HOCA Hoca bir gün camıda vaaz verermiş... Diyermişki ay camaat... Bu uşahlarınızın halı nedi bele... Bunların sayavı yiyesi yohdumu. Oralarını buralarını açıf dar pantul giyif gezerler... Camaattan biri daha fazla dayanamayıf hocaya diyifki... Aya hoca... Senin torununda dediğin kimi geyiner... Hocada lafın altında galmıyıf tabi.. Diyifki "ama köpöyoğlunun gızınada çoh yahışer canııım"...... VERDİYCE VERİR Adamin birine sayisaldan buyuk ikramiye cikiyor.Karisina bileSoylemiyor sabaha

Bu konu 2202 kez görüntülendi 3 yorum aldı ...
yaman fikralar terekeme azeri// 2202 Reviews

Konuyu değerlendir: yaman fikralar terekeme azeri//

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 2202 kez incelendi.

Emine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    10681
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    13
    Tecrübe Puanı
    100
    @Emine

Standart yaman fikralar terekeme azeri//

HOCA
    Hoca bir gün camıda vaaz verermiş... Diyermişki ay camaat... Bu uşahlarınızın halı nedi bele... Bunların sayavı yiyesi yohdumu. Oralarını buralarını açıf dar pantul giyif gezerler... Camaattan biri daha fazla dayanamayıf hocaya diyifki... Aya hoca... Senin torununda dediğin kimi geyiner... Hocada lafın altında galmıyıf tabi.. Diyifki "ama köpöyoğlunun gızınada çoh yahışer canııım"......

VERDİYCE VERİR
    Adamin birine sayisaldan buyuk ikramiye cikiyor.Karisina bileSoylemiyor sabaha karsı ikramiyeyi almak icin Ankara'ya yola Cıkıyor. Tam Elmadag'a gelmisken bir telefon. Arayan kayın biraderi Nerdesin eniste ? dısaridayim heyirdii Cabuk eve gel nooldu? Cok mu acil hemen gel ablam >yoksa hasta mı ? yok sizlere ömur Telefonu kapattıktan sonra Adam koltuga yaslanıyor ve şöyle diyor: Ey gözel Allah'ım, verdiyce veriyor, verdiyce veriyor

DUA ET MEN İSTANBULDAYIM
    terekemenin biri akrabasına borçlanmış.arkarabası parasını istemeye gelende terekeme karısına diyirki men istanbula gitmişem de der karısına daha sonrada kapının arkasına gizgenir.arkabası gelipte karısna laf edir.daha sonra çıkar gidr.bunun üzerine terekeme kapının dalından basını uzatıp derki ay köpoğlu sen dua et men istenbuldaydım yoksa cırardım senii

VALLAH MENİM DEĞİL
    kars ilköğretim okullarından birinde öğretmen öğrencilerden birini sözdüğe kaldırar ilk sorusu oğlum elini pantolonunun sağ cebine attın ve 10 milyon lira çıkardın sol cebine attın 5 milyon lira çıktı söyle bakalım senin şimdi neyin var.öğretmen çoçuğun 15 milyon liram demesini beklerken çoçuk cevap vermiş: öğretmenim vallah bu pantol menim değill

LİSELİ
    imamhatip lisesinde teftiş yapan bir müfettiş sınıfa girer ders Kuran-i Kerim dirbir öğrenciyi kaldırarak ismini sorar öğrenci'fatih' diye cevap verir müfettiş peki öyleysefatiha suresini oku bakalım çoçuk sureyi okur.sıra başka bi öğrenciye gelmiştir müfettiş tekrar sorar'ismin ne çoçuğum' çoçuk cevap verir 'yasin ama arkadaşlar kısaca kevser der'
    NAMAZ GILMIR
    terekemenin biri heç camıya getmiyif,birgun oğlu deyif ay lele gel böyün gadir gejesidi camıya gedeğ.baba hec gılmıyıf ama uşağıda gırammer tamam deyer ağsam gedeller tabi tesbih namazına denk geleller kişi bağer namaz pitmer deyer ey camaat durun herkeş duror cekedi cığarder oğluna verer.deyer a balam siz gedin yatın bu hoca mana inat namazı uzader savağa gader namaz gılajığ,gılmıyanın..........

TEREKEMENİN MAHNİSİ
    Üzerine binen herkesi bir hamlede yere atan eşşeğe kimse binmeğe cesaret edemeyince Terekeme şeşelene şeşelene öne çıkar ve: -Men minerem meni tüşüremmez. Diye iddiaya girer Terekeme eşeğin sırtına bindiği gibi kendisini yerde bulur. Bulur bulmasına ama düşüşün etkisi ile kolu ve bacağı kırılmıştır. Acı ile kıvranan Terekeme bir Taraftandan honcikliyerek uzaklaşan eşeğe bakarak: -Köpöyoğlunun andırına bak ele biler men hele üsdündeyem..!

EYE NİYE ÖLMÜRSEN

İstanbul'dan Kars'a hareket eden bir otobüste iki yolcu yan yana oturuyor. Yolculardan birinin hastası var çok düşünceli diğeri ise bu yol nasıl biter diye düşünerek yanındaki yolcuyu konuşturmak ister. -Kardeş senin adın nedir? diye sorar. Hastası olan -Mehmet Rıza diye cevap verir. otbüs Gebzeyi geçer yine sorar; - Kardeş senin adın nedir? Adam cevap verir;-Mehmet Rıza. Otobüs Adapazarını geçer yine- Kardeş hakket senin adın neydi? der. Adam kızarak -Mehmet Rıza Mehmet Rıza diye cevap verir.Düzcede verilen moladan sonra adam yine sorar;-Ya kardeş senin babanın adı neydi? diye sorar. Bu sefer dahada kızgın bir sesle -Eye niye ölmür sen. Menim adımı ağlında tuttun kaldı babamın adı.

GILMA DEYİRSEN GILMIYAH
    Terekeme çayırda tırpan çekerken bir ara başını kaldırır güneşe bakar.Güneş tepesine dikilmiş,öğle zamanı olmuştur.Kendi kendine söylenmeye başlar:-Aya ay goca terekeme,indiye geder başın bir secdeye deymiyif,hele böyün bir namaz gıl ,görek Allah gavıl eliyer mi?Sonra derede abdest alır,gelir ele gol başında namaza durur.Ele başını ilk secdeye goyanda alttan gözüne çöp batır.Başını galdırır göğe doğru bahır,tekrar söylenir:-Aya ay Goca Allah, gılma deyirsen gılmıyah, be gözümüze çöpü niye sohursan?

KALBAYI EMİ
    Karstan Iğdıra atıyla yolculuk yapan Kalbayı emi gece karanlık çökünce Aktaşta bir Han'a iner Ertesi günkü yoğun işlerini tamamlamak için erken kalkması gerektiği içi hancıya: -Ede bala meni seherde galdır iydire kuşduhda yetişmeliyem Olar kalbayı emi sen heç narahat olmaginen Kalbayı emi yol yorgunudur, bu nedenle odasında yatan Keşiş'ın farkına varmadan kendini yatağa atar ve derhal derin bir uykuya dalar. Sabah şafak sökmeden hancı gelir ve tenbih uyarınca Kalbayı emiyi uyandırır. Uyku sersemliğiyle, yanında yatan keşişin'ın yere düşmüş bulunan takkesini başına geçiren kalbayı tuvalete gider. Aynanın karşısına geçince karşısındaki şekli görüp : -Görürsemmi ahmah oğlu ahmağı meni galdıracağına keşişi galdırıpdı..!

YEDİM YATTIM
    Azeri, terekeme, kürt bir köye gediller köyde heşkimse evine almır.onnar tekrar şansını denemey için bir kapı çalırlar kapıya kadın çığır çığar çığmaz ilerde bir yardım sever birisi var ona gedin o alar evine ama deyin biz allah misafiriyiy azeri tamam deyeriy diyif yola devam ederler.eve varırlar kapıyı çalılarlar kapıya dindar adam çıkar selam aleyküm dayı biz allah misafiriyiy derdemez içeri alır derki sadece bir tas helvam var bunu bir kişiyle paylaşıcam herkes yatsın sabah uyanınca gördüğünüz rüyanızı anlatıcak hangisi güzelse onla paylaşıcam helvayı.herkes yatar sabah olur terekemeyi çağırır adam sorar rüyanda ne gördün terekeme: Hz muhammeti gördüm herkese yardım ellliyirdi.kürdü çağırır sen ne gördün rüyanda: kürt bende Hz aliyi gördüm döyürdü, vururdu sıra Azeriye gelir. sen ne gördün: azeri tam yuğuya dalmıştım kı! birden birisi şille vurdu kağdım bağdım Hz ali dediki kalk şu helvayı yede yat eye vallah mende yedim yattım

BOŞUNA MANA UMUTLANMAYIN
    Azerinin biri gazetedeki iş ilanlarına bakarken bir ilan dikkatini çeker.30 yaşı altı tecrübeli yabancı dil bilen eleman aranıyor.yazısını gören azeri hemen şirkete koşar ve yetkili iel görüşmek ister yetkili yaş kaç azeri 45 yetkili tecrüben varmı azeri yok yetkili yabancı dil biliyomusun azeri yok der adam şaşırır hemşerim senin ne işin var burda diye söylenmeye başlar bizim azeride pişkin pişkin güler ve derki AYEE BOŞUNA MANA UMUTLANMAYIN DEMEYE GELDİM

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: yaman fikralar terekeme azeri//

Kategori: Komik Yazılar Ve Fıkralar

Konuyu Baslatan: Emine

Cevaplar: 3

Görüntüleme: 2202

Qaçaq Nebi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    7
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    577
    @Qaçaq Nebi

İki terekeme askere gider.Gün gelir atışlara sıra gelir.Bizimkilerden birini atış sahasına götürürler,diğeri kalır eğitim alanında.Bizimkine sıra gelir ama gözlerinde problem var:
    -Aya komutanım hedef hardadı? Komutan:
    -Ne diyorsun asker?
    -Komutanım hedef hardadı,göremmerem? Komutan:
    -Bunun dilinden anlayan birini getirin,bakalım neymiş derdi!
    Bizim diğer terekemeyi tutup getirirler.Komutan:
    -Bak bakalım senin bu arkadaşın ne diyor?
    -Emredersen komtanım!Arkadaşına dönerek:
    -Ne diyersen ola?
    -Ola heç,diyerem ki hedef hardadı,annameller!
    Komutan çağırır sonradan geleni
    -Ne diyormuş arkadaşın söyle bakalım? Bizimki:
    -Aye komutanım eşşehsen mi,diyer ki hedef hardadı hardaaa!!!!

Emine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    10681
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    13
    Tecrübe Puanı
    100
    @Emine

hepside cok guzel fikralar ben bunlari okurken cok guldum ya

ZEHLEKAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)