İYİ DE SAYIN BAŞBAKAN KÖŞE YAZILARI / 2013-03-23 15:16:52 http://www.ortadogugazetesi.net/images/haber/HaberRes_27987.jpg Türklüğe savaş açtığı her halinden belli olan Sayın Başbakan, 17 Şubat 2013 tarihinde gittiği Mardin ve Midyat da yaptığı konuşmalarında ''Biz bir çözüm sürecinin içindeyiz. Bu süreçte kimse bizim karşımıza Kürtlükle çıkmasın, kimse bizim karşımıza Türklükle de çıkmasın. Biz her türlü

Bu konu 692 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Iyi de sayın başbakan 692 Reviews

Konuyu değerlendir: Iyi de sayın başbakan

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 692 kez incelendi.

Emine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    10706
    Beğendikleri
    10
    Beğenileri
    185
    Tecrübe Puanı
    100
    @Emine

Standart Iyi de sayın başbakan

İYİ DE SAYIN BAŞBAKAN

KÖŞE YAZILARI / 2013-03-23 15:16:52

Türklüğe savaş açtığı her halinden belli olan Sayın Başbakan, 17 Şubat 2013 tarihinde gittiği Mardin ve Midyat da yaptığı konuşmalarında
    ''Biz bir çözüm sürecinin içindeyiz. Bu süreçte kimse bizim karşımıza Kürtlükle çıkmasın, kimse bizim karşımıza Türklükle de çıkmasın. Biz her türlü milliyetçiliği ayaklarının altına almış bir iktidarız. Etnik milliyetçiliği her kim yaparsa yapsın, o sapkınlık içindedir, o cehalet, fesat içindedir, fitne peşindedir. Bizim kadim medeniyetimizde asla bir ayrım olmamıştır. Bizim kültürümüzde geleneklerimizde özellikle bu hassasiyet hep korunmuştur. Bin yıllar boyunca bu topraklarda nasıl bir ve beraber olduysak Allah'ın izniyle yine bir olacak, diri olacak bu topraklar üzerinde iri ve güçlü olacağız. ''Vatan toprağının her karışında aynı hakların, aynı özgürlüklerin hakim olması için çalışıyoruz. Artık inkar politikaları yok, artık ret politikaları yok, asimilasyon politikaları yok. Bunların hepsi ayaklarımızın altında. Kürt'ü de Arab'ı da Türk'ü de Laz'ı da Çerkez'i de Gürcüsü de hepsi benim kardeşim '' Diyor. Sayın Erdoğan böyle diyor demesine de geçmişten bugüne gerçekleşenlere bakıldığında ise söyledikleri ile gerçekleşenler hiç te bir biriyle örtüşmüyor. Ne mi diyorum!..

Yıl 1991 Refah Partisi İstanbul il başkanı olan Başbakan Erdoğan Hazırlattığı raporda " Bugün Doğu veya Güneydoğu Sorunu olarak adlandırılan sorun, aslında bir Kürt Sorunu dur... Bugün Doğu ve Güneydoğu olarak adlandırılan bölgeler, tarihin en eski devirlerinde Kürdistan olarak adlandırılan coğrafyanın içinde yer alan bölgelerdir... Kürtlerin konuştuğu dil olan Kürtçe, Türkçeyle ilgisi olmayan müstakil bir dildir... Türkiye'de Kürt kimliğinin tanınması ve Kürt kültürünün geliştirilmesi için engelleyici tüm yasaların kaldırılması, Türkiye'de dileyen herkesin kendi anadilinde eğitim-öğretim yapabilmesi gerekir" diyor.

yıl 2002 Öcalan'ın idam dosyası Meclis genel kuruluna getiriliyor. TBMM de yapılan oylamada sadece MHP'li milletvekilleri Öcalan'ın idamının kaldırılmaması gerektiği yönünde oy kullanırlarken, Diğer tüm partiler ve aralarında Abdullah Gül, Hüseyin Çelik, Mehmet Ali Şahin ve Abdülkadir Aksu'nun da bulunduğu 46 AKP'li millet vekili ise"Terörist başı idam edilmesin" yönünde oy kullanıyorlar. o gün milletvekili olmayan Başbakan Erdoğan ise izleyici locasından AKP'li milletvekillerini nasıl davranmaları konusunda sevk ve idare ediyor.

Yıl 2003 AKP iktidara gelinceye kadar Kuzey Irakta kurulacak olan bir Kürt Devletinin, Türkiye için bir savaş nedeni sayılacağı, devlet politikası olarak tüm dünyaya ilan edilmişti. Çünkü böylesi bir durumun coğrafi ve etnik nedenlerden dolayı Türkiye'nin istikbalini ciddi şekilde tehdit edeceği son derece açıktı. ABD Irak'ı işgal etmeden önce defalarca 57 hükümetten yardım talep ediyor . Ondan Türkiye'nin tüm liman ve hava alanlarını kendilerine açmasını istiyor. Ancak 57. Hükümet her defasında bunu reddederek, teklifi kabul etmiyor. Sadece ve sadece incirlik üssünün yaralıların tranportu gibi insani amaçlar için kullanılabileceğini söylüyor. Açıkçası 57. Hükümet Kuzey Irakta Türkiye'nin üniter yapısını tehdit edecek bir Kürdistan'ın kurulmasına karşı çıkıyor. 57. Hükümetten ümidini kesen ABD çıkardığı yapay ekonomik krizle bir şekilde onu düşürerek kendine yardım sözü veren AKP'yi iktidara taşıyor. Ardından da ABD bir milyon Iraklı ve Türkmeni katlederek Irakı işgal ediyor. Çok geçmeden de ardından Kuzey Irakta bir Barzani kürdistanını kurarak Türkiye'nin üniter yapısını tehlikeye atıyor.
    Yıl 2012 Tayyip bey daha kısa bir süre önce hem ailecek görüştüğü, hem de ortak bakanlar kurulu toplantısı yaptığı Beşar Esadı, sırf ABD istedi diye bir anda onu halkını öldürmekle suçlayarak devirmeye kalkıyor. İddialara göre de bu uğurda derleme bir ordu kurulması için hem topraklarımızı hem de Başbakanlığın örtülü ödeneğini seferber ediyor. ABD ve AB'nin sırtını sıvazlamasıyla da kendini bir anda orta doğunun yeni oyun kurucusu olarak ilan ediyor. Tayyip Bey her gün Beşar Esad'ın mutlaka devrilmesi gerektiğini söyleyip, bunun içinde her şeyi yapacağını açıklarken, birden Kuzey Suriye de ki Kamışlı, Afrin, Kobani, Amude, Derika ve Hemko gibi yerleşim yerleri PKK'nın Suriye Uzantısı olan PYD'nin eline geçiyor. Hemen harekete geçen Barzani'nin yardımıyla Kuzey Suriye'de de bir Kürt Bölgesi kuruluyor. Yani AKP'nin kullanıldığı bir oyunla Büyük Kürdistan'ın Suriye ayağı da halloluyor.
    Yıl 2013 AKP'nin iktidara geldiği 2002 yılında neredeyse çökme noktasına gelmiş olan PKK , aradan geçen 11 yıl içerisinde tarihinde ki en güçlü konumuna erişerek, siyasallaşıp TBMM 'ye giriyor, Başkanlık hevesine kapılan Erdoğan'da siyasal uzantı olan bu BDP'nin desteğini almak için Terörist başından yardım istiyor. Yani PKK Terör örgütü AKP döneminde iktidarın dahi kendisine muhtaç olduğu bir güce erişiyor.
    İşte Tüm bu gerçekler gün gibi ortadayken, biz her türlü milliyetçiliği ayaklar altına aldık. Kürt'ü de Arab'ı da Türk'ü de Laz'ı da Çerkez'i de hepsi benim kardeşimdir diyen Erdoğan'a, İnsan dayanamayarak iyide sayın Başbakan tüm milliyetçilikleri ayakla altına alıyorsunuz da!.. nasıl oluyor da iktidar olduğunuz 11 yıl boyunca gerek sınırlarımız içinde gerekse de sınırlarımız dışında, sadece ve sadece Kürt etnisitesi ve milliyetçiliği devamlı yükselerek yeni mevziler kazanıyor diye isyan etmekten kendini alamıyor.
    GÜNÜN SÖZÜ : HERKESİ BİR DEFA, BAZILARINI HER ZAMAN ALDATABİLİRSİNİZ. AMA HERKESİ HER ZAMAN ALDATAMAZSINIZ.
    Abraham Lincoln

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Iyi de sayın başbakan

Kategori: Makaleler,Köşe Yazıları

Konuyu Baslatan: Emine

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 692

Etiketler