Kullanıcı Tag Listesi

Türk milleti; beylik evladları, gelinlik kızları bunu işitin..! Yine sana masallar okunuyor, kulağına ninniler fısıldanıyor; biraz daha uyuyasın diye. Oysa Atalar sözü der ki “su uyur düşman uyumaz”. Sen öyle derin bir uykuya daldın ki; ellerine kınalar yakarak asker ettiğimiz vatan evlatlarının, subaylarımızın başına, Amerikalı öküz çobanları çuval geçirdi de kıpırdamadın. Oysa sen, namusuna ve vatanına el ve dil uzatanların cezasını mutlaka veren bir milletin evladısın. Türk Ordusu ise

Bu konu 1174 kez görüntülendi 1 yorum aldı ...
Türk Milleti; beylik evladları, gelinlik kızları bunu işitin..! 1174 Reviews

  Konuyu değerlendir: Türk Milleti; beylik evladları, gelinlik kızları bunu işitin..!

  5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1174 kez incelendi.

 1. #1
  Turkuaz&Tr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  08.10.10
  Yaş
  60
  Mesajlar
  703
  Konular
  302
  Beğendikleri
  71
  Beğenileri
  137
  Bahsedildi
  2 Mesaj
  Etiketlenmiş
  0 Konu
  Tecrübe Puanı
  852
  @Turkuaz&Tr.

  Harika Türk Milleti; beylik evladları, gelinlik kızları bunu işitin..!

  Türk milleti; beylik evladları, gelinlik kızları bunu işitin..!

  Yine sana masallar okunuyor, kulağına ninniler fısıldanıyor; biraz daha uyuyasın diye.

  Oysa Atalar sözü der ki “su uyur düşman uyumaz”. Sen öyle derin bir uykuya daldın ki; ellerine kınalar yakarak asker ettiğimiz vatan evlatlarının, subaylarımızın başına, Amerikalı öküz çobanları çuval geçirdi de kıpırdamadın. Oysa sen, namusuna ve vatanına el ve dil uzatanların cezasını mutlaka veren bir milletin evladısın. Türk Ordusu ise subayından erine kadar senin çocuklarındır. Onlara yapılan hakaret bütün bir Türk milletine yapılmıştır. Sen sessiz kaldıkça ve sana bugün uslu adam olmayı önerenlerin sesine kulak verdikçe; Süleymaniye’de Türk subayına bunu yapanlar yarın Ankara’nın göbeğinde de aynısını yapmaya cesaret edecektir. Gelinlik kızlarının başına çuval geçirilince mi uyanacaksın..? Bu sözlerimi duy... İşit... Yanacaksın..!

  Tarihler seni değil sen tarihleri yazdın..! Sen, insanlığın ilk gününden beri; iyiliğin, adaletin, merhametin ve mertliğin temsilcisi olmuş bir milletin evladı, torunusun.. Onlar ise milletlerin vatanlarını, yaşamlarını, ekmeklerini çalarak zengin olmuş, bir zamanlar öküz çobanlığı yapan, merhamet ve adalet kelimeleri sözlüğünde bulunmayan sürülerdir. Onlar çalar ve yerler. O kadar çok yerler ki 72 milyon Amerikalı açtır. Eski metro tünellerinde, köprü altlarında yaşamaya mahkum edilmişlerdir. Her gün sokaklarında yüzlerce cani, cinayet işler de, medeniliklerine halel gelmez. Bu dünyadan nice teknolojisi üstün kavim gelmiş geçmiş ama Türk milleti hâlâ yerindedir. Nesebi karışık çoban sürüleri Türk milletine el ve dil uzatacak seviye ve seciyede değildir.

  Türk milletini temsil ettiğini iddia eden, sabırlı olmak ile teslim olmak arasındaki anlam farkını bile kavramaktan aciz olan bu yöneticilere; Türk Silahlı Kuvvetleri ile uğraşma, aşağılayıcı hakaretlere boyun bükme yetkisi verdin mi?

  Harp Okulu öğrencilerine geçit töreninde alkış tutarak sevgini belirtmen yeterli değildir. Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’nın verdiği haklarını kullanman gerekmektedir. Üzerine ölü toprağı serpilmiş gibisin. İçine düşürüldüğün derin aşağılık duygusunu sana; yetersizlik ve beceriksizliklerini gizlemek için AB normlarına sığınan bu siyaset ağaları aşıladılar. Senin gerçek rehberin Mustafa Kemal Atatürk ve yüreğindeki vatan sevgisidir. Türk milletini yok gösteren yöneticilere tepkini göstermelisin.

  O Türk Ordusu ki, senin evlatlarından, yeğenlerinden, gelinlik kızlarının nişanlılarından oluşur. Onlar silahlar üzerine elini koyar da vatanı milleti koruyacağına yemin eder. Görevini de eksiksiz yapar. Eğer sen; gündüzleri işinde, geceleri yatağında huzur içindeysen; Türk Silahlı Kuvvetleri’nin uyumadığını bildiğindendir, güvendiğindendir. Oysa emellerini müstevlilerin emelleri ile birleştirmiş olan, Avrupa Birliği kara sevdalıları politikacılar, şimdi senin ordularını çok değil seksen iki yıl önce vatanımızdan kovduğumuz Yunan’ın, İngiliz’in, Fransız’ın emrine vermek istemektedirler.

  Yüce Türk milleti bu sözleri duy ve işit..!

  Türkiye Cumhuriyeti’ni idare ettiğini sanan iktidar mensupları, Süleymaniye’de Türk subaylarına saldıran öküz çobanlarının “hata yaptığını” beyan ettiler. Oysa onlar; Anayasamızın 81. Maddesi uyarınca yemin etmiş, “Devletin varlığı ve bağımsızlığını, vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğünü, milletin kayıtsız ve şartsız egemenliğini koruyacağıma, büyük Türk Milleti önünde namusum ve şerefim üzerine and içerim” demişlerdi. Türk Milleti..! Galiba en büyük hatayı, ettiği yemin metni içinde geçen namus düşmanlarına oy vererek iktidara taşıyan sen, yaptın. En temel görevinin bu ülkeyi savunmak olduğunu bilmeyen eski ve yeni politikacı tiplere hadlerini bildirmediğin, söyledikleri her yalana inandığın için sen yaptın. En büyük gafleti de, Amerikalı çobanları stratejik müttefik olarak tanıyıp, tanıtan politikacılara inanmakla gene sen yapmaktasın. Oysa ABD, hiçbir zaman hiçbir millete dost olmamıştır. Yüce Türk Budunu, bu sözleri duy ve işit..!

  Bu vatanı; Yemen’den Fizan’a kadar, Filistin’den Kafkasya’ya, Balkanlar’dan Çanakkale’ye kadar kanlarını sebil canlarını feda eden iki milyon şehidin kanı bedeli kurtarmıştık. Milletimiz yoksul ama onurlu, başı dik idi. Demokrasiyi başı bozukluk, her aklına eseni yapanların ve ülkeyi bölmek, parçalamak isteyenlerin rejimi sananlar tarafından; yedi milyon kardeşimizin aç olduğu, adalet kelimesinin içinin boşaltıldığı bir ülke haline geldik.

  Dünyanın hangi ülkesinde otuz bin kişinin canına kıymış katillere af çıkarılır ve çıkarılmıştır. Öldürülenlerin içinde bebekler, dal gibi gençler, askerlerimiz ve polislerimiz vardı. PKK-KADEK adlı bölücü örgüt Ülkemizi ve bizi yönetenlerin oğullarını öldürmüş olsaydı, şehit analarının-babalarının yürekleri hâlâ kanarken, hâlâ teröristler askerlerimizi şehit etmeye devam ederken af çıkarabilirler miydi? Öyleyse işit ve düşün..! Bu adamlarda adalet anlayışı var mı? Vicdan denen duygudan yoksun olmasalardı, evlatlarını vatan savunması için şehit veren anaların babaların aradığı adaleti kim verecek?

  Tabelasında adalet kelimesi olan fakat vicdanlarında adalet duygusu olmayan, para eden her şeyi satmayı kafasına koymuş, dış ve iç şer güç odaklarının istediği her şeyi yapan ama yetimle yoksulla alakaları olmayan, müslümanlıkları kendinden menkul liberal, muhafazakar, demokrat, şarkıcı türkücü politikacıları tanı. Onlar serbest piyasa ekonomisi denen vurgun soygun düzeninin aç gözlü üçüncü kuşağıdır. Sana birinci kuşak çağ atlama masalı anlattı, kendileri dolar-euro yığınlarının üzerinden atladılar. Türk Ordusu teröristler ile çarpışırken, onlar bankalardaki paraları tokatladılar. Köşe dönmeci papatya sürülerini ne çabuk unuttun? Büyük Türkiye masalının yazarı baba-kız kuşağının aile fotoğrafında yer alan ikinci kuşak; kredi hırsızlığı yapıyordu. Türk Ordusu ise gene vatanı savunuyordu. Onların oğulları ise yalılarının önündeki sularda komandoculuk oynayıp askerlik yapıyordu. Üçünçü kuşak ise “biz değiştik” numarasına yatanlarla, eski vurguncu takımının koalisyonundan başka bir şey değil. ''Ak'' kulüplerinde toplanarak, eski hortumcuları yakalama numarası altında kendi soygunlarını gizlemeye çalışıyorlar. Şimdi hazine arazilerini, ormanları, sit alanlarını yağmalayacaklar. Sloganları ise; “Varlığım A.B.D ve Avrupa Birliği’ne armağan olsun, Anadolu onlara feda olsun”dur. Tabii kendi varlıklarını değil, milletin malını mülkünü armağan edecekler…Yüce Türk Milleti..! Uyanmakta geç kalırsan vatansız kalacaksın.

  Türk beyler Türk adını bıraktı.!!

  Her milletin kendini diri tutmak, hafızasını yitirmemek, yakın ve uzak tehlikelere karşı hazırlıklı olmak, kısacası yaşamak ve yükselmek için, içinden çıkaracağı has evlatlara ihtiyacı vardır. Bir millet ancak ve ancak has evlatlarının kendisine adanmışlığıyla ayakta kalır. O has evlatlar, hayatlarını ve benliklerini milletine adarlar ve bu adanmışlıkla yaşarlar. Bu adanmışlık, makam, mevki, kişisel ikbal, şan, şöhret ve her türlü maddi refah beklentisini unutmayı gerektirir. Yukarıdaki sözleri duy ve işit..!

  Türk beyler Türk adını unuttu ve Türk sözü ağzından çıkmayanlar yüz yıl önceki gibi İl’ini teslim edecekler. Sen sessiz ve tepkisiz kaldıkça, seni yok saymaktalar. Varlığını göster ve bu ülkenin has evlatlarına ve Türk Silahlı Kuvvetleri’ne güç ver… Avrupalıların Türkiye’yi 27 bölüme ayırdıklarını bilmiyor, ''bağımsız Kürdistan'' diye bağıran soysuz çakalların sesini duymuyor musun? Kıbrıs’ta Türk varlığı yok edilmek isteniyor, görmüyor musun?

  Türk milleti ayağa kalk…! Türkiye Cumhuriyeti’ni de, seni de; yine senin azim ve kararın kurtaracaktır. Yoksa tarihin sayfalarında bir satır yazı olacaksın.

  Unutma ki; binlerce yıldır hür ve bağımsız yaşayan Türk Milleti, tarihin karanlık labirentlerinde kaybolamayacak kadar büyük bir millettir.
  ALINTIDIR


  Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

        Konu: Türk Milleti; beylik evladları, gelinlik kızları bunu işitin..!

        Kategori: Gazete,Dergi,İnternetten Alıntılar

        Konuyu Baslatan: Turkuaz&Tr.

        Cevaplar: 1

        Görüntüleme: 1174

  AZERBAYCAN BAYRAĞINDA MAVİ; TÜRKLÜK, BAĞIMSIZLIK VE GÖĞ'Ü İFADE EDER. MAVİ ÖZGÜRLÜK, MAVİ SONSUZLUKTUR.  ''UYUYAN MİLLETLER YA ÖLÜR,
  YA DA KÖLE OLARAK UYANIR''

  Gazi Mustafa KEMAL

 2. #2
  Turkuaz&Tr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  08.10.10
  Yaş
  60
  Mesajlar
  703
  Konular
  302
  Beğendikleri
  71
  Beğenileri
  137
  Bahsedildi
  2 Mesaj
  Etiketlenmiş
  0 Konu
  Tecrübe Puanı
  852
  @Turkuaz&Tr.

  Standart Cevap: Türk Milleti; beylik evladları, gelinlik kızları bunu işitin..!

  Türk milleti; beylik evladları, gelinlik kızları bunu işitin..!

  Türklerin yürekleri temizdir. Onlarda batıl fikirler, basit düşünceler yoktur. -Semame İbn-i Eşreş (Arap Bilgini)

  Türklerin biricik sevdikleri şey hak ve hakikattir. Ve hiçbir haksızlık yapmadıkları halde haksızlığa uğramışlardır. -William Pitt (İngiliz Devlet Adamı)

  Türk'ün güzel yüzünü, kuvvetli endamını pırıltılı kostümünü, zarif tavırlarını, kibar gülüşünü, aslanca kükreyişini fırçayla göstermek mümkündür. Fakat pek güç olan, Türk'ün özünü göstermektir. Bu öz, ayışığı gibi görülür fakat gösterilemez. -Decamps (fransız ressam)

  Türk, Heredot'tan, Tevrat'tan çok eski yüzyılların tanıdığı bir ulustur. Sadelik içinde görkemi, sükunet içinde ihtişamı, tahakküm kabul etmeyen bir yüreklilik, alabildiğine geniş bir fetih aşkı, sonsuz bir teşebbüs kabiliyeti, bölgelere uymaktan çok bölgeleri kendine uydurma zevki ve alışkanlığı Türk milletinin asırlar dolduran tarihinde açıkça görülür. -(Ünlü Tarihçi) Hammer

  "Seceat ve cesaret bakımından Türklerden üstün; büyük hedeflere ulaşmak bakımından da onlardan dirayetli hiç bir kavim yoktur.
  Cenab-ı Hak onları aslan sıfatında yaratmıştır." - İbn-i Hassul

  "Türkler ölmeyi biliyorlar, hem de iyi biliyorlar. Ben de ölmeyi bilen bir milletin yenilmeyeceğini bilecek kadar tecrübeliyim. Burada hiç yoktan ordular kurmak ve bu orduları ölüme sürüklemek mümkün. Bu imkanlardan bol bol faydalanıyorum. Fakat, meydana getirdiğim orduları sendeleten bir engel var: Türklerin yaşayan hatıraları! Üç-dört yüzyıl önce her kudreti ve her milleti yenen Türkler, şimdi de silinmez hatıralarıyla her teşebbüsü sendeletiyorlar. Hemen her yürekte bu korkuyu seziyorum. Demek ki yalnız Türkleri değil, onların tarihini de yenmek lazım. Bu durumda ben, Türklerin düzinelerle milleti idare etmelerindeki sırrı da anlıyorum. Onlar milletleri bir kere yeniyor fakat kazandıkları zaferleri ruhlara ve nesillere nakşedebiliyorlar." - M. Montecuccoli (Avusturyalı Komutan)

  "Türklerden bahsediyorum... Düşmanına saldırırken amansız bir kasırgaya, korkunç bir denize ve insafsız bir yıldırıma benzeyen Türk; dost yanında ve silahsız düşman karşısında bir seher yelidir, berrak bir göldür. Gönül açan bu yeli yıldırma, göz kamaştıran bu gölü coşkun bir denize çevirmek tabiatı da inciten bir gaflet olur." -Tasso - İtalyan Şair

  İnsanlari yücelten iki büyük meziyet vardır: Erkeğin cesur kadının namuslu olması. Bu iki meziyetin yanında hem erkeği, hem kadını şereflendiren bir meziyet vardır. İcabında tereddütsüz canını feda edebilecek kadar vatanına bağlı olmak. İşte Türkler bu meziyetlere ve fazilete sahip kahramanlardır. Bundan dolayıdır ki Türkler öldürülebilir, lakin mağlup edilemezler" -Napoleon Bonaparte - Fransız İmparatoru

  Türkler pek farkında degil ama Avrupalılar şu gerçeğin farkındadır. Tarihten Türkler çıkarılırsa ortada tarih diye birşey kalmaz.-
  Fritz Neumark

  Türkler, barışta melek, savaşta ifrit gibidirler. - Gazzi

  Onlara Tanrı Türk adını verdi ve Onları yeryüzüne hakim kıldı. - Kaşgarlı Mahmut

  Haydi beni bir daha tutuklayın İngilizler! Ama görüldü ki tutuklama ve öldürmeyle iş bitmiyor! İşte Türkler, kendi cenaze merasimi için hazırlanan tabutlarını, sahiplerinin başlarına geçirdiler!
  1922 - Türk Kurtuluş Savaşı'nın Türkler'in zaferiyle bitmesi üzerine.

  "Poltava'da esir oluyordum. Bu benim için bir ölümdü, kurtuldum. Buğ nehri önünde tehlike daha kuvvetli olarak belirdi; önümde su, ardımda düşman, tepemde cehennemler püsküren güneş... Su beni boğmak, düşman beni parçalamak, güneş beni eritmek istiyordu; yine kurtuldum. Fakat bugün esirim, Türklerin esiriyim. Demirin, ateşin ve suyun yapamadığını onlar bana
  yaptılar, esir ettiler. Yalnız ayağımda zincir yok, zindanda da değilim; istediğimi yapıyorum. Fakat bu defa da şefkatin, asaletin, nezaketin esiriyim. Türkler beni işte bu elmas bağa sardılar. Bu kadar alicenap, bu kadar asil, bu kadar nazik bir milletin arasında hür bir esir olarak yaşamak, bilsen ne kadar tatlı." - Demirbaş Şarl -İsveç Kralı

  Türklerin yalnız sonsuz bir cesareti değil, iradeleri sersemleştiren bir sihirbaz zekası vardır. İşte Türk, bu zekasıyla zafer kazanır, uygarlıklar yaratır ve insanlık dünyasında en şerefli hizmeti başarır. Zaten Avrupa'nın yarısını yüzyıllarca boyunduruk altına almak başka türlü mümkün olamazdı. - Çarnayev(Rus Komutan)

  Türk kadınlarının en büyük süsü Türk oluşlarıdır. Onlar süslenmek için elmas veya zümrüt takınmıyorlar, belki üzerlerinde taşıdıkları o taşları süslemiş ve kıymetlendirmiş oluyorlar. Çünkü her Türk kadını canlı bir inci ve paha biçilmez bir pırlantadır. - Lady Mary Wortley Montagu

  Türkler kahramadırlar, dostlarına zarar vermezler. Yüce Türk milleti tuttuğu eli bırakmaz, sözünden dönmez, iyi ve kötü
  günlerde dostundan ayrılmaz. Böyle bir ulusla el ele vermek yeryüzünde her zorluğu yenmek için sonsuz bir güç ve yetenek kazanmak demektir. -Comenius (Çek Bilgini)

  Türkçeyi öğrenmek benim için büyük bir mutluluk oldu. Çünkü Türk'ü anlamak için kendisiyle mutlaka tercümansız konuşmalıdır. Tercüman, ışığı örten zevksiz bir perde oluyor. -Gelland (Fransız Bilgini)

  On ulusun, on yiğit adamının gücü tek bir kimsede toplansa yine bir Türk'e bedel olmaz. Türklerin en çok konuştuğu şey savaştır, zaferdir. Eğlenceleri ise attır, silahtır. Türklerin doğrulukları ve namuslulukları ne kadar övülse yeridir. -Charles Mcfarlene

  Türk milleti ikibin yıldır profesyonel askerdir. Bütün Türklerin mesleği askerliktir. -Donaldson

  Çanakkale'de başarılı olamadık. Nasıl başarılı olurduk ki? Zira Türkler yuvasına girilmiş aslanların hiddetiyle, cüret ve cesaret kahramanlığı ile savaşıyorlardı. Böyle bir millet görmedim. -Sir Julien Corbet

  Türk gibi ölüme gülerek bakan bir eri başka hiçbir ulusta bulamazsınız. Yalnız ona iyi bir komutan gerektir. -Mulman

  Ne mutlu Türküm diyene! - Mustafa Kemal Atatürk
  AZERBAYCAN BAYRAĞINDA MAVİ; TÜRKLÜK, BAĞIMSIZLIK VE GÖĞ'Ü İFADE EDER. MAVİ ÖZGÜRLÜK, MAVİ SONSUZLUKTUR.  ''UYUYAN MİLLETLER YA ÖLÜR,
  YA DA KÖLE OLARAK UYANIR''

  Gazi Mustafa KEMAL

Etiketler

Yer imleri

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajinizi Degistirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş

Facebook Baglan Giriş