Miraç Kandilinde Neler Yapılır Miraç Gecesi Ne Yapılmalı Miraç Kandilinde neler yapmamız gerek Miraç Kandilinde Neler Yapmalıyız Bu gece ne yapmalı? Eğer kişi, Kur’ân’ın dilinden kalp kulağıyla iman derslerini dinleyip başını kaldırıp vahdete tam yönelse, “kulluğun miracı”yla kemalat arşına çıkabilir. Miraç’ta iman hakikatleri gözle görüldüğü için, bu kandil gecesi imanî konuları ve o konular içinde Miraç’a ait meseleleri derinlemesine okuyup mütalâa etmek lâzımdır. “Mirac-ı

Bu konu 1103 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Miraç Kandilinde Neler Yapmalıyız 1103 Reviews

  Konuyu değerlendir: Miraç Kandilinde Neler Yapmalıyız

  5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1103 kez incelendi.

 1. #1
  eVe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  12.11.2009
  Yaş;
  34
  Mesajlar
  1.119
  Konular
  315
  Beğendikleri
  0
  Beğenileri
  0
  Tecrübe Puanı
  579
  @eVe

  Standart Miraç Kandilinde Neler Yapmalıyız

  Miraç Kandilinde Neler Yapılır
  Miraç Gecesi Ne Yapılmalı
  Miraç Kandilinde neler yapmamız gerek  Miraç Kandilinde Neler Yapmalıyız

  Bu gece ne yapmalı?


  Eğer kişi, Kur’ân’ın dilinden kalp kulağıyla iman derslerini dinleyip başını kaldırıp vahdete tam yönelse, “kulluğun miracı”yla kemalat arşına çıkabilir. Miraç’ta iman hakikatleri gözle görüldüğü için, bu kandil gecesi imanî konuları ve o konular içinde Miraç’a ait meseleleri derinlemesine okuyup mütalâa etmek lâzımdır. “Mirac-ı imânî” ile âdeta İlâhî mükâlemeye nail olmalıdır. Camilerde cemaatle kılınan akşam ve yatsı namazları ve okunan Kur’ân’larla kıvamını bulan ruhlar, daha sonra evlerine çekilmeli, evlerindeki Mescid-i Haram mesabesindeki odalarından seccade Burak’ına binerek ilham Cebrail’i eşliğinde ihlas Mescid-i Aksa’sına varmalı; orada gözyaşıyla karışık bir kâse mânâ sütü içtikten sonra secdelerin miracıyla yükselip âyetlerin kanatlarında ruhunun mülk ve melekû»t semalarına yelken açmalı, her rek’atta âdeta bir kat yukarılarına doğru yücelmeli, bir noktadan sonra binek değiştirip ihsan Refref’ine binerek kendi kemal sidre-i müntehalarında pervaz etmeli, nihayet insanda arş-ı azam mesabesindeki kalbin derece-i ufkuna urû»ç ile tâ kâbı kavseyne ulaşıp “Et-tahiyyâtü”nün sırrıyla huzur-u kibriya’da sünû»hât ve ilhâmât ötesi bir nevi mükâleme-i İlâhiye ve müşahede-i Rabbâniye’ye mazhar olmalıdırlar.


  Miraç Gecesi Namazı

  Miraç gecesi kılınacak namaz on iki rekattır. İki rekatte bir selam verilerek kılınacak olan namaz on iki rekat ile bitirilir. Her rekatte Fatihadan sonra on kere ihlas okunur. Kılınma zamanı yatsı namazı kılındıktan sonra, imsak vaktine kadar ki herhangi bir vakit olabilir. Bu oniki rekat namaz bittiği zaman selamdan sonra yüz defa :

  “SübhanAllahi vel hamdülillahi vela ilahe illAllahü vAllahü ekber vela havle vela kuvvete illa billahil aliyyül azim” duası okunur.

  Ardından da yüz kere istiğfar yapılır.

  Miraç Gecesinin Gündüzünde Kılınacak Namaz
  Miraç gecesinin gündüzünde öğlen namazını kıldıktan sonra sonra dört rekat namaz kılınır.
  Bu namazın;birinci rekatında Fatiha’ dan sonra bir kere Felak suresi, ikinci rekattan sonra bir kere Nas suresi, üçüncü rekatta üç kere Kadr suresi, dördüncü rekatta elli kere İhlas suresi okunur.


  Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

        Konu: Miraç Kandilinde Neler Yapmalıyız

        Kategori: İslamiyete Dair Herşey

        Konuyu Baslatan: eVe

        Cevaplar: 0

        Görüntüleme: 1103


Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajinizi Degistirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş

Giriş