Selamün Aleyküm Arkadaşlar, Herkese Hayırlı Günler Diliyorum. Herkesin Bildiği Gibi Whatsapp'da Güvenlik Riski Yüksek Seviyelere çıktı. Şimdi diğer Uygulamalar da riskli dyebilirsiniz. Ama Whatsapp Kadar Riskli Olduğunu Düşünmüyorum. Teknoloji Çağında Yaşıyoruz Hepimiz, Hepimizin Bu Çağda İnternette Güvenli Bir Şekilde Zaman Geçirmesi Gerekiyor. Şunu da Bilmenizi İsterim ki, İnternet Dünyasında Hiç Bir Şey Güvenli Değildir, Ama Bilmeniz Gerekir ki, Maksimum Güvenlik ve Minimum

Bu konu 6658 kez görüntülendi 5 yorum aldı ...
Whatsapp Güvenlik Riski 5,00 6658 Reviews

Konuyu değerlendir: Whatsapp Güvenlik Riski

5 üzerinden 5,00 | Toplam: 1 kişi oyladı ve 6658 kez incelendi.

hasan47tr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yaş;
    23
    Konular
    6
    Beğendikleri
    12
    Beğenileri
    9
    Tecrübe Puanı
    0
    @hasan47tr

Lightbulb Whatsapp Güvenlik Riski

Selamün Aleyküm Arkadaşlar, Herkese Hayırlı Günler Diliyorum.

Herkesin Bildiği Gibi Whatsapp'da Güvenlik Riski Yüksek Seviyelere çıktı. Şimdi diğer Uygulamalar da riskli dyebilirsiniz. Ama Whatsapp Kadar Riskli Olduğunu Düşünmüyorum.
    Teknoloji Çağında Yaşıyoruz Hepimiz, Hepimizin Bu Çağda İnternette Güvenli Bir Şekilde Zaman Geçirmesi Gerekiyor. Şunu da Bilmenizi İsterim ki, İnternet Dünyasında Hiç Bir Şey Güvenli Değildir, Ama Bilmeniz Gerekir ki, Maksimum Güvenlik ve Minimum Güvenlik Vardır. O Yüzden Kullandığımız Uygulamalar ve Programların Maksimum Güvenlik'te Olduğundan Emin Olunuz. Ki bu dahi güvenli değildir. Deep Web hemen yanınızda farkında bile değilsiniz.

Size Sormak İstiyorum: Whatsapp'a Alternatif Olarak Düşündüğünüz Uygulama Var mıdır? Var İse Hangisi?

Bu Konuyu Forum İçerisinde Bir Tartışma ve Sohbet Ortamı Oluşturmak İçin Açtım.

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Whatsapp Güvenlik Riski

Kategori: Bilimsel ve Teknolojik Haberler

Konuyu Baslatan: hasan47tr

Cevaplar: 5

Görüntüleme: 6658

Azeribalasi (01.05.2023) Beğenenler

Barbara :) - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yaş;
    36
    Konular
    1
    Beğendikleri
    1
    Beğenileri
    5
    Tecrübe Puanı
    0
    @Barbara :)

Standart Re: Whatsapp Güvenlik Riski

Urus telegrami
    Azeribalasi (01.05.2023),hasan47tr (26.04.2023) Beğenenler

Azeribalasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    3529
    Beğendikleri
    127
    Beğenileri
    32
    Tecrübe Puanı
    100
    @Azeribalasi

Standart Cevap: Whatsapp Güvenlik Riski

Yox Türk mesenger i Bip
    hasan47tr (26.04.2023) Beğenenler
    Dünyanin En Büyük Azeri Mp3 Arsivi. www.azeribalasi.com

Turkuaz&Tr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yaş;
    64
    Konular
    443
    Beğendikleri
    66
    Beğenileri
    54
    Tecrübe Puanı
    100
    @Turkuaz&Tr.

Alıntı Azeribalasi Rumuzlu Üyeden Alıntı
    Yox Türk mesenger i Bip
    Cavab yaxshidir.
    Azeribalasi (01.05.2023) Beğenenler
    AZERBAYCAN BAYRAĞINDA MAVİ; TÜRKLÜK, BAĞIMSIZLIK VE GÖĞ'Ü İFADE EDER. MAVİ ÖZGÜRLÜK, MAVİ SONSUZLUKTUR.

''UYUYAN MİLLETLER YA ÖLÜR,
    YA DA KÖLE OLARAK UYANIR''

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK

Turkuaz&Tr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yaş;
    64
    Konular
    443
    Beğendikleri
    66
    Beğenileri
    54
    Tecrübe Puanı
    100
    @Turkuaz&Tr.

Alıntı hasan47tr Rumuzlu Üyeden Alıntı
    Selamün Aleyküm Arkadaşlar, Herkese Hayırlı Günler Diliyorum.

Herkesin Bildiği Gibi Whatsapp'da Güvenlik Riski Yüksek Seviyelere çıktı. Şimdi diğer Uygulamaları da Riskli diyebilirsiniz, Ama Whatsapp Kadar Riskli Olduğunu Düşünmüyorum.

Teknoloji çağında yaşıyoruz hepimiz. Hepimizin bu çağda İnternette Güvenli Bir Şekilde zaman geçirmesi gerekiyor.

Şunu da bilmenizi isterim ki, İnternet Dünyasında hiç bir şey Güvenli değildir, Ama bilmeniz gerekir ki, Maksimum Güvenlik ve Minimum Güvenlik Vardır. O yüzden kullandığınız Uygulamalar ve Programların Maksimum Güvenlik'te olduğundan emin Olunuz.

Size sormak İstiyorum: Whatsapp'a alternatif olarak düşündüğünüz Uygulama Var mıdır? Var ise hangisi?

Bu Konuyu Forum İçerisinde Bir Tartışma ve Sohbet Ortamı Oluşturmak İçin Açtım.
    Ve Aleyna Aleykum Salam ve Rahmatullahi ve Berekatuhu hörmetli Qardaşım hasan47tr ve tüm qardaşlarım.
    Çok yerinde bir konuya temas etmişsiniz. %90 cep telefonlarında kullanılan, %10 da sabit ve laptop bilgisayarlarda kullanılan WhatsApp Messenger uygulamasının sahibi Facebook, bu uygulama üzerinden bir ''GÜVENLİK'' sözleşmesini kullanıcılarına, yani sizlere dayattı ve sonra ''Bahar'' sonuna kadar bu sözleşme antlaşmasını uzattığını açıkladı. Hanginiz bu sözleşme dayatmasını okudunuz ki, bilinmez! Elon Reeve Musk da bilmiyor, ama, potansiyel olarak ve mecburi kullanıcıların Milyar rakam üzerindeki şahıslar olduğunu biliyor.

Yani bir gıdım reçel (bal dahi değil, masraf olmasın zihniyeti) misali, al tüm özelini, şahsi ezikliklerini, yani komplekslerini örtmek için, "yağ gibi su üstüne çık ey kullanıcı" der size. Haaaa "milyarlarca kullanıcımızdan bağımlığı her birimimiz, üstün olun, mesala facebookta pikniğinizi yedidiğinizi içtiğinizi ,aşklarınızı, olmadı çakma üstünlüğünüzü paylaşın ki, kendi eğonuzu sanal dünyada tatmin edesiniz. paylaşın'ı egonuza hitaben tetikler " bu lanet sanal dipsiz dünya.
    İnsan olduğunuzu unutursunuz. !!!.

Konu şudur: İnternet denen dipsiz kuyu'ya her saniye giriş yapan milyarlarca kullanıcı "İnsan" dediğimiz yaşam türü şunu bilmelidir ki; İnternete ister cep telefonundan uygulama aracılığı ile, ister arama motorlarına aradıkları ne ise, sorgulama-arama yolu ile, ister sabit veya dizüstü bilgisayarları ile kullandıkları ''İNTERNET'' denen dipsiz kuyuya girdiklerinde,neyi arıyor, neyi bilmek ve görmek istiyorlarsa, bilmelidirler ki, sabit veya Mobil internet hizmet sağlayıcıları, GSM operatörleri ile elbirliği içinde, bu dünyadan daha geniş ağ bağlantıları içinde, entegrasyonu sağlayarak, kişiyi kişiye yada guruba, grubtan kişiye, kişiden aradığına vb. gibi ihtiyaçlara anında cevap verecek bir alt yapı data ortaklığı ile sistemi genişletiyorlar.
    Ulama ekleme denen ağ hizmetlerinin açık olması sizlerin WhaysApp Messenger, Twitter, İnstagram, Youtube, gibi milyonlarca "kuşun" dünyanın batısının tarafsız kendine özgü lokal olduğununu düşünmelerini sağlıyorlar. Dünyanın Doğusuda bu Ağ'a yani sonsuz döngü yol'a bağlı olduğunu yasaklı ve gizemli anlatıyorlar. Oysa, ağ batıdan doğuya, kuzeyden güneye, tüm dünya gezegenini eşit oranda sarmış ve "kuşların avlanması için, renk dil, inanç vb. değerleri tetikleyerek, sanal dünyayı oluşturuyorlar. Amaç, "Tanrı niteliğindeki "Dolar" kavramlı Tatmin.

Kafanızı karıştırmadan deyeyim ki, WhatsApp, İnstagram Facebook sitesi bünyesindedir. Google İnternet arama motoru (bilesiniz ki binlercecesi var) sahipleri olan Elon Reeve Musk Youtube'yi bünyesine aldı. Yani yuttu. Faaliyeti ticari değil mi?
    Ya Cep telefonlarındaki uygulamalar (ki bu uygulamaları geliştiren mühendisler, kendi şahsi refah yaşamlarının devamı için yarış içindedeler. Bu yolda olab ferdi bilim insanları kimlerdir diye sorarsanız, yoksulluğun, inancın inegğe tapmak olan ve İngiliz hegemonyası data bilim insanlarını kim, kimler yarıştırıyor.?) ile sabit bilgisasarlardaki sizlerin gezinti yaptığı internet siteleri GoDadyy den ayrı olabilir mi?
    Tanrı yeşil dolarsa, peygamberide her geri kalmış ülkenin din milliyet sömürücüsü tiran sülale fertleridir.?
    Organize ve konbine olmuş bu sanal alamdeki her adımınız inanın LOG yani kayıt ediliyor. Nereye kayıt ediliyor. Özelde uygulamayı bünyesinde taşıyan sitelerce. Veya site veri bankasında. (Teknik terimler kullanmıyorum, anlaşılmaz olmasın diye

Sizlere cazip olsun diye WhatsApp diyor ki, mesajlaşmalarınız baştan sona şifrelenerek oluyor. Hiç kimse mesajlaşmalarınızda veya görüntülü aralamalarınızda iletişiminizi göremez!!!!!! ????

Hadi ordan ya demem gerek, en basit ifade ile.

İletişim esnasında, yani yazışma veya görüntülü arama esnasında bu uygulama sitesi hangi kripto (gizli) Algoritmik şifreleme akışı sağlıyor ki, dinlenemez okunamazsınız, diyor.

YALAN, YALAN, ALGI, ALGI. YALAN !!!!

WhatsApp Messenger gibi İnternet bünyesindeki her uygulama, her site Güvenlik risk'i ni oluşturur.

Onun için dedim ki, ''GÜVENLİK'' derken ne kastediliyor.?

Sanal alemde ''GÜVENLİK'' risk'i hizmet verenle, hizmet alanlar arasındaki bir meselemedir, yoksa, gerçekten sanal alemdem fiziki gerçek yaşama bir tehdit varmıdır?

Her ikiside göreceli olarak vardır.

Bu bakımdan, WhatsApp'in uygulamasının sahibi Facebook ticari yönünü konuşturarak '''kullanıcılarının bilgilerini, açıklama sözleşmesini'' dayatıyor.
    Bunun anlama hem illegal yani istihbarat örgütlerine veri bankası yoluya açtığı bilgilerin yasal sorumluluğundan , hemde ticari reklam alarak kullanıcılarına ulaştırma yetkişinin yasal sorumluluğundan kurtulmak amacı gütmektedir.
    Tercik kullanıcıların.
    Zorlama yok, tehdit yok, darp yok, değil mi?

Bende diyorum ki, HASTİRRRRR FACEBOOK.

Zaten WhatsApp kullanıcılarının verilerini cep telefonu kullanan dünyada &90 üyelerinin tüm bilgi verileri , ''her kim ki, cep telefonu uygulaması ile hizmete (%)96 cep telefonu) kendi server kaynaklı (GoDaddy paravan maske şirket) bilgi bankasında kayıtlıdır.

Tehlike kişisel değil her Ulusun toplumsal yemeden içmeye, giyimden kuşama kadar ekonomik, siyasal, kültürel, askeri, dinsel inanış gibi sosyolojik davranış biçimlerinin tasnif edilmesidir.

Özetle, açık kaynak kodlu Linux-Unix işşletim sistemi ile WhatsApp uygulamasını yine aynı yazılım kaynaklı proğramlarla analiz etmek için, Masa üstüne indirdiğim WhatsApp usgulamasını kurarken benden talep ettiği ''BARKOD'' uygulamısını okuturken, sonuç olarak Telefonumun rehberine ulaştığını, ve rehberimdeki WhatsApp uygulamasını kullanmayan telefon numaralarına mesaj attığı testip ettim.
    Bu İnsan uğraşısı değil Akıllı proğramların devreye girmesi idi.
    Sonra Uygulamanın yazılımındaki kodları incelerkenj, karşıma NSA çıktı.
    nokta.

Derseniz ki, WhatsApp Massenger uygulamasını kullanırmısın.
    Tabiki kullanacağım.
    Yasadışı iş yapmadığımdan.
    Ancak davranış ve kişisel karekter tepkilemelerimi yansıtacak hiç bir paylaşımım olmayacak.
    KONU; İnternet denen dipsiz kuyu, sonu olmayan uzay boşluğunda, sen bir mikronun milyonda biri zerresin. Zerrelerin ortak benzeşimleri strateji yaratır.

Evet WhatsApp kullanmaya devam edecem.

Konuyu anlamanız için aşagıda gerçek bir belgesel video filmi paylaşıyorum.

Hörmet ve sevgilerimle.

Lütfen şu gerçek belgesel filmi izleyiniz.
    VATANDAŞ DÖRT (CITIZENFOUR)

Sorularınız olursa bu değerli site de cevaplarım.
    Azeribalasi (01.05.2023),hasan47tr (26.04.2023) Beğenenler
    Konu Turkuaz&Tr. tarafından (19.01.2021 Saat 18:59 ) değiş;tirilmiş;tir.
    AZERBAYCAN BAYRAĞINDA MAVİ; TÜRKLÜK, BAĞIMSIZLIK VE GÖĞ'Ü İFADE EDER. MAVİ ÖZGÜRLÜK, MAVİ SONSUZLUKTUR.

''UYUYAN MİLLETLER YA ÖLÜR,
    YA DA KÖLE OLARAK UYANIR''

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK

hasan47tr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yaş;
    23
    Konular
    6
    Beğendikleri
    12
    Beğenileri
    9
    Tecrübe Puanı
    0
    @hasan47tr

Aradan 2 yıl geçmesine rağmen yeni okuyorum mesajı. Bu anlamlı ve uzun yazı için teşekkür ederim.
    Azeribalasi (01.05.2023),Turkuaz&Tr. (27.04.2023) Beğenenler

Etiketler