http://i55.tinypic.com/352pwxx.jpg Bir Tv kanalında programcılık yapan eski Milli Basketbolcu Erman Kunter’in kızı olan Roksan Kunter, Osmanlı Padişahı 2’inci Abdülhamit’in soyundan gelen ve geçtiğimiz aylarda hayatını kaybeden Osman Nami Osmanoğlu’nun torunu olduğu ortaya çıkan 26 yaşındaki Roksan Kunter, hanedan soyundan gelmenin zorluklarını anlattı. Bir Tv kanalında programcılık yapan eski Milli Basketbolcu Erman Kunter’in kızı olan Roksan Kunter,

Bu konu 2627 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
osmanlı imparatorlugunun hanedanı günümüzde hala yaşıyor 2627 Reviews

Konuyu değerlendir: osmanlı imparatorlugunun hanedanı günümüzde hala yaşıyor

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 2627 kez incelendi.

Emine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    10681
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    13
    Tecrübe Puanı
    100
    @Emine

Standart osmanlı imparatorlugunun hanedanı günümüzde hala yaşıyor

Bir Tv kanalında programcılık yapan eski Milli Basketbolcu Erman Kunter’in kızı olan Roksan Kunter,

Osmanlı Padişahı 2’inci Abdülhamit’in soyundan gelen ve geçtiğimiz aylarda hayatını kaybeden Osman Nami Osmanoğlu’nun torunu olduğu ortaya çıkan 26 yaşındaki Roksan Kunter, hanedan soyundan gelmenin zorluklarını anlattı. Bir Tv kanalında programcılık yapan eski Milli Basketbolcu Erman Kunter’in kızı olan Roksan Kunter, hayatı boyunca en çok büyük dedesinin kimliğini açıklayamamasından etkilendiğini söyledi. Kunter şöyle konuştu:

“Hiçbir zaman zaten Osmanlı torunu olduğumuzu ulu orta söyleyemezdik. Tarih derslerinde büyük dedemi anlatırlardı ama hiçbir zaman kalkıp da soyumu ailemi anlatmadım. Derste 2. Abdülhamit’in hayatı anlatıldığında kalkıp da ‘O benim büyük büyük babam’ diyemiyordum, çekiniyordum, tedirgin oluyordum.“

Özellikle çok düşkün olduğu büyükbabası Osman Nami Osmanoğlu’nun cenaze töreninde dikkatleri üzerine çeken Kunter, büyükbabasıyla ilişkisini de şöyle anlattı: “Dedem yurtdışında sürgün hayatını yaşadıktan sonra Türkiye’ye dönen ilk hanedan üyesiydi. Benim için çok değerliydi. Benim çocukluğum hep onların evlerinde geçti. Çok yakındım büyükbabamla çok güzel anılarım vardı.”

“Ailem Fransa’da ben İstanbul’da yaşıyorum. Ülkemi çok seviyorum. Vatan sevgisi ben de çok baskın. Galiba dedemden geçen bir şey. Kendimi tamamen Türk hissediyorum. Bana her zaman sürgüne gönderilen büyükbabam ve büyükdedemin başucundaki bir kavanozda vatan toprağıyla uyudukları anlatılırdı.”

”Hanedan soyundan gelmek özel bir durum. Özel hayatımızda bunu asla önplana çıkarmadık. Osmanlı torunu olmanın getirdiği bir saygı var. Bu kültür ve saygıyla yetiştirildik. Osmanlı çocukları gibi büyüdük. Yememize içmemize oturmamıza kalkmamazı çok dikkat ettik.”

“Ne kadar güzelim diye ortalarda gezen bir kız değilim. Makyajsızken kendimi daha güzel buluyorum. Ancak her zaman değil.”

Roksan Kunter yakın bir zamanda kendisi gibi basketbol oyuncusu olan Barış Güney’le nikah masasına oturacağını belirtti.

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: osmanlı imparatorlugunun hanedanı günümüzde hala yaşıyor

Kategori: Gazete, Dergi, İnternetten Alıntılar

Konuyu Baslatan: Emine

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 2627

Etiketler