Prof. Dr. Sadettin Hülagü ve ekibi tarafından uygulanan endoskopik yöntemle büyüklüğü ne olursa olsun yemek borusu, mide, ince ve kalın bağırsaktaki erken evre kanserler ve kanser riski taşıyan lezyonlar, özel yöntemle kabartılıp, tıraşlanarak cerrahi müdahaleye gerek kalmadan çıkarılabiliyor. Türkiye’de yalnızca Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Tıp Fakültesinde Gastroenteroloji Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Sadettin Hülagü ve ekibi tarafından uygulanan endoskopik yöntemle büyüklüğü ne olursa

Bu konu 1431 kez görüntülendi 1 yorum aldı ...
Kanser tedavisinde çığır açan yöntem 1431 Reviews

  Konuyu değerlendir: Kanser tedavisinde çığır açan yöntem

  5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1431 kez incelendi.

 1. #1
  S€®C€
  S€®C€ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  Standart Kanser tedavisinde çığır açan yöntem

  Prof. Dr. Sadettin Hülagü ve ekibi tarafından uygulanan endoskopik yöntemle büyüklüğü ne olursa olsun yemek borusu, mide, ince ve kalın bağırsaktaki erken evre kanserler ve kanser riski taşıyan lezyonlar, özel yöntemle kabartılıp, tıraşlanarak cerrahi müdahaleye gerek kalmadan çıkarılabiliyor.


  Türkiye’de yalnızca Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Tıp Fakültesinde
  Gastroenteroloji Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Sadettin Hülagü ve ekibi tarafından uygulanan endoskopik yöntemle büyüklüğü ne olursa olsun yemek borusu, mide, ince ve kalın bağırsaktaki erken evre kanserler ve kanser riski taşıyan lezyonlar, özel yöntemle kabartılıp, tıraşlanarak cerrahi müdahaleye gerek kalmadan çıkarılabiliyor.

  Yöntemin uygulandığı bölge kısa sürede eski fonksiyonlarını kazanırken, hasta da sağlığına kavuşuyor. Prof. Dr. Saadettin Hülagü, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Japonya’da yaygın olarak uygulanan, ABD ve Avrupa’da yeni uygulamaya başlanan Endoskopik Submukozal Diseksiyon yöntemi ile yemek borusu, mide, ince ve kalın bağırsaktaki erken evre kanserler ile kanser riski taşıyan lezyonların kesin teşhisi ve cerrahi müdahaleye gerek kalmadan tedavisinin yapılabildiğini vurguladı.

  Bu konuda 2006’da Japonya’da Jichi Medical University de yöntemin öncüsü kabul edilen Prof. Dr. Hironori Yamamoto’dan 3 ay Endoskopik Submukozal Diseksiyon ve ince bağırsağın incelenmesine yönelik Double Balon Endoskopisi eğitimi aldığını belirten Hülagü, Endoskopik Submukozal Diseksiyon yöntemini Türkiye’de ilk ve tek uygulayan merkezin kendileri olduğunu, Double Balon Endoskopisinin ise kendileri dışında birkaç üniversite ve Ankara Yüksek İhtisas Hastanesinde de uyguladığını belirtti.

  Prof. Dr. Hülagü, Türkiye’de erken dönem kanser tespitinin çok az olduğunu ifade ederken, yöntemin uygulanması için kanserin erken evrede tespit edilmesinin şart olduğunu vurguladı.


  Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

        Konu: Kanser tedavisinde çığır açan yöntem

        Kategori: Sağlık Kütüphanesi

        Konuyu Baslatan: S€®C€

        Cevaplar: 1

        Görüntüleme: 1431


 2. #2
  Gara Lele
  Gara Lele - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  Standart

  emeğine sağlık ablam

Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajinizi Degistirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş

Giriş