Kullanıcı Tag Listesi

Türklere Yapılan Soykırımlar Tanınsın En son forumdada olan bir yazıda Kürtlerinde "Türkler bize soykırım yaptı" iddasında bulunması artık bu işin hafife alınacak "Bekleyelim birşey demeyelim kendiliğinden geçer" diye durulacak bir hale gelmediğinin en güzel kanıtıdır. Ne yazıktır ki Dünyanın çeşitli yerlerinde yapılan soykırım, etnik temizlik ve asimilasyonlar sonucunda nufus yüzdesi %8 den yüzde %2.8'e düşmüş bir millet olarak geçmişteki katillerin torunları tarafından katil olmakla

Bu konu 747 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Türklere Yapılan Soykırımlar Tanınsın 747 Reviews

  Konuyu değerlendir: Türklere Yapılan Soykırımlar Tanınsın

  5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 747 kez incelendi.

 1. #1
  AyMaRaLCaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  24.08.08
  Mesajlar
  11.462
  Konular
  5174
  Beğendikleri
  0
  Beğenileri
  26
  Bahsedildi
  0 Mesaj
  Etiketlenmiş
  0 Konu
  Tecrübe Puanı
  100
  @AyMaRaLCaN

  Exclamation Türklere Yapılan Soykırımlar Tanınsın

  Türklere Yapılan Soykırımlar Tanınsın


  En son forumdada olan bir yazıda Kürtlerinde "Türkler bize soykırım yaptı" iddasında bulunması artık bu işin hafife alınacak "Bekleyelim birşey demeyelim kendiliğinden geçer" diye durulacak bir hale gelmediğinin en güzel kanıtıdır. Ne yazıktır ki Dünyanın çeşitli yerlerinde yapılan soykırım, etnik temizlik ve asimilasyonlar sonucunda nufus yüzdesi %8 den yüzde %2.8'e düşmüş bir millet olarak geçmişteki katillerin torunları tarafından katil olmakla suçlanıyoruz. Hatta hatta Türklere karşı baskı politikalarını hala tam olarak bitirmemiş Bulgarların Ataka partisi, nufusunun yarısı Türk olan Bulgaristanda Türklere ne oldu sorusunu bir kenara atıp yüzsüzce "Doğu Trakya Bulgardı. Türkler bize soykırım yaptı ." iddalarını ortaya atmıştı. Ermeni iddalarını nasıl ilk başta ciddiye almadıysak, bu iddalarıda ciddiye almazsak 30 sene içersinde Türkiye'de bile insanlar bu oyunu yutacaktır. Kısacası iddada bulunmak için mantıklı bir dayanak gerekmediği gibi, tamamen absürd iddaları bile Batılı Nazi gurupları, Batılı elitlerin arasında bulunan gizli Naziler sayesinde kabul ettirebilmektedirler.

  Peki neden bu bize oluyor ve biz nerde hata yapıyoruz. Yine ironiktirki bizim hatamız, dünyada bilinenin tersine aşırı saf ve barışcı olmamız. Yani "Artık geçmiş geçmişte kaldı. Keömiş anlaşmazlıkları konuşmanın alemi yok. Barış için bunları unutmalıyız." gibi bir söyleme sadece bizler inanıyoruz. Hatta hatta, dünyada aşırı sağcı olarak bilinen Türkiye'deki bazı guruplar bile zaman zaman bu yönde söylemler takınmaktadırlar. Yine bir o kadar ironik olansa, dünyada kendilerini İnsan Hakları Savunucusu, Demokrası Savunucusu, aşırı Sosyalist vesaire gibi nitelendiren gurupların, Naziler döneminde Hitlerin yandaşlarının beynini yıkamak için kullandığı, Engizisyonda Roma Katolik Kilisesinin sağu solu asmak için öne sürdüğü iddalardan hiçbir farkı olmayan bu iddaları kabul etmekde, avukatlığını ve reklamcılığını yapmakta kendi ideolojileriyle çakışan hiçbir nokta görmedikleri gibi dahada ileri gidip kendi ideolojilerinin bir gereği olarak algıladıklarını ifade ediyorlar. Bunun sonunda Dünyanın dört bir tarafında insan haklarını savunun kişiler ve insan sayılmayan Türklerden oluşan bir tablo ortaya çıkıyor. Bunu en temel sebebi, bu kişilerin hangi görüşte olduklarını idda ederlerse etsinler, ufaklıkdan itibaren kin nefret ve nazi ırkcılığı benzeri ideolojilerle beyinlerinin yıkanması, bizim ise bırakın çocukların beyinlerini yıkamak, "Ermenilerle biz bin sene kardeş yaşadık ama emperyalistlerin oyunları yüzünden Taşnak Sütyun masum insanları katletti." gibi bir ifadeyi bile ırkcılık, nefret uyandırma olarak niteleyip sansürlememiz. Bunu nasıl olupda bu hale geldiği hakkında çok uzun yazabilirim ama kısa kesmem gerekirse, bu Osmanlının son döneminde ortaya çıkan Pera Palace sömürge aydınlarıyla başlayan sürecin bir sonucudur ve dünyada hiçbir kendisine saygısı olan millet, ekonomik durumu ne olursa olsun, ideolojisi ne olursa olsun, böyle birşey yapmaz.

  Peki bu durumda ne yapabiliriz? Dünya'nın gerçekten hangi dinamikler etrafında döndüğünü, gerçek düzeninin ne olduğunu fark etmeden, yada fark edip sadece "Zamanla düzelir belki" diye bekleyerek, bir körlük ve uyuşmuşluk haliyle birşey yapılamayacağını şuan geldiğimiz nokta çok iyi göstermekdedir. Kafamızı kuma gömüp birşeylerin düzelmesini dileyerek hiçbirşeyin değişmeyeceğini anlamak için 100 sene daha beklemeye gerek yoktur. Yapmamız gerken nasıl herkes kendi insanlarına ve çocuklarına kendi iddalarını öğreityorlarsa, bizde gerçek tarihimizi sansürlemeden öğretmeliyiz. Türklere yapılan katliyamları, soykırımları, tecavüzleri tekrar takrar öğretmeliyiz, devamlı anmalıyız. İnsanlar İngiliz subayın Yunanlıların çekilirken saldırdığı köylerden birinin meydanında cırıl cıblak soyulmuş tecavüze uğrayıp şoka girmiş 3 genç kızı nasıl bulduğunu, Bulgarlardan kaçan ailedeki dedenin oğlunun öldürülüp,gelinin tecavüze uğradıktan sonra elinde tuttuğu bebeğin soğuktan donduğunu ama aklı dengesini kaybettiği için farkında olmadığını, Ermenilerin hamile kadınları karnından süngüyle bebeklerini çıkarmayı nasıl oyun hale getirdiklerini, gençliğe hitabeyi, ekmek fiyatını, evlerinin adreslerini nasıl biliyorlarsa öyle bilmelerini sağlamalıyız. Sadece bilmekde yetmez, anma günleriyle, belgesellerle devamlı bu hatıraları hafızalarda canlı tutmalıyız. Türklere yapılan soykırımları anmak, her insanın günlük yaşantısının bir parçası olmalı. Buda yetmez, Ermenilerin, Yunanlıların, Bulgarların, Fransızların kendi çocukları dahil bunları ezbere bilmeliler. Nasıl Ermeni soykırımı anıtları dikmek insan haklarına hizmetse, bu hizmet Dünya'nın dört bir tarafına Türk Soykırımı anıtları dikerek gerçekleştirilmeli. Buda yetmez, bu katliyamcı gurupların ve onların destekcilerinin nasıl yalanlarla insanların beyinlerini yıkadıkları, nasıl kin ve nefretle insanları hayvanlaştırdıkları ve sonra nasıl utanmadan katlettikleri insanları suçladıklarıda herkes tarafından aynı şekilde ezbere bilinmelidir. Bunlar olmadan deve kuşu gibi kafayı kuma sokrak hiçbirşey olmayacağını görmek için bir soykırım daha yaşamamıza gerek yok. Bu meselenin futbol macı gibi basit bir mesele olmadığının, ciddiyetinin farkına varmalı ve üstümüzdeki ölü toprağını atmalıyız. Aksi takdirde o toprak bizide gömecek.

  Bunu için diyorum ki bu başlık altında Türklere karşı yapılan soykırımları anlatan kaynak ve siteleri toplayalım. Bize karşı olan iddalarıda inceleyelim. Herkes zamanı oldukca bunları okusun, okutsun, başkalarına anlatsın. Öyleki ilerde bunları bilmeyen kimse kalmasın.

  kaynak...
  [Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın...]


  Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

        Konu: Türklere Yapılan Soykırımlar Tanınsın

        Kategori: Türk Soykırımı

        Konuyu Baslatan: AyMaRaLCaN

        Cevaplar: 0

        Görüntüleme: 747

  Sinemde yanar dağlar bahçeler bağlar yetim
  Sensizken canım ağlar bensizken memleketim
  Özüme bir kez dokun gör nasıl birisiyim
  Aşka aşıkken bile memleket delisiyim


Etiketler

Yer imleri

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajinizi Degistirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş

Facebook Baglan Giriş