http://img.blogcu.com/uploads/medineliyim_YILDIRIM121.jpg Efendimiz sav in "nübüvvet mührü" Efendimiz sav in "nübüvvet mührü"nasil ? -Cabir b. Semüre'den rivayet edilmiştir: “Ben Resulullah Efendimizin kürek kemikleri arasında bulunan nübüvvet mührünü gördüm. O, güvercin yumurtası büyüklüğünde kırmızımtırak bir yumru idi.”79" (Sünen-i Tirmizi, 6/126)

Bu konu 3170 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
PEYĞAMBEREFENDİMİZİN SIRTINDAKİ Mühr-ü Şerif 3170 Reviews

Konuyu değerlendir: PEYĞAMBEREFENDİMİZİN SIRTINDAKİ Mühr-ü Şerif

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 3170 kez incelendi.

AyMaRaLCaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    5172
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    2
    Tecrübe Puanı
    100
    @AyMaRaLCaN

Standart PEYĞAMBEREFENDİMİZİN SIRTINDAKİ Mühr-ü Şerif

Efendimiz sav in "nübüvvet mührü"

Efendimiz sav in "nübüvvet mührü"nasil ?
    -Cabir b. Semüre'den rivayet edilmiştir: “Ben Resulullah Efendimizin kürek kemikleri arasında bulunan nübüvvet mührünü gördüm. O, güvercin yumurtası büyüklüğünde kırmızımtırak bir yumru idi.”79" (Sünen-i Tirmizi, 6/126)

-Abdullah b. Sercis'ten rivayet edilmiştir: "(Resulullah'ın) iki küreği arasında sol küreği bölümü tarafında üstü siğilleri andıran beneklerle dolu peygamber mührüne baktım." (İbni Kesir, Şemail-i Resul, s. 53)

-Ebu Saib b. Yezid'den rivayet edilmiştir: "Gözüm Peygamberimiz'in iki omuzu arasındaki mühüre ilişti." (Sünen-i Tirmizi, 6/126)

Peygamber Efendimizin nübüvvet (peygamberlik) mührüAllah, Hz. Muhammed (sav)’i alemler üzerine seçmiş ve onun “peygamberlerin sonuncusu” (Ahzab Suresi, 40) olduğunu bildirmiştir. Ondan sonra hiçbir peygamber gönderilmeyecektir ve Kuran insanlara hidayet rehberi olarak gönderilen en son kitaptır. Allah, Peygamber Efendimizin bu eşsiz özelliğini onun mübarek vücudunda bir izle tecelli ettirmiştir.

Peygamberimiz (sav)’in mührüne benzer peygamberlik işaretlerinin (Peygamberlik beni), (şamet’ün-nübüvve) diğer peygamberlerde de olduğu, ancak onlarinkinin sağ elinde bulundugu ve farkli oldugu rivayet edilmistir.

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: PEYĞAMBEREFENDİMİZİN SIRTINDAKİ Mühr-ü Şerif

Kategori: Peygamber Efendimiz (S.A.V.)

Konuyu Baslatan: AyMaRaLCaN

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 3170

Sinemde yanar dağlar bahçeler bağlar yetim
    Sensizken canım ağlar bensizken memleketim
    Özüme bir kez dokun gör nasıl birisiyim
    Aşka aşıkken bile memleket delisiyim

Etiketler