Bala Yırları Ninniler Ayya, ayya, ay balam, Ösip büyü, sen balam. Menim qızım ösecek Gülbağçada gezecek. Ayya, ayya, ay bolsun, Aylanğısız bay olsun. Ösip, büyüp ol mirza, Yat da yuqla sen Riza. Ninni, ninni, ay yavrum, Büyüyüp yetiş, sen yavrum. Benim kzım büyüyecek Gül bahçesinde gezecek. Ninni, ninni, ay olsun, Zigzaksız zengin olsun. Büyüyüp, yetişip ol mirza, Yat da uyu sen Riza. Ay yarıqta tayaqtır, ayneni, Qaranhqta çıraqtır, ayneni.

Bu konu 1723 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Kırım Türkleri ninniler 1723 Reviews

Konuyu değerlendir: Kırım Türkleri ninniler

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1723 kez incelendi.

AyMaRaLCaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    5172
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    2
    Tecrübe Puanı
    100
    @AyMaRaLCaN

Standart Kırım Türkleri ninniler

Bala Yırları Ninniler

Ayya, ayya, ay balam, Ösip büyü, sen balam. Menim qızım ösecek Gülbağçada gezecek.
    Ayya, ayya, ay bolsun, Aylanğısız bay olsun. Ösip, büyüp ol mirza, Yat da yuqla sen Riza.

Ninni, ninni, ay yavrum, Büyüyüp yetiş, sen yavrum. Benim kzım büyüyecek
    Gül bahçesinde gezecek.

Ninni, ninni, ay olsun, Zigzaksız zengin olsun. Büyüyüp, yetişip ol mirza, Yat da uyu sen Riza.
    Ay yarıqta tayaqtır, ayneni, Qaranhqta çıraqtır, ayneni.

Balan olsa bir baxıttır, ayneni, Qaranlıqta çıraqtır ayneni. Bağçağa qurdım salmcaq, ayneni, Kelgen, keçken sallaycaq, ayneni. Eline berdim oyuncaq, ayneni, Benim oğlum oynaycaq, ayneni. Oynaycaq ta, yuqlaycaq, ayneni.

Ay ışığında sopadır, ninni, Karanlıkta ışıktır, ninni.
    Çocuğun olursa bir şanstır,ninni, Karanlıkta ışıktır ninni.

Bahçeye kurdum salıncak, ninni, Gelen, geçen sallayacak, ninni. Eline verdim oyuncak, ninni, Benim oğlum oynayacak, ninni. Oynayacak da uyuyacak, ninni.

Ayya desem, yaraşır, ayneni, Gülbağçanı dolaşır, ayneni, Oğlun olsa bir baxıttır, ayneni, Qartayğanda tayaqtır, ayneni.

Ayya dersem yakışır, ninni,
    Gül bahçesini dolaşır, ninni, Oğlun olursa bir şanstır* ninni, Yaşlanınca sopadır, ninni.

MENİM ULUM BATIR
    Menim ulum batır, Çavup keliyatır, Altı qoyan, beş tavke Alıp keliyatır.
    Menim balam özekten, Quvanaman yürekten. Yuqla, balam, yuqla, Aruv tüşmen yuqla.

BENİM OĞLUM YİĞİT
    Benim oğlum yiğit, Hızla geliyor, Altı tavşan, beş hanım Alıp geliyor.
    Benim yaavrum içinden, Seviniyorum yürekten. Uyu yavrum uyu, Güzel rüya ile uyu.

alinti

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Kırım Türkleri ninniler

Kategori: Azeri Şarkı Sözleri

Konuyu Baslatan: AyMaRaLCaN

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 1723

Etiketler