HAMSİ İLE YILAN BALIĞI Hamsinin biri, Karadeniz’de gezip duruyormuş. Bir gün bu hamsinin peşine yılan balığı takılmış. Hamsi saatlerce kaçmış. Arada bir yılan balığı hamsinin arkasından bağırıyormuş: “ Dur hamsi, beni yorma. Seni beğendiğim için, yemek istiyorum. “ Daha sonra yılan balığı dar bir kovukta hamsiyi kıstırmış:

Bu konu 1876 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Hamsi İle Yılan Balığı 1876 Reviews

Konuyu değerlendir: Hamsi İle Yılan Balığı

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1876 kez incelendi.

Serdar Yıldırım - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    110
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    9
    Tecrübe Puanı
    571
    @Serdar Yıldırım

Smile Hamsi İle Yılan Balığı

HAMSİ İLE YILAN BALIĞI

Hamsinin biri, Karadeniz’de gezip duruyormuş. Bir gün bu hamsinin peşine yılan balığı takılmış. Hamsi saatlerce kaçmış. Arada bir yılan balığı hamsinin arkasından bağırıyormuş:

“ Dur hamsi, beni yorma. Seni beğendiğim için, yemek istiyorum. “

Daha sonra yılan balığı dar bir kovukta hamsiyi kıstırmış:
    “ Hamsi, dışarı çık! Seni yemek istiyorum. “

“ Benim adım hamsi ama beni öyle kolayca yiyemezsin. Ne tavaya yatarım ne buğulamaya otururum. Dişlere şimşek çaktırırım, midelere yıldırım düşürürüm. Mide dedim de benim eskiden bir midye arkadaşım vardı. Kim bilir şimdi nerededir? “

“ Konuyu değiştirme. Seni mutlaka yemem lazım. Benim yemek isteğimi köreltmeye çalışıyorsun. “

“ Olur mu öyle şey? Sen bıçak mısın ki taşa sürteyim de körelesin. Bana bak balık yılanı, hamsiyi tersten okusan ismah dersin. İsmah tehlike demektir yani ben tehlikeliyim. Senin adın tersten okunduğunda ığılab nalıy ortaya çıkar. “

“ O dediğinin anlamı nedir? “

“ Her şeyi bilmek zorunda mıyım? Çok merak ediyorsan bir sözlük al, anlamını öğren. “

“ Tamam, ben bir sözlük almaya gidiyorum. Ama sen beni burada bekle. Gidersen çok kızarım. “

“ Oldu, beklerim. Sen hiç merek etme. Döndüğünde beni burada bulacaksın.”

Yılan balığı gözden kaybolduktan bir saniye sonra hamsi ters yöne kaçmış. Aya giden füze hamsinin hızı karşısında yavaş kalırmış.

SON

Le Fonten Serdar

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Hamsi İle Yılan Balığı

Kategori: Çocuk Hikayeleri ve Öyküleri

Konuyu Baslatan: Serdar Yıldırım

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 1876

Etiketler