Aşkı arayan adam "Dersini almış da ediyor ezber Sürmeli gözleri sürmeyi n'eyler Bu dert beni iflah etmez del'eyler Benim dert çekecek dermanım mı var." Kör bir kandil eşliğinde aşkı aramaya çıktı adam... Aşkı ilk defa saçlarının uçlarındaki kavşakta aradı.Duraksız duraklarda beklemedi aşk rüzgârını.Türkçe ayinli naftalin kokulu aşklar alıyormuş aşk durağındaki eskici. Postmodern yalnızlık çeken aşklar kiralar masalcı nine. Sarışın ve kimliksiz kadehlerde kahkaha tufanı koparır taş

Bu konu 2096 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Aşkı arayan adam 2096 Reviews

Konuyu değerlendir: Aşkı arayan adam

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 2096 kez incelendi.

AyMaRaLCaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    5172
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    2
    Tecrübe Puanı
    100
    @AyMaRaLCaN

Standart Aşkı arayan adam

Aşkı arayan adam

"Dersini almış da ediyor ezber
    Sürmeli gözleri sürmeyi n'eyler
    Bu dert beni iflah etmez del'eyler
    Benim dert çekecek dermanım mı var."

Kör bir kandil eşliğinde aşkı aramaya çıktı adam... Aşkı ilk defa saçlarının uçlarındaki kavşakta aradı.Duraksız duraklarda beklemedi aşk rüzgârını.Türkçe ayinli naftalin kokulu aşklar alıyormuş aşk durağındaki eskici. Postmodern yalnızlık çeken aşklar kiralar masalcı nine. Sarışın ve kimliksiz kadehlerde kahkaha tufanı koparır taş plâklar.Aşkı kavşakta aradı aşkı arayan adam...

Güneşin toplandığı gurup vakti aşkı gurubun kızıllığında aradı.Nihavent bir sevda yağmuru okşardı saçlarını.O saçlara ulaşmak için kırmızı ışıkta bile sağına soluna bakmadan nihavent bir sevdanın notasına kürek çekti. Aşkı nihavent bir sevda yağmuru altında aradı aşkı arayan adam... Aşkı arayan adam; ne acının vergisini verdi ne de gülün haracını ödedi.Hele hele hüznü demirbaş defterinden düşmeye hiç yanaşmadı.Aşkı mısralarda aradı aşkı arayan adam...

Sevgi; aşka secde edip rükûya varınca; sevgi eriyip aşka karışınca aşkı aradı adam...

PirSultan'ın darağacındaki silüeti düştüğünde gebe güneşin yüzüne aşkı aramaya çıktı adam.Kanla beslenen zorba yalnızlıklar sevginin ateşini süpürüyor darağacına. İdama koşar türküler. Ve PirSultan tutuklu kalır bağlamanın perdelerinde. Son perde de aşkı idama hazırlar göğsündeki çığlıklarla. Rüzgâryağmurun ıslak tarafından ölümü taşır bayat idam ağacına.Aşkın perçemine kan sıçramış yağmurun ıslak tarafından.Aşkı darağacında arıyor aşkı arayan adam...

Denizin susuzluktan dudakları çatladığı gün Halikarnas Balıkçısı ile 'Mavi Yolculuğa' aşkı aramaya çıktı adam...

Hiçbir alfabede olmayan seslerle şiirin kalbini kırmayacak kelimelerle ulaşılacak aşk neredesin?Hangi cami avlusunda abdest alır hangi katedralde günah çıkarırsın?Nerede olursan ol seni ilk defa saçlarının uçlarındaki kavşakta aradım...

Aşk aşkı arayan adama aşkını sunmak için karanlığın tortusunda senfoniler karıştırıyor...

Işıklar söner...

Kör bir kandil eşliğinde aşkın sürprizinden habersiz aşkı aramaya çıktı adam.
    Aşkı arayan adam:
    Tedirgin gecelerden
    Kalp dışı aşk topluyor
    Elleri pişkin
    Yüreği demir eriten
    Aşk topluyor
    Aşk arıyor.
    Aşk öldü.
    Çünkü
    Bir sevgiyi
    Yüreğinde tutmuştu bilmeden.
    Aşkı arayan adam adına. Aşkı arayanlar adına.Kendi adıma. Ellerinden öperim aşk kokan hor gecenin.
    Alevler şehrinden aşk yüklü bir gemi demir alır tutuklu bir şarkı eşliğinde. Bendeki tüm aşkları yaktılar sanıyorum.
    Mısralar aşkı tamir ediyor.Aşk yorulmuş mısralardan... Son...

Ama aşk henüz bitmedi...

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Aşkı arayan adam

Kategori: Aşk Hikayeler

Konuyu Baslatan: AyMaRaLCaN

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 2096

Sinemde yanar dağlar bahçeler bağlar yetim
    Sensizken canım ağlar bensizken memleketim
    Özüme bir kez dokun gör nasıl birisiyim
    Aşka aşıkken bile memleket delisiyim

Etiketler