış erkeleri rencide edicidir.Ben de sizlere şu soruyu sorayım o zaman eger formumuzda kabül ederse.
    GERCEK SEVGİNİN ANLAMINI BİLEN BİR KADIN GÜNÜMÜZDE VARMIDIR?
    Eger Erkelerimizde yürekten sevgi alışkanlık ise Kadınlarımızda da sevgi gecici bir hevestir.Her konuda delil ve konu başlıklarıyla sizleri bu konuda ister tarihte istet peyganberler tarihinde ister islam tarihinde isterseniz de sizleri günümüz şartlarında kadınıyla erkeğiyle cevaplamaya hazır bir konu ile karşılayabilecek biriyim amma konularımızda eger bir kaynak gözterilmiyorsa bunlar sadece meşguliyet olmazmı siz formdaşlara sorarım.Her kademede yerde mevkide kadınların hep ikinci planda olduklarını unutanlara seslenirim ki önce bir kadınların tarihini ve ilk yardılışlarını okuyunuz lütfen

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Allah katında erkek ve kadın

Kategori: Atış Serbest

Konuyu Baslatan: IMPARATOR

Cevaplar: 9

Görüntüleme: 3497

aZaT07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    156
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    819
    @aZaT07

Alıntı IMPARATOR Rumuzlu Üyeden Alıntı
    Herkes Kadın Erkek Sevgi ve Sevgisizlikten bahseder liakin eger bir konu olacaksa delil ve kanıtlarla cevaplamak gerektiğini düşünüyorum formumuzda tek bir konu varki anlamını yitirmiştir.Ceylan rumuzlu arkadşımızın actığı Erkekler yürekten sevemez başlığı altındaki konu gercek anlamını yitirmekle kalmamış erkeleri rencide edicidir.Ben de sizlere şu soruyu sorayım o zaman eger formumuzda kabül ederse.
    GERCEK SEVGİNİN ANLAMINI BİLEN BİR KADIN GÜNÜMÜZDE VARMIDIR?
    Eger Erkelerimizde yürekten sevgi alışkanlık ise Kadınlarımızda da sevgi gecici bir hevestir.Her konuda delil ve konu başlıklarıyla sizleri bu konuda ister tarihte istet peyganberler tarihinde ister islam tarihinde isterseniz de sizleri günümüz şartlarında kadınıyla erkeğiyle cevaplamaya hazır bir konu ile karşılayabilecek biriyim amma konularımızda eger bir kaynak gözterilmiyorsa bunlar sadece meşguliyet olmazmı siz formdaşlara sorarım.Her kademede yerde mevkide kadınların hep ikinci planda olduklarını unutanlara seslenirim ki önce bir kadınların tarihini ve ilk yardılışlarını okuyunuz lütfen

Kadının, erkeğin kaburga kemiğinden yaratılmış olması kadının 2. sınıf olduğunu mu gösterir sizce? Peki erkek baLçıktan yaradılmıştır... Buna ne diyeceksiniz değerli can?
    Madem bu konuyu bu kadar ciddiye aldınız hadi buyrun tartışalım....

Erkeklerin üstünlüğü derken sakın bana bütün peygamberler erkektir bu bakımdan bile üstündür deme.
    Hadi dök bakalım kanıtlarını da görelim erkek mi üstün? KadınLar mı?
    Bu arada nasılsa birden kendimi bayanların savunuculuğuna soyunmuşum gibi hissettim.... Herhalde bayanlarımız da beni destekleyeceklerdir
    DeĞeR VeRDiĞiN iNSaN SeNiN DeĞeRiNi BiLMiYoRSa;
    BıRaK KeNDi DeĞeRi iLe KaLSıN !!!!!!!!!!

Konular
    26
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    0
    @IMPARATOR

Bir tek islamiyette deigl bütün zanmalarda kadınlar her zaman ikinci planda dır.Erkek balcıkla yaratıldıgı zaman secde ye bütün melekler kapandı.Neden Allah'u tala kadını yaratırken secde edin emrini vermedi biliyordu ki kadınlar her zaman şahsi menfaatları için yapmayacakları şey yoktur.Kadınların her konu da eksikleri olduğu gibi yaradılışlarında bile eksikleri vardır.Sayın abim öcelikle özür dileyerke devam edeyim.
    Tarihimizde de gecmiş tarihimizdede kadınlardan da tarihe gecenler elbet vardır lakin allah emridrki kadın her dami 2 palndadır.Gerkecelerini Yer yüzünün yaradılışı adlı yazı dzisinde zaten söyledim.Günümüz kadınları şahsi mennaftleri çin neler yapmdılarki sonrada kadın ve erkek diye ikiye ayrıanlarda kadınlar değilmi kadınlar ta yaradılışlarında bile yasklar ve acı cezlara carptırılmış olanlar değillermiydi.Eger kadınlar ikinci planda olmazsalardı ki onlara peyganberlik bile verilirdi hiç tarihta bayan ismiyle vahi inen peyganber kadın oldumu can abim Allah(c.c) zaten yasaklarıyla yarattı Kadınların pirini ve bu yasklar o pirden sonrada devam etti.Şim di bir kadın hakları diye bişey cımış ve kadınlar eger kendilerini bir yerlerde zanederse bunların sonucuna da katlanmak zorundalar.İslami ve Allah katında ki Allah'ın Emrine uygunlarımı günümüzdeki kadınlar sizlere sorarım aislmiyet kimlklerde kaldığı sürece kadın kadın olmaz diyeceksin ki erkeler yapmadılarım
    yine sebebi kadınlardır eger bir kadın erkeği evine geldiginde yüzünü asar sa ve ya gerken ilgiyi gösztermezse zaten erkek dışarı kacar ve mutlu olabilecegi yolu arar amma bir kadın bu benim erkeğim ve ya babam abim kardeşim deiypte o dercede islami kurallar cercevesinde davranırsa hiç bir erkek kötü olmaz.

-------------------------------------
    ------------------------------------- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Günümüzde SEVGİ kelimesi pek çok yerde kullanılıyor. Peki acaba bu kelimenin gerçek anlam ve değeri biliniyor mu?

Gözlemlediğim kadarıyla, görüntülü ve yazılı medyada; ağızlara sakız olmuş pek çok şarkı sözü ve şiirde yanlış olarak, nefsin şehvani, hayvani arzularına, geçici hevese, AŞK, SEVGİ deniyor. Bu çok yanlıştır. Mefhumların karışmasına sebep oluyor.

İmam-ı Gazali hazretleri buyuruyor ki:
    Sevgi, gönlün zevk aldığı şeye meyletmesi demektir. Bu meylin kuvvetlisine aşk denir.

Sevginin deyim anlamı ise şöyledir:
    Sevgi, hiçbir karşılık beklemeden sevgiliye [Allahü teâlâya] tâbi olmak, Ona itaat etmek, Onun her işini güzel, her eziyetini, her iyilikten daha tatlı görmek ve Onun dostlarını dost, düşmanlarını düşman bilmek, kısacası Onun rızası için yaşamaktır.

Bilip anlamadan sevgi gerçekleşmez. Ancak bilinen sevilir. Sevgi, cansızların değil, canlı ve anlayışlı olanların özelliğidir. İnsanın anladığı, zevk ve rahatlık duyduğu her şey, sevimli; acı duyduğu, nefret ettiği her şey sevimsizdir. Zevk alınan her şeyin, zevk alan için sevimli olması, gönlün ona meyletmesi demektir.

Her duyu, ancak anladığı şeyden zevk alır, ona meyleder, onu sever. Mesela gözün zevki, görüp hoşlandığı şeylerdir. Kulağın zevki, duyduğu güzel seslerdir. Burnunki güzel kokulardır. Dilin zevki, yiyip içtiği şeylerin tadıdır. Dokunma duygusunun, tutmanın zevki, yumuşaklık ve zevki okşayan şeylerdir. İşte duyularla anlaşılan bu şeyler, hoşa gittikleri için sevilir.

Beş duyunun hiçbiri ile anlaşılmayan sevgi de vardır. Altıncı bir duyu ile bilinir. Beş duyu ile elde edilen zevkte hayvanlar da ortaktır.

İnsanın kalb gözü, baştaki gözden daha kuvvetlidir. Aklın anladığı güzellik, gözün gördüğünden daha büyüktür.

Sevginin sebepleri üçtür:

1- Her canlı kendini sever. Kendini sevmek, varlığının devam etmesini istemek ve yok olmaktan hoşlanmamak demektir. İşte bunun için insan, yaşamayı sever ve ölümden hoşlanmaz. Varlığımızın devamı gibi, her şeyimizin mükemmel olması da sevilir. İnsan, önce kendi zatını, sonra uzuvlarının selametini sever. Daha sonra malının, evladının, akraba ve dostlarının selametini sever. Bunları, vücudunun devam ve kemaline sebep oldukları için sever. Mesela evladından bir fayda görmese de sever. Çünkü kendinden sonra neslini devam ettirecek odur.

2- İnsan, ihsanı sever. İnsan, ihsanın kölesidir. Gönül, kendine iyilik edeni sever, kötülük edenden nefret eder. İnsan, ister istemez iyilik edene karşı sevgi duyar.

Sağlık sevilir. Sağlığının devamı için doktor da sevilir. Doktoru da kendimizi sevdiğimiz için severiz. Bunun gibi ilmi de, öğretmeni de severiz. Öğretmeni ilme sebep olduğu için severiz.

Para, çeşitli ihtiyaçları karşılamaya ve yiyip içmeye vasıta olduğu için sevilir. Yemeğin kendisi de yenmek için sevilir. Biri bizatihi, diğeri ise vasıta olduğu için sevilir. İyilik edeni sevmek, onun şahsını değil, iyiliğini sevmektir. İyilik kalkınca, sevgi de kalkar. İyilik azalırsa, sevgi de azalır.

3- Bir kimseyi, ettiği iyilikten dolayı değil, bizzat zatından dolayı sevmek, yok olup tükenmeyen gerçek sevgidir. Bu da güzeli sevmek demektir. Güzelliği anlayan güzeli sever. Güzelliği sevmek, güzelliğin zatındandır. Çünkü ondaki güzelliği anlamak, zevkin kendisidir. Güzeli anlamak da bir zevktir. Akarsu, yeşillik, tabiattaki güzellikler yiyip içildikleri için değil, sırf güzel oldukları için sevilir. Bu insanın elinde olmayan sevgidir. Allahü teâlânın güzel olduğu bilinirse, Onu da sevmemek imkânsızdır. O ise, güzeller güzelidir.

Bazı kimseler, (Allah bazı şeyleri yasak ettiği, çeşitli haramlar koyduğu için, Onu sevmek mümkün olur mu) diyorlar. Bu çok yanlıştır. Çünkü bir annenin, ateşe elini uzatan çocuğunu ikaz etmesi, onun eline vurması, çocuğun annesini sevmesine mani değildir.

Akıllı insan, Allahü teâlânın yasak ettiği şeylerde, kendisi için çok faydalı hikmetler olduğunu bilir. Yasak edilen şeyleri yapmamayı nimet olarak görür. Mesela, (İçki yasak edilmemiş olsaydı, alkolik olabilirdim) der, içkinin haram edilişini nimet olarak görür. Bu bakımdan, Allahü teâlânın emrettiği şeylerde olduğu gibi, yasakladığı şeylerde de sayısız hikmetler vardır.

Emirlere uyup, yasaklardan kaçmak bir nimet olduğu için, nimeti gönderen Rabbimizi sevmeye hiçbir şey engel olamaz.

Allahü teâlânın lutfettiği nimetlerden istifade ederken, bazı sıkıntılara katlanmak gerekir. Gülü koklamak için yanına gitmek külfetine katlanmak gerekir.
    (Külfetsiz nimet, dikensiz gül ve engelsiz yâr olmaz) demişlerdir. Bir nimet külfetsiz ele geçerse, kıymeti olmaz. Mirasyedi gibi harcarız, şükrünü düşünmeyiz. Allahü teâlâdan gül isteyen aşık, dikenine de katlanmalıdır.

Allahü teâlâyı sevmenin ise beş sebebi şöyle sıralanabilir:

1- Herkes, kendisinin olgunlaşmasını ve hiç yok olmadan devam etmesini ister. Kendini ve Rabbini bilen, varlığının devam etmesinin kendi elinde olmadığını, ancak Allahü teâlânın dilemesiyle var olduğunu anlar. Varlıkların hepsi Allahü teâlânın kudretiyle vardır. Hiç kimse, kendi kendini yaratıp, hayatını devam ettiremez.

O halde, kişinin, kendini yaratan, çeşitli nimetler veren, yaşatan Rabbimizi sevmemesi mümkün değildir. Eğer sevmiyorsa, kendi yaratılışını bilmediğinden, cehaletindendir. Çünkü sevgi, marifetin [bilmenin, anlamanın] meyvesidir.

Bir şey önce bilinip anlaşıldıktan sonra sevilir. Yani marifet olmadan sevgi olmaz. Sevgi marifete göredir. Marifet ne nispette ise, sevgi de o nispette olur.

Rabbini bilen Onu sever. Çünkü kendisini seven bir kimsenin, kendisini yaratıp çeşitli nimetler vereni sevmemesi düşünülemez.

Güneşin yakıcı sıcağına maruz kalan, gölgeyi sever. Gölgeyi seven de ister istemez, gölge veren ağaçları sever. Kâinatta ne varsa, Allah’a nispetle, gölgenin ağaca nispeti gibidir. Gölgenin varlığı ağacın varlığına bağlı olduğu gibi, her şey Allah’ın eseri olup, hepsinin varlığı, Onun varlığına bağlıdır.

2- Bir kimse, kendine iyilik edeni sever.
    Bir zengin, bütün mallarını sana verse, Bunların hepsi senindir. Dilediğin gibi tasarruf et dese, bu ihsanı zenginden bilmek yanlış olur. Zengini ve o malı yaratan, seni zengine sevdiren, sana mal vermesinin, zengin için hayır olduğu düşüncesini veren kimdir?

Eğer zengin, seni sevmeseydi, malı sana vermekle, dünya ve ahirette hiçbir kazancının olmayacağını bilseydi, sana malının zerresini verir miydi?

Şu halde, cenab-ı Allah bu sebepleri yarattı. Demek ki, sana asıl ihsanda bulunan, bu işe zengini vasıta edendir. Zengin, o malı sana vermekle peşin veya ilerisi için bir menfaat düşünmüştür. Seni minnet altına almak, kendini övdürmek, cömertlikle meşhur olmak, gönülleri kendine bağlamak, herkesi kendine sevdirmek ve saydırmak gibi peşin menfaati vardır. Ayrıca, ahirette çok sevap kazanmak üzere ilerisi için yatırım yapmaktadır. Yoksa hiç kimse, malını boşu boşuna vermez, bir maksat için verir. Maksadı sen değilsin. Sen onun maksadını yerine getirmek için bir vasıtasın.

Demek ki, sana iyilik eden, sana değil, kendine iyilik etmiş olur. Sonra o, verdiğinden fazlasını beklemektedir. Çünkü o, Allah’ın en az bire on veya bire yediyüz, hatta daha fazla vereceğini biliyor. Böyle bir ümidi olmasa sana bütün malını verir miydi?

3- İnsan, kendine faydası dokunmasa bile, iyilik edenleri sever. Kendine zararı dokunmasa bile kötülük edenlerden de nefret eder. O halde, bütün mahlûkatı yaratıp, onlara çeşitli nimetler ihsan eden yalnız Allahü teâlâdır. Herkese iyilik eden de sevilir.

4- Kendine hiçbir faydası olmasa da insan, güzeli, güzelliğinden dolayı sever. Beş duyu ile de anlaşılmayan; fakat kalb gözü ile görülen güzellikler de vardır. Güzel ahlak böyledir. İmam-ı a’zam hazretlerini güzel vasıflarından dolayı severiz.

Demek ki güzel sevilir. Mutlak güzel, ortağı eşi, benzeri olmayan, dilediğini yapan yalnız Allahü teâlâdır.

5- İnsan, benzediği şeye meyleder. Çocuk çocukla, büyük büyükle arkadaşlık kurar. Âlim âlimi, bir sanatkârdan daha çok sever. İlim sahibi olan da, her şeyi bilen Allah’ı sever. Basiret sahipleri gerçek sevgiye layık olanın yalnız Allah olduğunu bildirmişlerdir.

Beni seveni severim

Yine Allahü teâlâ buyurdu ki:

(Beni sevenin sevgilisiyim. Beni gerçekten seveni, herkesten üstün tutarım. Beni arayan bulur; başkasını arayan ise beni bulamaz. Öyle kullarım vardır ki, ben onları severim, onlar da beni sever. Onlar bana müştak, ben onlara müştakım. Onlar beni anarlar, ben de onları anarım. Onların yolunda olanı severim. Onların yolundan ayrılana buğzederim. O kullarım, gece olup, herkes sevdiği ile baş başa kaldığı zaman, onlar yatıp uyumaz, bana münacâtta bulunur, namaz kılar, nimetlerime şükreder, gözyaşı dökerler. Bütün sıkıntılara beni sevdikleri için katlanırlar. Onlara büyük ihsanlarda bulunurum.)

Gerçek sevgi üç şeyle belli olur:

1- Seven, sevdiğinin sözünü, başkasının sözüne tercih eder.
    2- Sevdiğinin yanında bulunmayı, başkalarının yanında bulunmaktan üstün tutar.
    3- Sevdiğinin kendisinden razı olmasını, başkalarının hoşnut olmasından çok kıymetli bilir.
    BUNDAN BAŞKASINI AKLIM ALMIYO................

Aybalam76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    479
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    100
    @Aybalam76

Allah katında kadının kadın erkeğin erkek değeri vardır, yani herkes kendi bacağından asılacaktır.

Kadınlar için erkek; bir baba,bir kardeş , bir eş, bir çocuktur....

Erkekler için kadın ; bir anne,bir kardeş, bir eş ve yine bir yavrudur...

Bu üstünlük konusunu tartışmalar her zaman kırıcı olmuştur ve zaten herkes savunduğu varsayımı üstün kılabilmek için ister istemez karşı tarafa kırıcı gelebilecek kelimeler kullanmak zorunda kalıyor.

En iyisi biz bu konuları yine yaradanın inisiyatifine bırakalım.

Asıl benim anlamadığım her cins kendini savunur acaba azat abi????
    Kralların taçları beni bağlar büyümü
    Orduları açamaz gönlümdeki düğümü
    Saraylarda süremem dağlarda sürdüğümü
    Bin cihana değişmem şu öksüz TÜRKLÜĞÜMÜ..

aZaT07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    156
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    819
    @aZaT07

" Cennet anaların ayaklarının altındadır!!! " BiLiyormusunuz yeryüzünde Hz. Muhammed ve 9 sahabe hariç hiç bir erkeğe cennet garanti edilmemiştir....

Ve yine cennete girmeyi başaran erkeğe 70.000 el değmemiş huri ve kadın vadediliyor cennette... Yani Bu demek oluyor ki 1 adet erkek cennete girerse; onunla beraber 70.000 tanede bayan cennete girecektir.... Bunda düşünülmesi gereken bir şeyler yok mu imparator kardeşim?

İsterseniz ben yazmayım da cennette erkeğe vadedilenlere kendiniz bir bakınız!!!! NeLer vadediliyor erkeğe.......

Aybalam aslında siz de hakLısınız. Kişi hemcinsini savunmalı doğru diyorsunuz AMa??????????? Süt her zaman beyaz olmayabiliyor. Ne yapalım. Bu seferlik renklendirici katılmış
    DeĞeR VeRDiĞiN iNSaN SeNiN DeĞeRiNi BiLMiYoRSa;
    BıRaK KeNDi DeĞeRi iLe KaLSıN !!!!!!!!!!

CeyLaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    44
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    533
    @CeyLaN

Standart :)(:

Saygi deger Azat Abim Keske Bu konuyu Baska bir Arkadas Acmis olsaydi Buraya Yorum yazdiysam Size olan saygimdan yaziyorum... Bu konu bana hitaben acilmis sanki Forma bakmadim kac kisi üye Niye ben..Cok merak ettim..)))))Dogrusu Herzaman Sizin Fikrinize saygi duymusumdur... Tekrar Saygilar.... iSpat Gerek sanirim Kadinlarin Ve erkeklerin Nekadar fedakar oldugunu sanirim Benim Googleden Kopya edecek kadar Bilgim yok.. Ben sunu bilir sunu söylerimki Herzaman Annelere vE Babalara Saygim sonsuzdurrr Annenin Ayri Görevi Babanin ayri bir görevi vardir.. Kadin Bakmakla Hükümlü Baba isi Doyurmakla Hayat ne kadinsiz ne erkeksiz olur.. Soruyorummm Acaba CENNET NEREDEDIR Annelerin Ayaginin Altindadir ve sorarim Anneler Melektir Sözü neden söylenmis... Kadinlar Ikinci Planda Dogru erkekler Gücleriyle Zorbaliklariyla Karisini Bacisini Hep Kücük Hor alcak Görmüsse ben O tür erkeklere Sadece Derimki Cahil Tas devrinden kalma... Bir kadinin isterse Disi Bir aslan Olur Isterse Kuzu Olurr... Bu demekki Karsidaki erkek erkekligini Bilecekkkk... Soruyorummmm erkek kendisini neden Güclü görüyorr neyine güveniyor... A - Ca - Ba.... ????? Aklinami???? Gücünemi.... ??????? ))
    Gözlerini getir, yarı umutsuzlugumda
    Yaprak gibi döküleyim önüne
    Solayım, beter olayım
    Gözlerini getir öleyim...
    Bilmeden çocukça sevildigini
    Arif Nazim..

GenceŞair - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    32
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    557
    @GenceŞair

Arrow sayın azeribalası üyeleri dikkatli okumanızı rica ediyorum:)

Gördüğüm kadarıyla bir üstünlük tartışması ve yarışması yapılmaktadır. Ve kayıtsız kalmak istemedim. umarım herkes okur ve hesabına pay çıkarır.
    1.Delil: Bakara Suresi 34. Ayet-
    "Hani biz meleklere (ve cinlere): Âdem'e secde edin, demiştik. İblis hariç hepsi secde ettiler. O yüz çevirdi ve büyüklük tasladı, böylece kâfirlerden oldu"
    Bakın, arkadaşlarım, kardeşlerim, büyüklerim ve küçüklerim iblis "kibir" yaptığı için kafir oldu. Hz. Adem'in cinsiyeti yüzünden değil. Allah eşitlik olsun diye kadınla erkeği aynı topraktan yarattı. sonra yine aynı bedenden onları türetti. Biz insanların ilmi ve bilgisi yaratılışın eşsiz bilgisini edinemez. Bilmediğimiz bir alandır yaratılışın özellikleri. Cinsiyet üstünlük vermez insana ! İlim kapısını aralayandır üstün olan.

2.Delil: Fatır Suresi 11. Ayet
    "Allah sizi (önce) topraktan, sonra meniden yarattı. Sonra sizi çiftler (erkek-dişi) kıldı. O'nun bilgisi olmadan hiç bir dişi ne gebe kalır ne de doğurur. Bir canlıya ömür verilmesi de, onun ömründen azaltılması da mutlaka bir kitaptadır. Şüphesiz bunlar, Allah'a kolaydır.
    "

3.Delil: Fatır Suresi 19,20,21. Ayetler
    "19. Körle, gören bir olmaz.
    20. Karanlıkla aydınlık da bir olmaz.
    21. Gölge ile sıcak da bir olmaz."
    Bakın Allah Örneklemiş farklılıkları. Biz kullara üstünlük davası yakışmaz. Kibir olur. oyunu geyiği dahi rahatsız edici.

Lütfen sizlerin iyiliği için yazdığımı unutmayın. Sağlıcakla kalın
    GenceŞair

Konular
    26
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    0
    @IMPARATOR

Saygi deger Azat Abim Keske Bu konuyu Baska bir Arkadas Acmis olsaydi Buraya Yorum yazdiysam Size olan saygimdan yaziyorum... Bu konu bana hitaben acilmis sanki Forma bakmadim kac kisi üye Niye ben..Cok merak ettim..)))))Dogrusu Herzaman Sizin Fikrinize saygi duymusumdur... Tekrar Saygilar.... iSpat Gerek sanirim Kadinlarin Ve erkeklerin Nekadar fedakar oldugunu sanirim Benim Googleden Kopya edecek kadar Bilgim yok.. Ben sunu bilir sunu söylerimki Herzaman Annelere vE Babalara Saygim sonsuzdurrr Annenin Ayri Görevi Babanin ayri bir görevi vardir.. Kadin Bakmakla Hükümlü Baba isi Doyurmakla Hayat ne kadinsiz ne erkeksiz olur.. Soruyorummm Acaba CENNET NEREDEDIR Annelerin Ayaginin Altindadir ve sorarim Anneler Melektir Sözü neden söylenmis... Kadinlar Ikinci Planda Dogru erkekler Gücleriyle Zorbaliklariyla Karisini Bacisini Hep Kücük Hor alcak Görmüsse ben O tür erkeklere Sadece Derimki Cahil Tas devrinden kalma... Bir kadinin isterse Disi Bir aslan Olur Isterse Kuzu Olurr... Bu demekki Karsidaki erkek erkekligini Bilecekkkk... Soruyorummmm erkek kendisini neden Güclü görüyorr neyine güveniyor... A - Ca - Ba.... ????? Aklinami???? Gücünemi....
    KOYA EDİLECEKHİÇ BİR KONU YOK CEYLAN VE BEN ASLA KOYALARLA UĞRAŞMAM SİZİN KADAR DA BİLİMMEDİGİM KENDİ CEVABINI VERMEDİGGİM KONULAR ACMAM BİRAZ DAHA DİAKTLİ KONUŞURSAN SEVİNİRİM HER NE KADAR SENİN ACTIĞIN O CEVAPSIZ KENDİ İBLMEDİGİN CEVAPLAYAMAMDIĞIN KONU OLMASADA BEN DE SİZİN KADAR HATTA SİZDEN DAHA COK BİLGİ EDİNECEK VE KAYNAK YAZAİBLECEK GÜCTEYİM BİRDE LÜTFEN ARACI KILARAK NOT YAZMAYINIZ SSİZE ZORLA YORUM YAPACAKSINIZ DİYE BİE EMİR İLETMEDİM

-------------------------------------
    ------------------------------------- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Küçük bir erkek çocuk annesine sordu,- "Niçin ağlıyorsun ?"
    - "Çünkü ben kadınım" diye cevapladı ann...esi.- "Anlamadım !" dedi çocuk.Annesi çocuğunu kucaklayıp,- "Ve hiç bir zaman da anlayamayacaksın!" dedi.Çocuk bu sefer babasına,- "Baba, annem niçin ağlıyor ?" diye sordu.Babanın cevabı,
    - "Bütün kadınlar sebebsiz ağlayabilen yapıdadır" şeklinde oldu.
    Küçük oğlan büyüdü, yetişkin adam oldu, ve hala kadınların niçin ağladıklarını keşfedemedi.Nihayet öldükten sonra cennete gittiginde Allah'a sordu.- "Allahım !" dedi "Kadınlar niçin bu kadar kolay ağlayabiliyorlar ?"
    Allah dedi ki...
    - "Ben kadınları özel yarattım!... Tüm yaşamın ağırlığını taşıyabilecek kuvvette olmasına rağmen başkalarına teselli verecek kadar yumuşak omuzlar,doğumun acısına olduğu kadar doğurdukları evlatlarının nankörlüğüne dayanabilecek iç kuvvetini verdim.
    Başkalarının kuvvetinin kalmadığında devam edecek azmi, ailesinin hastalığında yorgunluğa papuç bıraktırmayacak kudreti verdim.Her türlü şart altında, ve hatta annelerini çok kötü incitselerde, çocuklarını sevmek duygusallığını verdim. Bu duygusallık her yaştaki çocuklarının yaralarını sarmalarına, sorunlarını dinleyip paylaşmalarına yardım ediyor.Kocalarını tüm kusurlarıyla sevmek kuvvetini verdim. Onları erkeğin kalbini korumaları için yarattım.Onlara iyi bir kocanın eşini asla incitmeyecegini fakat bazen destek ve kuvvetini deneyecek davranışlarda bulunacağını anlayacak duyarlı bir zeka verdim.
    Tek zayıflık olarak kadınlara birer göz yaşı verdim.Tamamen kendilerinin sahip oldukları, ihtiyaçları olduğunda kullanmak üzere... İnsanlık için bir gözyaşı..."
    ne bizlersiz erkekler nede erkeklersiz bizler varız birbirimizi tamamlamaktan başkada çaremiz yok sanıyorum yanılıyormuyum .iyisiyle kötüsüyle yalan dünyada yaşamaya çalışıyoruz öyleyse iyi yada kötü yoktur bence en güzeli yalan dünyada en azından yaşamak diyorum...........

Etiketler