Erciyes Üniversitesi Dermatoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof.Dr. Ekrem Aktaş kadınları kış mevsiminde ağır makyaj yapmamaları konusunda uyardı. Aktaş aşırı makyajın; tozu kiri egzoz gazlarını kirli havayı mıknatıs gibi çektiğini söyledi. Kış aylarında hava kirliliğinin arttığına dikkat çeken Prof. Dr. Ekrem Aktaş "Kışın yüze sürülen allıkpudra fondöten kapatıcı kremler havadaki tozu mıknatıs gibi çekiyor. koyu makyaj nedeniyle hava almayan cilde bir de bu olumsuz yabancı maddeler

Bu konu 2181 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Kışın Az Makyaj Yapmalı, Neden mi? 2181 Reviews

Konuyu değerlendir: Kışın Az Makyaj Yapmalı, Neden mi?

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 2181 kez incelendi.

AyMaRaLCaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    5172
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    2
    Tecrübe Puanı
    100
    @AyMaRaLCaN

Standart Kışın Az Makyaj Yapmalı, Neden mi?

Erciyes Üniversitesi Dermatoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof.Dr. Ekrem Aktaş kadınları kış mevsiminde ağır makyaj yapmamaları konusunda uyardı. Aktaş aşırı makyajın; tozu kiri egzoz gazlarını kirli havayı mıknatıs gibi çektiğini söyledi.

Kış aylarında hava kirliliğinin arttığına dikkat çeken Prof. Dr. Ekrem Aktaş "Kışın yüze sürülen allıkpudra fondöten kapatıcı kremler havadaki tozu mıknatıs gibi çekiyor. koyu makyaj nedeniyle hava almayan cilde bir de bu olumsuz yabancı maddeler yapışıyor. Bu nedenle yüzdeki derideki gözenekleri tamamen kapatan ağır makyajdan kışın kaçınılmalı" dedi.

Aktaş kadınlara akşam işten eve gelince deriye zarar vermeyen sabunlarla yüzlerini yıkamalarını tavsiye ederek kışın el ve yüzün ılık suyla yıkanmasını istedi. Prof. Aktaş soğuk suyun el ve yüzde çatlaklara kepeklenmeye yol açtığını da ifade etti.

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Kışın Az Makyaj Yapmalı, Neden mi?

Kategori: Makyaj

Konuyu Baslatan: AyMaRaLCaN

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 2181

Sinemde yanar dağlar bahçeler bağlar yetim
    Sensizken canım ağlar bensizken memleketim
    Özüme bir kez dokun gör nasıl birisiyim
    Aşka aşıkken bile memleket delisiyim

Etiketler