internette dolanırdım gördüm dedim sitedeki dostdarımnanda paylaşım ; Terekeme-Karapapak Fıkraları Bes Sen Tanıyırsan Usub kişi Gence pazarında yağ satarmış. Bir müşteri gelip soruşur: “A kişi, bu yağı hardan almısane Usub kişi elini göğe uzatıp deyir: “O göydeki Allah hakkı öz ineyimin yağıdır.” “A kişi, dağ adamı bilir mi ki, Allah nedire”, “Gadan alım, Allah göydedir, yohsa yerdee”, “Elbette göktedir!”, “Yahşı, onda menim sene bir sualım var. De görüm, Goşgar Dağı mı göğe yakhın olar,

Bu konu 85783 kez görüntülendi 202 yorum aldı ...
Azeri - Terekeme Fıkraları 5,00 85783 Reviews

Konuyu değerlendir: Azeri - Terekeme Fıkraları

5 üzerinden 5,00 | Toplam: 2 kişi oyladı ve 85783 kez incelendi.

Aybalam76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    479
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    100
    @Aybalam76

Standart Biraz Gün Gör

Biraz Gün Gör

Karağan Usub, evlendirdiği yeğeninin durumunu öğrenmek için bir süre sonra onların evine gider. Yeğeni ve gelini onu gayet iyi karşılar. Bir ara yeğenini bir kenara çekip, gelininin durumu hakkında bazı şeyler sorar. Delikanlı; "Emi, her şeyi iyi, güzel de gelinin, evlendiğimiz günden itibaren, "Bu eve geleliden beri bir gün görmedim" deyip durmaktadır. Karağan, biraz düşündükten sonra, "Onu getir şu direğe bağla" der. Delikanlı amcasının dediğini yapar. Gelin "Bak emi, görüyor musun, bu yeğenin ne yapıyor, beni güneşin bu kavurucu sıcağına bıraktı" deyince Karağan "Ne yapsın evladım, bu eve geldiğinden beri bir gün görmemişsin, bari biraz gün gör" der.
    Kralların taçları beni bağlar büyümü
    Orduları açamaz gönlümdeki düğümü
    Saraylarda süremem dağlarda sürdüğümü
    Bin cihana değişmem şu öksüz TÜRKLÜĞÜMÜ..

Aybalam76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    479
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    100
    @Aybalam76

Standart Gözüm Yahşı Seçir

Gözüm Yahşı Seçir

Karağan, kanunsuz ağaç kesen bir çocuğu döver. Çocuk okur, yüksek tahsilini tamamlar ve âlim olur. Yediği dayağı hazmedemediği için, yanına bir eşek alıp ormana gider ve uzaktan Usub kişiye seslenir: "Uy Usub emi, meni tanımadın mıe", "Tanıdım ay bala, ne geder gocalsam da sarraf gözlerim adamla eşeyi birbirinden yahşı seçir!"

Kralların taçları beni bağlar büyümü
    Orduları açamaz gönlümdeki düğümü
    Saraylarda süremem dağlarda sürdüğümü
    Bin cihana değişmem şu öksüz TÜRKLÜĞÜMÜ..

CiLqiN-GözDé - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yaş;
    31
    Konular
    489
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    100
    @CiLqiN-GözDé

yhaa kekeliye kekeliye okudum öldum gülmekden emeginize saglik
    .

.

.

DoqRuLuquna inanabiLécéqin Ték RoMan,
    Kéndi HayaTınDıR...

kaan76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    0
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    0
    @kaan76

nahçıvan kapısı açılır.herkes mazıt almağa gedir.o terefte nahçıvan polisi emniyet kemeri takmayanlardan 5 dolar alırmış.bizim iğdirli kamyon şoförü bütün belgeleri hazırlıyır kemeri takır.polis gene eğliyir.deyir ay kiş vreceğin 5 dolardı neye özünü it kimi bağlıyıpsan.

GARAGÖZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    65
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    522
    @GARAGÖZ

Standart Azeri Fikralar...

KORE HARBİ

Terekeme kore harbindedir.gülle,top,mermi sesleri arasında neler olduğunu anlamak için kafasını siperden çıkarır çıkarmaz bir kurşun vızzz diye kulağının dibinden geçince sinirlenir; ola İtoğlitler demilLer ki atar da herifin gözünü kor eder...!

CIBIRT GÖREREM

Yeni evli terekeme, bir aşk filmi seyretmek için sinemaya gider. Baş aktör sevgilisine şöyle der;Sevgilim! gözlerimde ne görüyorsun...;
    -Aşkımızı!
    Film biter, terkeme eve doğru yola koyulur. Fakat izlediği filmin o sahneden çok etkilenmiştir. Eve gelir... kapıyı genç eşi açar... Terekeme filmde izlediği gibi hanımına derince bir bakış atar ve sorar...!;
    -Sevgilim! Gözlerimde ne görersen...?
    Kocasının gözlerine iyice bir baktıktan sonar kadın;
    -Cıbırt görürem.(Çapak)

NEYE GEBERERSEN?

Kışın şiddetli ayazında eli-ayağı gagaş kesilen tat,terekemenin tükenine girer.
    Terekeme:
    -aya niye titriyersen
    -Ay bala donuram titriyirem,pecin yanırmı?
    -Ay başın batsın üşümenin lezzeti titremehdi neye geberersen.

ÇERELT GÖZÜNÜ

Terekeme hasta yatağında can çekişiyor Ziyaretine gelen bir başka terekeme:
    -Ay lele nooldu sana niye ele özünnen keçifsen
    -Ay bala nevilem gaç gündü azreyil başımın ucunnan anarı getmer
    -Ay lele azreyil kimdi çerelt gözünü verme özünü

ŞEYTAN

Mağaracık köyünün ileri gelenlerinde Rahmetli Aydın ağa Hac görevini tamamlayıp köye döndükten sonra köy halkı ve yakınları hayır duasını alıp elini öpmek üzere ziyaretine geliyorlardı.
    O sıralarda lise öğretmeni, şimdi profesör olan torunlarından birisi yanına geldi, Aydın Ağa’nın ellerinden öptükten sonra:
    -Aydın emi orda ne yaptın bize bir anlatsana..
    —Oğul gettih kabeyi ziyaret ettih, namaz gıldıh dua ettih, şeytanı daşdadığ geldih
    -Emi o geder adam şeytanı daşdadınız aklı her şeye yeten şeytan bu geder daşın altında niye durdu? -Men nevlen ay oğul, şeytanı men yanlış yerde daşdamışam bileydim geler seni daşdıyardım deme şeytan menim yanımdaymış...?
    DALLAS !

1980 li Yıllardan...
    Hanımlar dere kenarında çamaşır yıkıyor ve sohbet ediyorlar;
    -Ay gızdar düneyin dallası izdedigizmi?
    -Men seyrettim ay Gülgez abla
    -Ne oldu hele annatsana
    -Ne olacah ay Gülgez abla o Ceyar vurğun vurmuşu gene beçere Suelini budadı
    -Niye -Men ne bilim o sarı pişih ele bir gurumsağdıkı o yazıh ganayağlıyı gene gara yandırdı Her yanını zoğ zoğ elledi -Bunun derdi azzarı nedi?
    -Men ele ganerem başga bir arvat var
    -Olar anam olar, din iman galmadı kimsede

Tükezvan söze garıştı:
    -Ay gızdar o arvat işi döyül bunun derdi mazıttı mazıt
    -Torpah başşına
    -Ama bilirsinizmi Suelin öyü terketti
    -Harya getti
    -Harya olacah atasıöyüne
    -Be Ceyara ne dedi?-Ne diyeceh dediki ay ceyar imam söyünün hakkı üçün bir daha buralara gelmerem..!

KARS'LILARIN ÇAY KEYFİ

Karslının biri dışarıda yasamaya başladıktan sonra kıtlama çay içmesini unutur bu arada memlekete bir ziyarete gelir.
    Hemşerime çay ikram edilir ancak cay kaşığı ister isteği yerine getirildikten sonra sekeri çok kullandığı dikkat çeker.
    ev sahavı:
    -''Gardaş kıtlama içsene'' diye uyarıda bulunur,ancak gonah cevaben:
    -''kıtlama beni yandırer'' der
    ev sahibi de
    -''ay ocağın batsın senin o salma çayında meni yandırer'' der

ALNININ ORTASINDAN ODLADIM

Cinayet suçundan yargılanmak üzere mahkemeye sevk edilen terekemeden, hakim olayı anlatmasını ister.
    -Hakim bey ! Günlerden cumuy du, göy bulutloydu,men ordaydım,ala it senin gibi orda oturerdi, gara it de aşağıda durerdi,bir den tırtoy koptu.
    Bunların arasından gannım gelerdi.Çektim lağanı,anlının ortasından oddadım.
    BAŞKA KİSME YOK MU?

Çavuş imtihanına giren terekeme askere kumandan sorar;
    -Oğlum düşman sağdan geldi,ne yaparsın?
    -Ateş açaram kumandanım.
    -Soldan geldi ne yaparsın?
    -Ateş açaram kumandanım.
    -Arkadan geldi ne yaparsın?
    -Ateş açaram kumandanım.
    -Peki yukarıdan hava taarruzu geliyor,ne yaparsın?
    -Kumandanım ; Elel Gıyamet menim başıma mı koftu baba,orada mennen başka bir Ümmet-i Muhammet yohtumu?

KİM TEMİZLEYECEK?

Yıllar süren mahkeme sonunda, hakim kararı verir. Dava reddedilmiştir.
    Hacı Halil emi, hakime bakar ve sorar;
    -Be indi n'olajağ ?
    Hakim;
    -Temyiz et, temyiz et... der.
    Hacı Halil emi sinirlenmiştir.
    -Özün temiz et...! Hancarı pohluyufsan ele de temiz et

- Dilbilgisi dersinde Karadenizli öğretmen, Erzurumlu öğrencisini sözlüye kaldırıp sormuş :
    -Pakmak fiilinin çekiminu yap pakalum...
    -Erzurumlu öğrenci hemen atılır :
    -Bakirem, bakirsem, bakir...
    Öğretmen öğrencisinin bu cevabı karşısında :
    -Uy diluni eşekarisu soksun.Öyle mi denur daa? Onun aslu pöyledur :
    -Pakayrum, pakaysun, pakay...

Aylin's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    3321
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    1
    Tecrübe Puanı
    1054
    @Aylin's

Standart azeri fıkraları..

HOCA
    Hoca bir gün camıda vaaz verermiş... Diyermişki ay camaat... Bu uşahlarınızın halı nedi bele... Bunların sayavı yiyesi yohdumu. Oralarını buralarını açıf dar pantul giyif gezerler... Camaattan biri daha fazla dayanamayıf hocaya diyifki... Aya hoca... Senin torununda dediğin kimi geyiner... Hocada lafın altında galmıyıf tabi.. Diyifki "ama köpöyoğlunun gızınada çoh yahışer canııım"......
    VERDİYCE VERİR
    Adamin birine sayisaldan buyuk ikramiye cikiyor.Karisina bileSoylemiyor sabaha karsı ikramiyeyi almak icin Ankara'ya yola Cıkıyor. Tam Elmadag'a gelmisken bir telefon. Arayan kayın biraderi Nerdesin eniste ? dısaridayim heyirdii Cabuk eve gel nooldu? Cok mu acil hemen gel ablam >yoksa hasta mı ? yok sizlere ömur Telefonu kapattıktan sonra Adam koltuga yaslanıyor ve şöyle diyor: Ey gözel Allah'ım, verdiyce veriyor, verdiyce veriyor

DUA ET MEN İSTANBULDAYIM
    terekemenin biri akrabasına borçlanmış.arkarabası parasını istemeye gelende terekeme karısına diyirki men istanbula gitmişem de der karısına daha sonrada kapının arkasına gizgenir.arkabası gelipte karısna laf edir.daha sonra çıkar gidr.bunun üzerine terekeme kapının dalından basını uzatıp derki ay köpoğlu sen dua et men istenbuldaydım yoksa cırardım senii

VALLAH MENİM DEĞİL
    kars ilköğretim okullarından birinde öğretmen öğrencilerden birini sözdüğe kaldırar ilk sorusu oğlum elini pantolonunun sağ cebine attın ve 10 milyon lira çıkardın sol cebine attın 5 milyon lira çıktı söyle bakalım senin şimdi neyin var.öğretmen çoçuğun 15 milyon liram demesini beklerken çoçuk cevap vermiş: öğretmenim vallah bu pantol menim değill

LİSELİ
    imamhatip lisesinde teftiş yapan bir müfettiş sınıfa girer ders Kuran-i Kerim dirbir öğrenciyi kaldırarak ismini sorar öğrenci'fatih' diye cevap verir müfettiş peki öyleysefatiha suresini oku bakalım çoçuk sureyi okur.sıra başka bi öğrenciye gelmiştir müfettiş tekrar sorar'ismin ne çoçuğum' çoçuk cevap verir 'yasin ama arkadaşlar kısaca kevser der'
    NAMAZ GILMIR
    terekemenin biri heç camıya getmiyif,birgun oğlu deyif ay lele gel böyün gadir gejesidi camıya gedeğ.baba hec gılmıyıf ama uşağıda gırammer tamam deyer ağsam gedeller tabi tesbih namazına denk geleller kişi bağer namaz pitmer deyer ey camaat durun herkeş duror cekedi cığarder oğluna verer.deyer a balam siz gedin yatın bu hoca mana inat namazı uzader savağa gader namaz gılajığ,gılmıyanın..........

TEREKEMENİN MAHNİSİ
    Üzerine binen herkesi bir hamlede yere atan eşşeğe kimse binmeğe cesaret edemeyince Terekeme şeşelene şeşelene öne çıkar ve: -Men minerem meni tüşüremmez. Diye iddiaya girer Terekeme eşeğin sırtına bindiği gibi kendisini yerde bulur. Bulur bulmasına ama düşüşün etkisi ile kolu ve bacağı kırılmıştır. Acı ile kıvranan Terekeme bir Taraftandan honcikliyerek uzaklaşan eşeğe bakarak: -Köpöyoğlunun andırına bak ele biler men hele üsdündeyem..!
    EYE NİYE ÖLMÜRSEN

İstanbul'dan Kars'a hareket eden bir otobüste iki yolcu yan yana oturuyor. Yolculardan birinin hastası var çok düşünceli diğeri ise bu yol nasıl biter diye düşünerek yanındaki yolcuyu konuşturmak ister. -Kardeş senin adın nedir? diye sorar. Hastası olan -Mehmet Rıza diye cevap verir. otbüs Gebzeyi geçer yine sorar; - Kardeş senin adın nedir? Adam cevap verir;-Mehmet Rıza. Otobüs Adapazarını geçer yine- Kardeş hakket senin adın neydi? der. Adam kızarak -Mehmet Rıza Mehmet Rıza diye cevap verir.Düzcede verilen moladan sonra adam yine sorar;-Ya kardeş senin babanın adı neydi? diye sorar. Bu sefer dahada kızgın bir sesle -Eye niye ölmür sen. Menim adımı ağlında tuttun kaldı babamın adı.
    GILMA DEYİRSEN GILMIYAH
    Terekeme çayırda tırpan çekerken bir ara başını kaldırır güneşe bakar.Güneş tepesine dikilmiş,öğle zamanı olmuştur.Kendi kendine söylenmeye başlar:-Aya ay goca terekeme,indiye geder başın bir secdeye deymiyif,hele böyün bir namaz gıl ,görek Allah gavıl eliyer mi?Sonra derede abdest alır,gelir ele gol başında namaza durur.Ele başını ilk secdeye goyanda alttan gözüne çöp batır.Başını galdırır göğe doğru bahır,tekrar söylenir:-Aya ay Goca Allah, gılma deyirsen gılmıyah, be gözümüze çöpü niye sohursan?

KALBAYI EMİ
    Karstan Iğdıra atıyla yolculuk yapan Kalbayı emi gece karanlık çökünce Aktaşta bir Han'a iner Ertesi günkü yoğun işlerini tamamlamak için erken kalkması gerektiği içi hancıya: -Ede bala meni seherde galdır iydire kuşduhda yetişmeliyem Olar kalbayı emi sen heç narahat olmaginen Kalbayı emi yol yorgunudur, bu nedenle odasında yatan Keşiş'ın farkına varmadan kendini yatağa atar ve derhal derin bir uykuya dalar. Sabah şafak sökmeden hancı gelir ve tenbih uyarınca Kalbayı emiyi uyandırır. Uyku sersemliğiyle, yanında yatan keşişin'ın yere düşmüş bulunan takkesini başına geçiren kalbayı tuvalete gider. Aynanın karşısına geçince karşısındaki şekli görüp : -Görürsemmi ahmah oğlu ahmağı meni galdıracağına keşişi galdırıpdı..!

YEDİM YATTIM
    Azeri, terekeme, kürt bir köye gediller köyde heşkimse evine almır.onnar tekrar şansını denemey için bir kapı çalırlar kapıya kadın çığır çığar çığmaz ilerde bir yardım sever birisi var ona gedin o alar evine ama deyin biz allah misafiriyiy azeri tamam deyeriy diyif yola devam ederler.eve varırlar kapıyı çalılarlar kapıya dindar adam çıkar selam aleyküm dayı biz allah misafiriyiy derdemez içeri alır derki sadece bir tas helvam var bunu bir kişiyle paylaşıcam herkes yatsın sabah uyanınca gördüğünüz rüyanızı anlatıcak hangisi güzelse onla paylaşıcam helvayı.herkes yatar sabah olur terekemeyi çağırır adam sorar rüyanda ne gördün terekeme: Hz muhammeti gördüm herkese yardım ellliyirdi.kürdü çağırır sen ne gördün rüyanda: kürt bende Hz aliyi gördüm döyürdü, vururdu sıra Azeriye gelir. sen ne gördün: azeri tam yuğuya dalmıştım kı! birden birisi şille vurdu kağdım bağdım Hz ali dediki kalk şu helvayı yede yat eye vallah mende yedim yattım

BOŞUNA MANA UMUTLANMAYIN
    Azerinin biri gazetedeki iş ilanlarına bakarken bir ilan dikkatini çeker.30 yaşı altı tecrübeli yabancı dil bilen eleman aranıyor.yazısını gören azeri hemen şirkete koşar ve yetkili iel görüşmek ister yetkili yaş kaç azeri 45 yetkili tecrüben varmı azeri yok yetkili yabancı dil biliyomusun azeri yok der adam şaşırır hemşerim senin ne işin var burda diye söylenmeye başlar bizim azeride pişkin pişkin güler ve derki AYEE BOŞUNA MANA UMUTLANMAYIN DEMEYE GELDİM
    HÜZÜNLER KALDI BENDE...

DAVUT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    84
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    100
    @DAVUT

Yeni azeri fıkralar..

Əli məktəbə yazılacaqmış. Amma çox dəcəl uşaq olduğundan atası bəzi tədbirlər görür və məktəbdəki müəlliminə və digər müəllimlərə vəziyyəti izah edir. Sıra xidmət şoferinə gəlib. Xidmət şoferinə oğlunun nə qədər dəcəl olduğunu izah edib. Şofer heç vecinə almayaraq içindən, "kiçicik uşaq nə qədər dəcəl ola bilər ki?" demiş... Məktəb günü gəlmiş və Əli alınması lazım olan yerdən avtobusa minmiş. Səfərin ilk başlarında sakit oturan Əli daha sonra şoferin yanına gələrək "əmi mənim anam toyuq atam xoruz olsaydı mən cücə olardım deyilmi?" demiş. Şofer: - "Bəli balam, indi keç yerinə otur" demiş. Bir az sonra Əli yenə şoferin yanına gedərək "əmi mənim anam inək atam öküz olsaydı mən buzov olardım deyilmi?" demiş. Şofer bir az əsəbi: - "Bəli, indi get yerinə otur", demiş. Bir az sonra Əli yenə şoferin yanına gələrək "əmi mənim anam" deməyə imkan vermədən şofer Əliyə "mən səndən bir sual soruşacağam" demiş və ardından "sənin anan .... atan avara olsaydı sən nə olardın ?" demiş. Əli dişini ağardaraq cavab vermiş: - "ŞOFER".

Dersimiz hayat bilgisi:
    İbtidai məktəbdə həyat bilgisi dərsində buludların meydana gəlməsi haqqında danışılarkən, müəllim uşaqlardan birindən soruşar: -"Yəni buludlar nələrdən meydana gəlirmiş?" -"Sulardan müəllimim!" Bir neçə dəqiqə daha mövzunu izah edən müəllim, bu səfər, çölü seyr etməkdə olan bir şagirddən soruşar: -"Sən söylə görüm, yaxşı qara buludlar nələrdən meydana gələr?" -"Hmmmm... çirkli sulardan müəllimim

Dersimiz matematik olursa
    Müəllim uşaqdan soruşur: -"Oğlum əlini bir cibinə salırsan 10 manat çıxır, digərinə salırsan 5 manat çıxır. Yəni sənin nəyin var?" -"Vallah müəllimim onu bunu bilmirəm amma, məncə əynimdə başqa birinin şalvarı var!"

YALNIZSAN KADERiNDEYiM,UMUTSUZSAN KALBiNDEYiM..

DAVUT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    84
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    100
    @DAVUT

Yeni Azeri fıkralar-2

1.Qız nişanlısına deyir
    - Mən səninlə evlənə bilmərəm sən çox xəsissən. Al bu da sənin nişan üzüyün.
    Oğlan isə cavabında deyir
    - Bəs qutusu hanı?

2.Bir kişi restorana gəlir, konyak sifariş edir. Ofisiant gətirir.
    Kişi deyir:
    - Indi başlayacaq.
    Ikinci dəfə sifariş edir. Ofisiant gətirir.
    Kişi deyir:
    - Indi başlayacaq...
    Kişi yenə sifariş edir. Ofisiant gətirir.
    Ofisiant soruşur:
    - Sizin pulunuz var??
    - Başladı....

3.Bir gün meşədə heyvanlar bir yerə toplanırlar.
    Şir deyir:
    - İndi heyvanlar arasından gözəllər sağa, ağıllılar isə sola keçsinlər.
    Elə şir bunu demişdi ki, heyvanların bir hissəsi sağa, bir hissəsi isə sola keçdilər. Birdən şir görd? ki, meymun ortada durub.
    Şir:
    - Bəs sən niyə ortada durubsan?
    Meymun:
    - Nə, indi iki yerə bölünüm.

4.Bir gun uşaq atasından soruşur:
    -Ata təzə şey nə deməkdi.
    Atası deyir:
    -Təzə şey təyyarə,vertolyot,kosmik gəmi deməkdi.
    Uşaq sorusur:
    -Bəs köhnə şey nə deməkdi
    Atası deyir:
    -Köhnə şey tramvay,troleybusdu və birdə sənin anan

5.Bir gün Yeraz görür ki, hamı kitab yazır. Deyir ki, qoy oturum mən də yazım. Səhər oturur,axşam durur ki,300 səhifə kitab yazıb. Aparır redaksiyaya redaktora verir ki, oxusun. Redaktor başlayır:
    1-ci cümlə:"Mindim ata, çapdım aya".
    Redaktor görür ki , kitab maraqlıdır. Sonra sonuncu cümləni oxuyur:"Çatdım aya, düşdum yerə".
    Açır ortanı gorur ki,"Ti-kit,Ti-kit,Ti-kit,...".
    Soruşur ki, bu nədir?
    O da deyir ki, atla gedir də aya. Sən demə bütün kitabda cəmi 2 cümlə var qalanı isə,"Ti-kit,Ti-kit,Ti-kit,...".

6.Günlərin bir günü oğul atasından dondurma pulu istəyir və deyir:
    -ata mənə 5 manat pul verdə dondurma alım.
    Atası deyir:nə qədər 4 manat? 3manatı neynirsən 2manat verim 1 manatı qaytar

7.Bir gün sorğu keçirirlər... Bir neçə nəfərdən soruşurlar:
    - Siz arvadınızla nə vaxt bir yerdə olursunuz??
    Hüquqşunas:
    - Işdən evə qayıdanda.
    Həkim:
    - Novbətçi olmadığım günlər, evdə olanda.
    Memar:
    - Ilin isti fəsillərində bizim işimiz çox olur, ona gorə əsasən soyuq vaxtlarda.
    Proqramçi:
    - Yalnız, əməliyyat sistemi yüklənənə qədər vaxtımı boş keçirməyim deyə, bu vaxtı arvadımla keçirirəm

8.3 həbsxanada yatana (amerikan,fransız,azərbaycanlı) hərəsinə bir it verirlər, ayrı-ayrı otaqlarda,yemək içmək nə qədər istəyirsən...öz itini kim danişdırsa buraxırıq onu evə. Nə isə...bir aydan sonra gəlirlər ki, amerikanlı bütün yeməkləri itə yedizdirib, özü arıqlıyıb çöpə dönüb, yalvarır ki, ay it sən canı bir söz de...fransız da ondan beş-betər. Azərbaycanlının yanına gəlirlər, görürlər Mamed uzanıb itin de yeməyin yeyib, öz yeməyin də...it arığlayıb, pis gündə, Mamedin yanında uzanıb yalvarır: "Mamed, ay Mamed! sən ölənlərinin goru, bir tikə çörək ver!...

9.Bir gün bir peltek (KEKEME) polisə zəng vurur.
    Deyir alo pooollliiissddii .
    POLIS:hə.
    peltek:burda meyid var gəlin aparında.
    polis:hardadı
    peltek:şşşşş
    polis:şamaxinkada?
    peltek:yox
    polis:şablonda?
    peltek:yoxx
    polis:davay burdan birdə zəng eləsən gəlib səni tutacam
    peltek yenə bir iki də yenə zəng vurur amma yenə adresi deyə bilmir. 1saat keçir
    peltek:alo polisdi
    polis:bəli
    peltek: burda meyid var gəlin aparın
    polis:harada
    peltek:şşşş
    polis:şamaxinkada?
    peltek:yox
    polis:şablonda?
    peltek:hə
    polis:bəs bayaq deyirsən orda yoxdu
    peltek:indi sürütdəyə sürütdəyə gətriməşəm...

10.Bir ushaq yolda dayanan hamilə qadından soruşur. Xala sizin qarnınız niyə belə böyükdü? Qadın cavab verir. Bala mən uşaq gözləyirəm. Bir az ondan aralıda astanovkada dayanan qarnı yeke kişini görüb, ona yaxınlaşır... Dayı bəs siz nə gözləyirsiz? Kişi cavab verir. Oğlum mən avtobus gözləyirəm. Uşaq deyir dayı onda velosiped olsa menə verərsiz?

YALNIZSAN KADERiNDEYiM,UMUTSUZSAN KALBiNDEYiM..

Konular
    65
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    522
    @GARAGÖZ

Standart Booyy !!

Kişi Birgün Tükanın Önünden Keçerken Öz Özüne

Ola 20 Senediki Evlisen Bir Güne Birgün
    Eline Bir Ebbeq Alıf Öye Göttüğün Yohdu
    O Beçere Arvadada Bir Şirin Söz Dediğin Yohdu Diyer

Tükandan Pişeler Alar Öyün Yolunu Tutar
    Gapıya Gelende Arvadı Görerki Kişinin Elleri Dolu Gelir

Arvat:
    Ay Kişi O Meyve Zat Nedi Kim Aldı ...??

Kişi:
    Seni Çoq Seven Biri Aldı

Arvat:
    Booy Hösöyün Tükanmı Açıf

Konular
    65
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    522
    @GARAGÖZ

Standart Ogurçu :))

İki Oğurçu ( Hırsız) Bir Gün Bizim Gara Lelenin
    Tarlada Öküzleriyle Çift Sürdüğünü Görürler

Oğurçunun Bir Diğerine Ola Sen Get O Ağacın Dalına Sahlan

Gara Lele Mana Doğru Gelmeye Başlıyanda Öküzün Birini Çöz Al Gettt

Oğurçunun Biri Direyin Divine Gizgener Diğeride Başdıyar Bağırmaya

Şaştım ALLAH Şaştım

Şaştım ALA...H Şaştımmmm

Gara Lele Sesderi Duyar İçine Gurt Tüşer Gören Bu Öz Özüne Niye Göyerir ?

Neye Şaşıftı Bu Diyer Çifti Goyar Oğurçunun Yanına Doğru Gider

Oğurçu Helee Öz Özüne Şaştım ALLAH Şaştım Diyer

Lele Sorar Aya Nedi Noylur Niye Şaştın ??

Oğurçu Aya Ay Emi Bir Saaqatti Burdan Bahıram

Sen O Tarrada Bir Öküznen Çift Sürürsen Ona Şaştım

Gara Lele Geriye Döner Baharki Tarranın Ortasında Birce Öküz Galıf

Oğurçuya Döner

Aaaa Bala Ahan İndi Mende Şaştım

Giriş

Giriş