İsmail b. Mihran şöyle rivayet etmiştir: Ebu Cafer (Muhammed b. Ali aleyhisselâm) iki kere Medine'den Bağdat'a gitti. Bu gidişlerinin ilkinde ona dedim ki: "Sana kurban olayım! Ben bu taraftan gelebilecek tehlikeler dolayısıyla sizin için endişe ediyorum. Senden sonra imamet kime intikal edecek?" Tebessüm ederek bana döndü ve şöyle dedi: «Senin sandığın "kayboluş" bu sene gerçekleşmeyecektir.» Onu ikinci kez Medine'den çıkarıp Mu'tasım'ın yanına götürdüklerinde yanma gittim ve dedim

Bu konu 1444 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Imam ali naki(as)'ye ait işaretler ve nasslar 1444 Reviews

Konuyu değerlendir: Imam ali naki(as)'ye ait işaretler ve nasslar

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1444 kez incelendi.

Azeribalasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    3529
    Beğendikleri
    131
    Beğenileri
    32
    Tecrübe Puanı
    100
    @Azeribalasi

Standart Imam ali naki(as)'ye ait işaretler ve nasslar

İsmail b. Mihran şöyle rivayet etmiştir:

Ebu Cafer (Muhammed b. Ali aleyhisselâm) iki kere Medine'den Bağdat'a gitti. Bu gidişlerinin ilkinde ona dedim ki:

"Sana kurban olayım! Ben bu taraftan gelebilecek tehlikeler dolayısıyla sizin için endişe ediyorum. Senden sonra imamet kime intikal edecek?" Tebessüm ederek bana döndü ve şöyle dedi: «Senin sandığın "kayboluş" bu sene gerçekleşmeyecektir.» Onu ikinci kez Medine'den çıkarıp Mu'tasım'ın yanına götürdüklerinde yanma gittim ve dedim ki: "Sana kurban olayım! Sen buradan çıkıyorsun, senden sonra kim imam olacaktır?"

İmam sakalları ıslanıncaya kadar ağladı. Sonra bana döndü ve dedi ki: «Bu se*fer, benim akıbetimden endişe etmelisiniz. Benden sonra imam oğlum Ali'dir.»

Usul-u Kafi c.1 592-593

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Imam ali naki(as)'ye ait işaretler ve nasslar

Kategori: Ehlibeyt

Konuyu Baslatan: Azeribalasi

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 1444

Dünyanin En Büyük Azeri Mp3 Arsivi. www.azeribalasi.com

Etiketler