Kars'ta At Arabasıyla Taşımalı Eğitim Kars'ın Göller Mezrası'nda yaşayan Sevim Günhan, 7 çocuğu 6 kilometre uzaklıktaki köy okuluna at arabasıyla götürüp getiriyor.http://www.haberler.com/haber-resimleri/463/kars-ta-at-arabasiyla-tasimali-egitim-4331463_o.jpg Kars'ın Verimli Köyü'ne bağlı Göller Mezrası'nda yaşayan Sevim Günhan, 2 oğlu ile birlikte 7 çocuğu 6 kilometre uzaklıktaki köy okuluna at arabasıyla götürüp getiriyor.Kent merkezine 43 kilometre uzaklıktaki Verimli Köyü'ne bağlı

Bu konu 1424 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Kars'ta At Arabasıyla Taşımalı Eğitim 1424 Reviews

Konuyu değerlendir: Kars'ta At Arabasıyla Taşımalı Eğitim

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1424 kez incelendi.

ŞiMaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    10831
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    2
    Tecrübe Puanı
    100
    @ŞiMaL

Standart Kars'ta At Arabasıyla Taşımalı Eğitim

Kars'ta At Arabasıyla Taşımalı Eğitim

Kars'ın Göller Mezrası'nda yaşayan Sevim Günhan, 7 çocuğu 6 kilometre uzaklıktaki köy okuluna at arabasıyla götürüp getiriyor.

[Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın...]
    'ın Verimli Köyü'ne bağlı
    [Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın...]
    Mezrası'nda yaşayan Sevim Günhan, 2 oğlu ile birlikte 7 çocuğu 6 kilometre uzaklıktaki köy okuluna at arabasıyla götürüp getiriyor.
    Kent merkezine 43 kilometre uzaklıktaki Verimli Köyü'ne bağlı
    Mezrası'nda yaşayan 35 yaşındaki Sevim Günhan, 7 çocuğun okuması için çaba harcıyor. Eşinin
    'da çalışmaya gittiğini belirten Sevim Günhan, "Çocuklarımızın cahil kalmaması için gerekirse sırtımda okula götürüp getiririm. Evimiz köyün dışında. Komşuların çocuklarıyla birlikte kendi oğullarımı haftanın beş günü okula götürüp getiriyorum. Kışın çocuklar at arabasında biraz üşüyorlar ama yazın çok kolay oluyor" diye konuştu.

Milli Eğitim Müdürü Yıldırım Alkış, köydeki yerleşimin dağınık olmasının can güvenliği açısından tehdit oluşturması nedeniyle evleri uzak olan öğrencilerin aileleri tarafından okula getirilip götürüldüklerini doğruladı. -

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Kars'ta At Arabasıyla Taşımalı Eğitim

Kategori: Kars dan Haberler

Konuyu Baslatan: ŞiMaL

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 1424

Etiketler