Avrupa Konseyi İnsan Hakları Komiseri Nils Muiznieks gelecek ay Azerbaycan’a bir ziyaret gerçekleştirecek. Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisinde (AK PM) dün bir konuşma yapan Muiznieks, ardından milletvekillerinin sorularını yanıtladı. Azerbaycanlı milletvekili Ganire Paşayeva, İnsan Hakları Komiseri Muiznieks’e, Ermenistan tarafından Azerbaycan topraklarının işgali sırasında kendi evini ve toprağını terk etmek zorunda kalan ve mülteci durumuna düşen Azerbaycanlıların Ermenistan

Bu konu 1046 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Avrupa Konseyi komiseri Azerbaycan’ı ziyaret edecek 1046 Reviews

Konuyu değerlendir: Avrupa Konseyi komiseri Azerbaycan’ı ziyaret edecek

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1046 kez incelendi.

ŞiMaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    10831
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    2
    Tecrübe Puanı
    100
    @ŞiMaL

Standart Avrupa Konseyi komiseri Azerbaycan’ı ziyaret edecek

Avrupa Konseyi İnsan Hakları Komiseri Nils Muiznieks gelecek ay Azerbaycan’a bir ziyaret gerçekleştirecek.

Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisinde (AK PM) dün bir konuşma yapan Muiznieks, ardından milletvekillerinin sorularını yanıtladı.

Azerbaycanlı milletvekili Ganire Paşayeva, İnsan Hakları Komiseri Muiznieks’e, Ermenistan tarafından Azerbaycan topraklarının işgali sırasında kendi evini ve toprağını terk etmek zorunda kalan ve mülteci durumuna düşen Azerbaycanlıların Ermenistan tarafından ihlal edilen haklarını sordu.

Muiznieks, Paşayeva’nın sorusunu şöyle yanıtladı:

“Dondurulmuş olarak tabir edilen çatışmalar sonucu kendi ülkelerinde mülteci durumuna düşen insanların daha acınacak durumda olduğunu ve onların haklarının daha az korunduğunu düşünüyorum.

Onların sorunlarının çözülmesi için bir arada çalışmamız gerekir. Önümüzdeki aylarda Güney Kafkasya bölgesini ziyaret edeceğim. Mayıs sonlarına doğru Azerbaycan’a bir ziyaret gerçekleştireceğim, ardından da Ermenistan’ın Avrupa Konseyi Bakanlar Komitesine başkanlığı dolayısıyla bu ülkeyi ziyaret etmeyi planlıyorum. Her iki ülkede iktidar ve sivil toplum kuruluşları ile yapacağım görüşmelerde bu konuyu ele almayı umuyorum. Bunun dışında, kendi ülkesinde mülteci durumuna düşen insanların kendileri ile de görüşmeyi çok isterdim. Bu insanlara her türlü politik ve manevi yardımda bulunmamız gerekir diye düşünüyorum.”

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Avrupa Konseyi komiseri Azerbaycan’ı ziyaret edecek

Kategori: Azerbaycan'dan Haberler

Konuyu Baslatan: ŞiMaL

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 1046

Etiketler