Qarabağ; Azərbaycan Türk Yurdu mövzusunda Məqsəd qısa müddətli əldə edilmişdir. Zülm, vəhşilik və soyqırım altında inləyən Azərbaycan Türk xalqı bir az nəfəs aldı. Anadolu Türkçesi ile duygu ve düşüncelerimi ifade etmek isteyirem. Karabağ Türk yurdu. Tıpkı bugün'' Ermenistan'' denilen siyasi coğrafyadaki Hayların yurt edinmiş olduklarını sandıkları yüzlerce yıllık tarihteki kavgacı, işgalci yapıları, nitelikleri gereği, ''hem kör, hem fodul-topal, hem de sakil' nitelikleri gereği bir

Bu konu 1766 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Qarabağ; Azərbaycan Türk Yurdu mövzusunda Məqsəd qısa müddətli əldə edilmişdir. 5,00 1766 Reviews

Konuyu değerlendir: Qarabağ; Azərbaycan Türk Yurdu mövzusunda Məqsəd qısa müddətli əldə edilmişdir.

5 üzerinden 5,00 | Toplam: 1 kişi oyladı ve 1766 kez incelendi.

Turkuaz&Tr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yaş;
    64
    Konular
    443
    Beğendikleri
    66
    Beğenileri
    54
    Tecrübe Puanı
    100
    @Turkuaz&Tr.

Harika Qarabağ; Azərbaycan Türk Yurdu mövzusunda Məqsəd qısa müddətli əldə edilmişdir.

Qarabağ; Azərbaycan Türk Yurdu mövzusunda Məqsəd qısa müddətli əldə edilmişdir.
    Zülm, vəhşilik və soyqırım altında inləyən Azərbaycan Türk xalqı bir az nəfəs aldı.

Anadolu Türkçesi ile duygu ve düşüncelerimi ifade etmek isteyirem.

Karabağ Türk yurdu. Tıpkı bugün'' Ermenistan'' denilen siyasi coğrafyadaki Hayların yurt edinmiş olduklarını sandıkları yüzlerce yıllık tarihteki kavgacı, işgalci yapıları, nitelikleri gereği, ''hem kör, hem fodul-topal, hem de sakil' nitelikleri gereği bir içimlik su oldukları kanıtlanmıştır.

Demememiz o dur ki ''21. yy.da İnsan varlğınızla biz Türklerin yurtlarında yaşamak ölçünüzün bir tek terazisi vardır.
    O'da Yüz yıl öncesinden kalan ihtiraslarınız, Taşnaksutyun, Pontus destekli Hınçak megali idealinizden İNSAN sıfatı ile vaz geçmenizdir.

Biz Dünya Türkleri dedik ki, ''yoksul biçare Ermenistanda yaşayan İnsanlara (Dikkat!!! ermenilere (Haylara) demedik) yardım edelim dedik. Etnik, dinsel kökenleri ne olursa olsun, İnsana, insandan olana destek ve yardım edelim dedik.
    Ermenistan halkı bu çağrımıza yürekten cevap veriyor.
    Ermenistan halkını politize eden katliamcı, etnisiteci, soykırımcı Karabağ FAŞİST uşaklarının adı ''Sosyalist'' kendisi Hayvandan öte bir insan zaralısı olan ASALA çocuklarının evliği mahsülü veledi zinanalar ,biz Türklerin İnsani yardım ve desteklerine hayır diyorlar.
    Savaş süresince BİZ TÜRKLER, HİÇ BİR ERMENİ SİVİL YERLEŞİM ALANINI VURMADIK. İMTİKAMSA İMTİKAN DEMEDİK. ERMENİ (HAY) İNSAN BOZUNTUSU SİYATSETÇİ VE ORDUSU, VER HA VER TÜRK SAVUNMASIZ SİVİLLERİ VURDU. BUNA RAĞMEN BİZ YOKSUK ERMENİ HALKINA YARDIM EDELİM DEDİK.

Özetle, birinci aşama bitti. Hem biz Türkler için, hemde Haylar için.

Şimdi ikinci aşamaya başlamak hayırlı olsun. Hem Azerbaycan Türklüğüne, hemde Ermeninği (Hay) masum kardeşlerimize..
    Hayırlı uğurlu olsun.
    Her kim ki, yediği aş çanağına pisler, bileki, ameliyat olur.
    Saygı ve sevgilerimle, biraz uzun zamandan(!) sonra.
    Nihayetinde insanız hepimiz!!!
    KARABAĞ KADİM TÜRK YURDUDUR. ERMENİYEDE, A%RABADA, FARSADA BİZİM OTAĞIMIZDA YERARDIR.
    YETERKİ İNSAN OLUN.!!!!

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Qarabağ; Azərbaycan Türk Yurdu mövzusunda Məqsəd qısa müddətli əldə edilmişdir.

Kategori: Azerbaycan

Konuyu Baslatan: Turkuaz&Tr.

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 1766

AZERBAYCAN BAYRAĞINDA MAVİ; TÜRKLÜK, BAĞIMSIZLIK VE GÖĞ'Ü İFADE EDER. MAVİ ÖZGÜRLÜK, MAVİ SONSUZLUKTUR.

''UYUYAN MİLLETLER YA ÖLÜR,
    YA DA KÖLE OLARAK UYANIR''

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK

Etiketler