Kullanıcı Tag Listesi

Azerbaycan Odlar Yurdu Üniversitesi http://azerbaycanegitim.org/images/universiteler/azerbaycan-odlar-yurdu-01.jpg Özel bir statüye sahip olarak 10 Kasım 1995 tarihli Azerbaycan Bakanlar Kurulu kararı ile kurulan ve sonraki yıl Azerbaycan Devlet Yüksek İhtisas Komisyonu’ndan da onay alan Azerbaycan Odlar Yurdu Üniversitesi eğitimini modern ekipmanların kullanıldığı, çağdaş mimarisiyle dikkat çeken 7 katlı bir binada vermektedir. Modern bir eğitim modeline sahip olan

Bu konu 1318 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Azerbaycan Odlar Yurdu Üniversitesi 1318 Reviews

  Konuyu değerlendir: Azerbaycan Odlar Yurdu Üniversitesi

  5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1318 kez incelendi.

 1. #1
  AyMaRaLCaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  24.08.08
  Mesajlar
  11.462
  Konular
  5174
  Beğendikleri
  0
  Beğenileri
  26
  Bahsedildi
  0 Mesaj
  Etiketlenmiş
  0 Konu
  Tecrübe Puanı
  100
  @AyMaRaLCaN

  Standart Azerbaycan Odlar Yurdu Üniversitesi

  Azerbaycan Odlar Yurdu Üniversitesi  Özel bir statüye sahip olarak 10 Kasım 1995 tarihli Azerbaycan Bakanlar Kurulu kararı ile kurulan ve sonraki yıl Azerbaycan Devlet Yüksek İhtisas Komisyonu’ndan da onay alan Azerbaycan Odlar Yurdu Üniversitesi eğitimini modern ekipmanların kullanıldığı, çağdaş mimarisiyle dikkat çeken 7 katlı bir binada vermektedir.

  Modern bir eğitim modeline sahip olan Odlar Yurdu Üniversitesi lisans ve lisansüstü eğitim programlarına sahip olduğu gibi ayrıca 4 senelik lisans eğitimini tamamlayan öğrencilerine “sınavsız” doğrudan yüksek lisans eğitimine geçme imkanı da sunmaktadır. 2250 öğrencisine 5 fakülte ve 11 bölümle eğitim veren Odlar Yurdu, 200’ü aşkın profesörün oluşturduğu geniş bir akademik kadroya da sahiptir. Verdiği Avrupa standartlardaki eğitimle Azerbaycanda hukuk eğitimi, tercümanlık ve mühendislik bölümleri tercihlerinin bir numaralı ismi haline gelen Azerbaycan Odlar Yurdu, yüksek seviyeli yükseköğretim programlarıyla haklı bir üne kavuşmuştur.

  Kayıt, kabul, karşılama, yerleşim ve danışmanlık gibi hizmetleriyle ve profesyonel ekibi tarafından organize edilen güvenilir çözümleriyle yurtdışı eğitimin tartışmasız bir numaralı ismi olan Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi sizlere, eğitim kalitesiyle adından dünya çapında söz ettiren Azerbaycan Odlar Yurdu Üniversitesi öğrencisi olma imkanı sunuyor. Eurostar’ın sunduğu avantajlı hizmetlerle denklik sistemi dahilinde olan Odlar Yurdu Üniversitesi diplomasıyla Türkiye’de ve dünyanın tüm modern ülkelerinde kolaylıkla iş bulabilir ve kariyerinize başarılı bir başlangıç yapabilirsiniz.
  Birçok üniversite ile eğitim anlaşmaları yapan ve bu sayede dil eğitimini büyük oranda geliştiren Azerbaycan Odlar Yurdu Üniversitesi, Azerbaycanda tercumanlık eğitimi açısından en kaliteli üniversite haline gelmiştir. 2001 yılında Uluslararası Üniversiteler Birliği bünyesine katılmasıyla birlikte Azerbaycanda tercumanlık bölümlerinin büyük oranda gelişmesine de katkı sağlayan üniversite, 2005 yılında bünyesinde açılan British School(Bakü İngilizce Okulu) sayesinde dil eğitimini Avrupa standartlarına çıkartmayı başarmıştır.

  2009 yılında Avrupa Komisyonu’nun bir projesi olan Avrupa Üniversite Araştırmaları Hareketlilik Planı dahilinde Kafkasya eğitiminin gelişmesini sağlamak için TEMPUS eğitim programını uygulamaya başlayan Odlar Yurdu beraberindeki Azerbaycan Devlet Petrol Üniversitesi, Azerbaycan Kafkas Üniversitesi ve Azerbaycan Tıp Üniversitesi ile Almanya Siegen Üniversitesi, Fransa Nice Sophia Antipolis Üniversitesi, İtalya Cenova Üniversitesi, Polonya Teknoloji ve Yaşam Bilimleri Üniversitesi, Yunanistan Atina Ulusal Teknik Üniversitesi gibi eğitim kurumlarıyla işbirliği içerisine girmiştir.

  Süleyman Demirel Üniversitesi’yle birlikte ortaklaşa çalışan üniversite, ayrıca 2010 yılında Haydar Aliyev Fakültesi’nin açılmasını da katkı sağlamıştır. Azerbaycan’da mühendislik eğitimine verdiği önemle kısa süre içerisinde yurtdışından birçok öğrencinin yoğun ilgisiyle karşılaşan Azerbaycan Odlar Yurdu, yurtdışı tecrübesi olan deneyimli akademik personeliyle çağdaş bir mühendislik eğitimi vermektedir. Azerbaycan’da mühendislik okumak isteyen Türk öğrencilerinde ilk tercihi olan Odlar Yurdu, tüm bu gelişmiş eğitim imkanları haricinde sosyal ve kültürel faaliyetlere de büyük önem vermektedir. Öğrenci Gençlik Örgütü, Öğrenci Spor Kulübü, Öğrenci Münazara Kulübü, Öğrenci Bilim Kulübü ve Öğrenci Sendika Komitesi gibi gruplarla öğrencilere geniş sosyal ve kültürel imkanlar sağlandığı gibi, okulun başarılı spor tarihinin de bir parçası olma fırsatı sunulmaktadır.

  Odlar Yurdu Üniversitesi; Türkiye, ABD, KKTC, Rusya, Almanya, İngiltere, İtalya gibi birçok ülkeyle kapsamlı işbirliği anlaşmalarına imza atmış ve günümüzde Bologna Anlaşması’na uygun olan yükseköğretim programlarıyla üst düzeyli bir eğitim modeline sahip olmuştur.

  Kayıt, kabul, yerleşim, danışmanlık ve hatta karşılama gibi oldukça geniş bir alanda en kaliteli hizmetleri en makul fiyatlarla sizlere sunan Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi, Avrupa kalitesinde eğitim programlarıyla denklik statüsüne sahip Odlar Yurdu eğitiminizdeki en büyük yardımcınız olacaktır. Kayıt işlemlerinizin Eurostar’ın uzman ekibi tarafından hemen başlatılması için bize bir telefon açmanız yeterlidir.  FAKÜLTELER ve BÖLÜMLER

  Çeviri ve Eğitim Fakültesi: Bu fakültenin 3 bölümü vardır;

  Yabancı Dil ve Çeviri
  Eğitim ve İlköğretim Yöntemleri
  Gazetecilik, Dil ve Edebiyat
  Bu bölümlerde okuyan öğrenciler
  İngilizce Öğretmenliği
  Yabancı Dil (İngilizce)
  Çeviri
  Eğitim
  Temel Eğitim Yöntemleri
  Konularında Lisans Diploması almaya hak kazanırlar.
  Fakülte bünyesinde “Fakülte Bilim Konseyi” ve “Öğrenci Bilim Topluluğu” vardır
  Fakültede dersleri 50 Öğretim Görevlisi vermektedir.

  Ekonomi ve İşletme Fakültesi: Bu fakültenin sadece 1 bölümü vardır;

  Ekonomi ve İşletme
  Fakültede öğrenciler;

  Uluslararası Ekonomik İlişkiler
  Finans ve Kredi
  Vergi ve Vergilendirme
  İşletme Yönetimi
  İşletme
  Dünya Ekonomisi
  Finans
  Gibi konularda eğitim görerek Lisans Diploması alırlar.
  Fakülte bünyesinde “Fakülte Bilim Konseyi” ve “Öğrenci Bilim Topluluğu” bulunuyor.
  Fakültede dersleri 20 Öğretim Görevlisi vermektedir.

  Uluslararası İlişkiler ve Hukuk Fakültesi: Bu fakültede 1 bölüm vardır;

  Hukuk
  Bu fakülte öğrencileri;

  Medeni Hukuk,
  Ceza Hukuku
  Ceza Süreci
  Gibi konularda eğitim görerek Lisans Diplomalarını almaktadırlar.

  Matematik, Bilgi ve Teknoloji Fakültesi: Bu fakültede 2 bölüm bulunmaktadır.
  Bölümler:

  Çevre ve Biyoloji
  Matematik ve Teknik Bilgiler
  Bu bölümlerde okuyan öğrenciler
  Uygulamalı Matematik
  Bilgisayar Matematiği
  Çevre
  Matematik Eğitimi ve Bilişim
  Bilgisayar Mühendisliği
  Çevre Mühendisliği
  Gibi konularda eğitim görerek Lisans Diploması alırlar.
  Fakültede 8 Laboratuar ( Fizik, Kimya, Biyoloji, ECM ) ve 3 Bilgisayar Odasında eğitim yapılmaktadır.
  Fakülte bünyesinde “Fakülte Bilim Konseyi” ve “Öğrenci Bilim Topluluğu” bulunuyor.
  Fakültede dersleri 18 Öğretim Görevlisi veriliyor.


  Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

        Konu: Azerbaycan Odlar Yurdu Üniversitesi

        Kategori: Azerbaycan

        Konuyu Baslatan: AyMaRaLCaN

        Cevaplar: 0

        Görüntüleme: 1318

  Sinemde yanar dağlar bahçeler bağlar yetim
  Sensizken canım ağlar bensizken memleketim
  Özüme bir kez dokun gör nasıl birisiyim
  Aşka aşıkken bile memleket delisiyim


Etiketler

Yer imleri

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajinizi Degistirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş

Facebook Baglan Giriş