Kullanıcı Tag Listesi

TÜRKLER HAKKINDAKİ HADİSLER PEYGAMBER EFENDİMİZİN(S.A.V) TÜRKLER HAKKINDAKİ HADİSLERİ Hadis-i Erbain (Kırk Hadis) isimli eserinde naklettiği Hadise göre; “Adem, cennet’e Lisan-ı Türk-i ile “KALK” demekle kıyam edip çıkmıştır. Zira dünyada ahir tasarruf Türk’ündür.” Hz. Peygamber’den rivayet edildiğine göre; aziz ve celil olan Allah buyurur ki, benim bir ordum vardır, adını Türk koydum ve onları doğu ülkelerine yerleştirdim. Herhangi bir kavme öfkelendiğim zaman Türkleri onların

Bu konu 1377 kez görüntülendi 2 yorum aldı ...
Türkler hakkındaki hadisler 1377 Reviews

Konuyu değerlendir: Türkler hakkındaki hadisler

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1377 kez incelendi.

Alem-i Sır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    127
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Bahsedildi
    0 Mesaj
    Etiketlenmiş
    0 Konu
    Tecrübe Puanı
    373
    @Alem-i Sır

Arrow Türkler hakkındaki hadisler

TÜRKLER HAKKINDAKİ HADİSLER

PEYGAMBER EFENDİMİZİN(S.A.V) TÜRKLER HAKKINDAKİ
    HADİSLERİ

Hadis-i Erbain (Kırk Hadis) isimli eserinde naklettiği Hadise göre; “Adem, cennet’e Lisan-ı Türk-i ile “KALK” demekle kıyam edip çıkmıştır. Zira dünyada ahir tasarruf Türk’ündür.”

Hz. Peygamber’den rivayet edildiğine göre; aziz ve celil olan Allah buyurur ki, benim bir ordum vardır, adını Türk koydum ve onları doğu ülkelerine yerleştirdim. Herhangi bir kavme öfkelendiğim zaman Türkleri onların başına musallat ederim.”

Peygamber (S.A.V) Efendimizin Türklerle İlgili Hadisleri

"Allah'ın "Doğuda" bir ordusu vardır. Onun adını TÜRK koymuştur. Kendisine baş kaldıranlardan işte onlar vasıtasıyla intikam alır"(Hadisi nakleden Kazvini. El-Kaşgarlı Mahmut, Divan-ı Lügat-it-Türk, İstanbul,1333,s:292)

Türkler dünyaya iki kere hükmedecektir..."Türkler size dokunmadığı, harb etmediği sürece, sakın siz de Türklere dokunmayınız!"(en-Nesei, Sünen en-Nesei,4,s:44)
    "Sizler; Türklerle çarpışmadıkça kıyamet kopmayacaktır"(el-Buharı,4,s:34.35.156,Sahih-i Müslim,17,s:37,38)

Bana benden önce hiç bir Peygambere verilmeyen 5 şey verilmiştir. ( bunlardan biride) benim bütün kırmızı ve siyah kavime Peygamber olarak gönderilmemdir ( Ebi Zer-Ğıfari )

Büyük çarpışmada (Malazgirt) harbinin o kan gövdeyi götürdüğü günlerde "kırmızı çehrelilere" ( TÜRKLER’E ) müjdeler olsun! Allah"a yemin ederim ki insanlar çatlasa da patlasa da Allah onları, hem bu dünya, hem de öbür dünyada kesinlikle mükâfatlandırılacaklardır ( Tubeyin kab)

Şanı yüce olan Allah şüphesiz bana (ümmetime kırmızı çehreliler sayesinde ) İran’ı ve Bizans’ı ele geçirmeyi vâd etti. Bundan da öte; onların karılarını, çocuklarını, kölelerini ve bütün hazinelerini bana peşkeş çekti. Zira bana kırmızı çehrelileri (TÜRKLER’İ) yardımcı kılmakla beni çok güçlendirdi. (Raşid b. sa)

Sizler deriden çizmeler giyen bir kavimle çarpışmadıkça kıyamet kopmaz. O kadarki sizler küçük gözlü kırmızı çehreli yassı burunlu yüzleri sanki örs üstünde dövülmüş ve üzeri derilerle kılıflı kalkanlar gibi sağlam (bir kavim olan) TÜRKLER’LE çarpışırsınız ( Ey Ebu Hüreyre! )

İnsanların ( Allah katında ) en hayırlılarının, bu dine girmeden önceki devirlerde bu dinden en fazla yüz çeviren kimseler olduğunu görürsün. Oysa insanlar tıpkı (has) madenler gibidir. Cahiliye devrinde hayırlı olan kavimler İslam dinine girdikten sonrada bu dinin (en) hayırlıları olurlar. Sizden birinizin üzerine öyle bir zaman gelecek ki; bu kişi için beni görme isteği; onun aile ferdleri ve mallarının bir misli daha o kimsenin kendine verilmesinden daha sevimli olacaktır. ( TÜRKLER’DEN öyle insanlar geleceklerdir ki onların Peygamberi sevme ve ona kavuşma sevgisinin önüne mal, mülk ve aile ferdleri de dâhil hiç bir şey geçmeyecektir) (ebu hüreyre)

"Ey Ali! Sizler beni asfar (Rumlarla) çarpışacaksınız. Oysa sizden sonra onlarla asıl çarpışacak (bir millet) "İSLAMIN YÜZ AKLARI" uluları gelir. Onlar öyle kimselerdir ki Allah yolunda cihâd etmekten; ne bir kınayanın kınamasından ve ne de onların dedikodusundan asla çekinmezler" ( ibn Kesir )

Çok yakın bir gelecekte Allah (C.C) ellerinizi (yurt ve yuvalarınızı) bazı yabancılar (TÜRKLER’LE) dolduracaktır. Onlar aslanlar gibi cesurdurlar. Harplerde düşmandan yüz geri edip kaçmazlar. İşte bunlar; daha önce sizin harbettiğiniz kavimlerle harbedecekler ve sizin ganimetlerinizi de onlar yiyeceklerdir. (harplerde aldığınız ganimetler bundan böyle onların)

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Türkler hakkındaki hadisler

Kategori: Türk Tarihi

Konuyu Baslatan: Alem-i Sır

Cevaplar: 2

Görüntüleme: 1377

Aşk, bir mühür basmak ise kalbe!
    Bende seni mühürledim kalbime!
    Alem-i Sır

alonehc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    1355
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    1 Mesajına 1 Teşekkür Aldı
    Bahsedildi
    0 Mesaj
    Etiketlenmiş
    0 Konu
    Tecrübe Puanı
    783
    @alonehc

Teşekkürler paylaşım için ellerine sağlık
    Her şey bir tebessüm kadar uzak..

Tebessüm mü..?

Oda yere düşen bir kristal gülün çıkardığı sesi resme yansıtan ressamın elinde..!

Kod:
    2566342 . ... ... .. .. .. ... All Legal And İllegal Right Reserved..!

Alem-i Sır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    127
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Bahsedildi
    0 Mesaj
    Etiketlenmiş
    0 Konu
    Tecrübe Puanı
    373