Kullanıcı Tag Listesi

'Hükümet'ten dağdaki PKK'lıya iş sözü' SİYASET / 2013-04-04 12:03:46 http://www.ortadogugazetesi.net/images/haber/HaberRes_28173.jpg Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ordu İl Başkanı Cemal Enginyurt, Çayırkent belde ziyaretinin ardından Korgan'da yaptığı açıklamada; "Bu nasıl anlayış, Bitlisle Van arasında dağları delen hükümet, Hakkari'de Tunceli de havaalanı yapan hükümet, halen Korgan, Kumru, Niksar yoluna çivi çakmadı.

Bu konu 854 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
'Hükümet'ten dağdaki PKK'lıya iş sözü' 854 Reviews

Konuyu değerlendir: 'Hükümet'ten dağdaki PKK'lıya iş sözü'

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 854 kez incelendi.

Emine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    10706
    Beğendikleri
    10
    Beğenileri
    134
    Bahsedildi
    1 Mesaj
    Etiketlenmiş
    1 Konu
    Tecrübe Puanı
    100
    @Emine

Standart 'Hükümet'ten dağdaki PKK'lıya iş sözü'

'Hükümet'ten dağdaki PKK'lıya iş sözü'

SİYASET / 2013-04-04 12:03:46

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ordu İl Başkanı Cemal Enginyurt, Çayırkent belde ziyaretinin ardından Korgan'da yaptığı açıklamada; "Bu nasıl anlayış, Bitlisle Van arasında dağları delen hükümet, Hakkari'de Tunceli de havaalanı yapan hükümet, halen Korgan, Kumru, Niksar yoluna çivi çakmadı. Çayırkent yoluna çivi çakmadı neyiniz güzelleşti" dedi.

Bakıyorum bir sürü genç kardeşimiz var, bu kardeşlerimize iş vermeyen devlet "dağdaki PKK'lıya iş vereceğim diyor" diyen Enginyurt şöyle devam etti:
    "Bu çocuklarda mı çıkmalıydı dağa, Canik dağları şurası bizde çıkardık dağa iş vereceklerse. Bu nasıl bir anlayış, bu anlayışta olanlar maalesef sizi ve bizi düşünmüyorlar. Biz diyoruz ki Milliyetçi Hareket Partisi olarak gelin bu dönem, hangi partiye oy vermiş olursanız olun, özellikle AKP'ye oy veren vatandaşlarımıza sesleniyorum, parti futbol takımı değildir, parti bir ayet değildir. Parti bugün şu olur bugün bu olur, hizmeti kim verirse hizmeti verenle bir olmanız gerekir. Çayırkente gelirken baktım, bizim yaptığımız 10 yıl önceki asfalttan geldik. Eyüp Fatsa demiştiki, Kumru-Niksar yolu benim namusundur ben bitiricem demişti.

Bu nasıl anlayış, Bitlisle Van arasında dağları delen hükümet, Hakkaride Tunceli de havaalanı yapan hükümet, halen Korgan, Kumru, Niksar yoluna çivi çakmadı. Çayırkent yoluna çivi çakmadı neyiniz güzelleşti. O yüzden diyorum ki bu dönem elinizi vicdanınıza koyun bu dönem, MHP Ordu Büyükşehir Belediyesini aldığı gün, kapanan muhtarlıkları size iade edecek, 53 beldede kapanan 223 tane muhtarlığı tekrar açaçağız. Büyükşehir yasası diyorki Büyükşehir Belediyesi Meclisi muhtarlıkları istediği gibi kurar, istediği gibi kapatır diyor. Biz bu yetkimizi açmaktan yana kullanacağız, muhtarlıkları açaçağız.

Burada bir nikah kıymak için Korgan'a gideceksiniz, 2 genç evlenmek için dahi sıra bekleyeceksiniz. İmece usulu 8 -10 km uzaklıktan getirdiğiniz bu sulara sayaç bağlayacaklar sizden para alacaklar. Toplamadıkları çöpün vergisini alacaklar. Biz bunları yapmayacağız. Biz sizleri sevdiğimiz buraya geldik, mağdem büyükşehir iyi birşeyse İdris Naim Şahin, Mustafa Hamarat, İhsan Şener neden buralara gelip bunları anlatmıyorlar. Gelip onlar anlatsaya size büyükşehir iyi diye, nerede onlar. Onlar otellerde kahvaltı yapıyorlar. Bu kapanan belediyelerle nasıl hizmet almayı bekliyorsunuz."

Hükümeti yalancılıkla suçlayan Enginyurt sözlerini şöyle noktaladı: "Başbakan Abdullah Öcalan'la görüşen ********dir diyordu, Bülent Arınç diyordu ki Abdullah Öcalan'la ahlaksızdır namussuzdur diyordu, görüştüğümüzü ispat etmeyen ahlaksızdır diyordu. Şimdi görüşmeyi geçtik, Abdullah Öcalan'a kadın gönderdiler. Yasa çıkardılar ceza evine kadın gönderiyorlar şimdi. Bu nasıl anlayış, parti işini bir kenara bırakalım bu dönem MHP'den yana oy kullanın, bunlara bir dur diyelim, bir ders verelim."
    (Şafak DELİÇAKAR/ OYH)

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: 'Hükümet'ten dağdaki PKK'lıya iş sözü'

Kategori: Makaleler,Köşe Yazıları

Konuyu Baslatan: Emine

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 854

Etiketler

Yer imleri