Kullanıcı Tag Listesi

Tartışmalara neden olan hadım yasa tasarısı, Meclis Adalet Komisyonu'nda kabul edildi. http://img5.mynet.com/ha6/t/tecavuz-engelli.jpg Kamuoyunda Hadım Yasası olarak bilinen tasarı TBMM Adalet Komisyonu'nda kabul edildi. Yasada en çok tartışılan ve tecavüzcülere uygulanacak olan kimyasal hadım ise CHP'lilerin itirazlarına rağmen kabul edildi. Hadım Yasa Tasarısı TBMM Adalet Komisyonu'nda yaşanan hararetli tartışmaların ardından kabul edildi. Kabul edilen tasarıya göre, cinsel

Bu konu 1142 kez görüntülendi 2 yorum aldı ...
Hadım Yasası kabul edildi 1142 Reviews

Konuyu değerlendir: Hadım Yasası kabul edildi

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1142 kez incelendi.

ŞiMaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    11199
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    9
    Bahsedildi
    0 Mesaj
    Etiketlenmiş
    0 Konu
    Tecrübe Puanı
    100
    @ŞiMaL

Yeni Hadım Yasası kabul edildi

Tartışmalara neden olan hadım yasa tasarısı, Meclis Adalet Komisyonu'nda kabul edildi.

Kamuoyunda Hadım Yasası olarak bilinen tasarı TBMM Adalet Komisyonu'nda kabul edildi. Yasada en çok tartışılan ve tecavüzcülere uygulanacak olan kimyasal hadım ise CHP'lilerin itirazlarına rağmen kabul edildi.
    Hadım Yasa Tasarısı TBMM Adalet Komisyonu'nda yaşanan hararetli tartışmaların ardından kabul edildi. Kabul edilen tasarıya göre, cinsel davranışlarla bir kimsenin vücut dokunulmazlığını ihlal eden kişi, mağdurun şikayeti üzerine 5 yıldan 10 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılacak. Suçun ani ve kesik hareketlerle işlenmesi halinde verilecek ceza üçte bir oranında indirilecek. Fiilin vücuda organ veya sair bir cisim sokulması suretiyle gerçekleşmesi durumunda 10-18 yıl hapis cezası verilebilecek. Suç,
    beden ve ruh bakımından kendini savunamayacak durumundaki kişiye karşı, kamu görevinin vesayet veya hizmet ilişkisinin sağladığı nüfuzu kötüye kullanmak suretiyle, üçüncü dereceye dahil kan veya kayın hasımlığı ilişkisi içinde bulunan bir kişiye karşı veya üvey baba, üvey anne, üvey kardeş evlat edinen ve evlatlık tarafından işlenmesi durumunda, silahla birden fala kişi tarafından, aynı iş yerinde çalışmanın sağladığı kolaylıktan faydalanmak suretiyle insanların birarada toplu olarak bulunmalarının sağladığı

kolaylıktan faydalanmak suretiyle işlenmesi halinde verilen cezalar yarı oranında artırılacak.
    Mağdur, bu suç nedeniyle eğitimini, işini, ailesini veya oturduğu yerleşim bölgesini terk etmek ya da eğitim gördüğü kurumu veya çalıştığı iş yerini değiştirmek zorunda kalmış ise ceza üçte bir oranında artırılacak. Suç sonucu mağdurun bitkisel hayata girmesi veya ölümü halinde ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verilecek.
    Çocuğu cinsel istismar eden kişi 6 yıldan 25 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılacak. Cinsel istismarın vücuda organ veya sair bir cisim sokulması suretiyle gerçekleştirilmesi durumunda sanık 12-20 kadar hapis cezasına çarptırılacak.
    Bir kimseyi cinsel amaçlı taciz eden kişi mağdurun şikayeti üzerine 3 aydan 2 yıla kadar hapis cezası yada adli para cezası ile cezalandırılacak. Bu, kamu görevini veya hizmet ilişkisini ya da aile içi ilişkinin sağladığı kolaylıktan faydalanmak suretiyle vasi eğitici, öğretici veya bakıcı tarafından, aynı iş yerinde çalışmanın sağladığı kolaylıktan faydalanmak suretiyle, posta, elektronik haberleşme araçlarının sağladığı kolaylıktan faydalanmak suretiyle, insanların birarada toplu olarak bulunmalarının
    sağladığı kolaylıktan faydalanmak suretiyle ve teşhir suretiyle yapılırsa ceza yarı oranında artırılacak.
    Mağdur bu suç nedeniyle eğitimini, işini, ailesini veya oturduğu yerleşim bölgesini terk etmek zorunda kalırsa verilecek ceza 1 yıldan az olmayacak.

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Hadım Yasası kabul edildi

Kategori: Türkiyeden Haberler

Konuyu Baslatan: ŞiMaL

Cevaplar: 2

Görüntüleme: 1142

Torpag - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    19
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Bahsedildi
    0 Mesaj
    Etiketlenmiş
    0 Konu
    Tecrübe Puanı
    415
    @Torpag

bukadar sacma karara ne gerek var versinler idam cezasi olsun bitsin!!
    Sadece ahmaklar kayip edeceklerini bildikleri halde savasa girerler!!
    cengiz han

Emine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    10867
    Beğendikleri
    10
    Beğenileri
    102
    Bahsedildi
    1 Mesaj
    Etiketlenmiş
    1 Konu