Kullanıcı Tag Listesi

Ey Rabbim Görüyorum güçsüz ve zayıfım kudretine ve marifetine ihtiyacım var. Bana bilgelik ver. Güzellikler içinde yürümemi sağla. Sevgiyle ya*rattığın her şeye bizi dost ve yardımcı kıl. Senden güç ve bilgelik istiyorsam bu kardeşimden büyük olmak için değil içimdeki düşmanı yenmek ve onu terbiye etmek içindir. Bana öyle bir kemal ver ki huzura ermiş bir kalple sana gelme*ye her zaman hazır olayım. Kalbim sana öyle bagh olsunki değersiz ve aldatıcı sevgiler onu aşağı çekmesin. Hiçbir acı

Bu konu 2524 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Sevgi Duası.. 2524 Reviews

  Konuyu değerlendir: Sevgi Duası..

  5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 2524 kez incelendi.

 1. #1
  Emine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  14.08.08
  Mesajlar
  20.279
  Konular
  10867
  Beğendikleri
  10
  Beğenileri
  102
  Bahsedildi
  1 Mesaj
  Etiketlenmiş
  1 Konu
  Tecrübe Puanı
  100
  @Emine

  Standart Sevgi Duası..

  Ey Rabbim
  Görüyorum güçsüz ve zayıfım kudretine ve marifetine ihtiyacım var. Bana bilgelik ver. Güzellikler içinde yürümemi sağla. Sevgiyle ya*rattığın her şeye bizi dost ve yardımcı kıl.
  Senden güç ve bilgelik istiyorsam bu kardeşimden büyük olmak için değil içimdeki düşmanı yenmek ve onu terbiye etmek içindir.
  Bana öyle bir kemal ver ki huzura ermiş bir kalple sana gelme*ye her zaman hazır olayım.
  Kalbim sana öyle bagh olsunki değersiz ve aldatıcı sevgiler onu aşağı çekmesin. Hiçbir acı ve zorluk kalbimi tüketmesin.
  Ey Rabbim bize yardım et ki seni bilelim seni bulalım seni an*layalım ve imanla sana kavuşalım.
  Ey beni yaratan
  Ey seni unutanı unutmayan
  Ey yarattığı her güzellikten daha güzel olan; bana sevgini ver çünkü seni seviyorum. Sana olan aşkın zayıfsa seni daha mükemmel sevmemi sağla. Seni öyle seveyimki ölümüm senin kalbine sığındı*ğım an olsun.
  Sana yakaran şu kulunu günahlarıyla başbaşa bırakma.
  Evet ben olmadan önce sen vardın ve senin tarafından var edil*meye layık değildim. Buna rağmen beni var ettin. Varlığından haberdar ettin. Bitki değil hayvan değil İnsan eyledin. Kendine muhatap kıldın. Ama görüyorum ki sana layık olamadım. Yarattığın varlıklara hizmet edemedim. Bir incir çekirdeğinden koca bir incir ağacını yaratan sen Ey Rabbim; beni hakikatine eriştir alçak gönüllülükle in*sanlara hizmet etmemi sağla. Sen biliyorsunki ben her şeyi göremi*yorum ama sen beni doğru yola iletebilirsin.
  Ey Kalbimin nuru beni kaplayan karanlıkları nurunla aydılat. Biliyorum beni İçine düştüğüm karanlıklardan defalarca aydınlığa çı*kardın. Ancak tatmin edilmemiş tutkularımın gürültüsü o çağrına uy*mamı engelledi.
  Sen dünyayı bize hizmet etsin diye yarattın ama biz kendimizi öyle kaybettik ki dünyaya hizmet eder hale geldik.
  Halbuki sen insanı kendi sevgin İçin yarattın. İşte bu yüzden yü*reğimiz sende huzur bulana deli sıkıntılar içinde kalacaktır.
  Ey sevgisiyle huzur bulduğumuz Rabbim seni bilmeyi ve tanı*mayı sağla. Seni sevmeyi her sevgiden üstün kıl.
  Şimdi ise sana susamış olarak senin İman pınarına koşuyorum. Beni nefsimin ve kötü İnsanların arkadaşlığından kurtar çünkü bili*yorum sen bizi seviyorsun. Resulün Muhammed (a.s) aracılığıyla bi*zi buldun ama biz seni aramıyorduk seni arayalım diye bizi buldun bize merhamet ettin.
  Öyleyse biz bu rahmetin ahirettsde devamını istiyoruz. Ey Rab*bim senden altın istemiyoruz Para istemiyoruz şan ve mevkide iste*miyoruz. Ama yalnız seni istiyoruz senin sevgini istiyoruz. Ve biliyo*ruz ki seni bulan her şeyi bulur seni kaybeden her şeyden mahrum olur.
  Yüzlerinizi doğuya ve batıya çevirmeniz iyilik değildir. Ama iyi*lik Allah'a ahiret gününe meleklere Kitaba ve peygamberlere iman eden; mala olan sevgisine rağmen onu yakınlara yetimlere yoksullara yolda kalmışa isteyip dilenene ve kölelere (özgürlükleri için) ve*ren; namazı dostdoğru kılan zekatı veren ve ahidleştiklerinde ahidle-rine vefa gösterenler ile zorda hastalıkta ve savaşın kızıştığı zaman*larda sabredenler (in tutum ve davranışlarıdır) işte bunlar doğru olanlardır ve müttahi olanlarda bunlardır ..


  Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

        Konu: Sevgi Duası..

        Kategori: Dualar, Ayetler, Hadisler

        Konuyu Baslatan: Emine

        Cevaplar: 0

        Görüntüleme: 2524


Etiketler

Yer imleri

Yer imleri

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajinizi Degistirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş

Facebook Baglan Giriş