Kullanıcı Tag Listesi

Bir süredir tedavi gördüğü Ankara Güven Hastanesi, Erbakan'ın saat 11:40'ta hayatını kaybettiğini açıkladı. Refah Partisi ile 1995 seçimlerinde sandıktan birinci çıkan Erbakan, Doğru Yol Partisi ile kurdukları koalisyon hükümeti ile Başbakanlık koltuğuna oturmuştu. Son kurultayda Saadet Partisi Genel Başkanlığına seçilen Erbakan 85 yaşındaydı. Erbakan, Fatih camisinde yapılacak cenaze töreninin ardından salı günü toprağa verilecek. ERBAKAN'IN ÖLÜMÜ İÇİN KİM NE DEDİ?

Bu konu 1866 kez görüntülendi 7 yorum aldı ...
Necmettin Erbakan Vefat Etmiştir.. 1866 Reviews

  Konuyu değerlendir: Necmettin Erbakan Vefat Etmiştir..

  5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1866 kez incelendi.

 1. #1
  ŞiMaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  10.12.09
  Mesajlar
  21.542
  Konular
  11199
  Beğendikleri
  0
  Beğenileri
  9
  Bahsedildi
  0 Mesaj
  Etiketlenmiş
  0 Konu
  Tecrübe Puanı
  100
  @ŞiMaL

  Yeni Necmettin Erbakan Vefat Etmiştir..

  Bir süredir tedavi gördüğü Ankara Güven Hastanesi, Erbakan'ın saat 11:40'ta hayatını kaybettiğini açıkladı.

  Refah Partisi ile 1995 seçimlerinde sandıktan birinci çıkan Erbakan, Doğru Yol Partisi ile kurdukları koalisyon hükümeti ile Başbakanlık koltuğuna oturmuştu.

  Son kurultayda Saadet Partisi Genel Başkanlığına seçilen Erbakan 85 yaşındaydı.

  Erbakan, Fatih camisinde yapılacak cenaze töreninin ardından salı günü toprağa verilecek.


  ERBAKAN'IN ÖLÜMÜ İÇİN KİM NE DEDİ?

  Nazlı Ilıcak (Sabah yazarı)

  Gerçekten çok üzüldüm, beklemiyordum. Ben doğrusu Erbakan'ı severdim. Karşılaştığımız zamanlar da oldu. Türk siyasetine damgasını vuran siyaset adamı olarak hatırlanacak. Bugün iktidarda gördüğünüz isminin çoğu onun rahle-i tedrisatından geçti. Allah rahmet eylesin. Ben hiçbir zaman Refah Partisi'ne oy vermedim. Kendisinin politikalarına çoğu zaman hak vermedim. Siyaseten yaptığı yanlışlardan dolayı mutlaka konuşulacaktır. Kendisinin müthiş bir örgütçülük yeteneği vardı, bunu takdir etmek lazım. Muhafazakar ve evlerinde oturan kadınlar Erbakan sayesinde siyasete girdi. Onlaran hepsine ünvan verdi. Kadının dünyalaşmasına da hizmet etti diyebilirim.

  Oğuzhan Asiltürk (SP kurmayı)

  "Kendisi milleti için çalışan bir insandı, Türkiye büyük bir değerini kaybetti. Erbakan hiçbir zaman hasta gibi davranmadı. Devamlı partisinin çalışmalarını yürüttü. Belki bu sağlığı açısından iyi değildi. Gerçekten takdir edilecek bir lider olduğunu ifade etmek istiyorum."

  Abdüllatif Şener (Türkiye Partisi Genel Başkanı)

  Türk siyasetinin en büyük şahsiyetlerinden biri olan sayın hocamız Prof.Dr. Necmettin Erbakan bey hakkın rahmetine kavuşmuştur. Bütün yakınlarının, sevenlmerinin ve milletimizin başı sağolsun diyorum. Kendileri Türkiye'de hep güzel şeylerin olmasını arzu etmiştir. Hakkın mücadelesini vermiştir. Ülkemizin güçlü büyük bir ülke olması için siyasi mücadelesini vermiştir. Siyasette başlı başına bir ekol olduğunu hep göstermiş ve ortaya koymuştur. Ben siyasi hayata kendisinin genel başkanı olduğu Refah Partisi'nde başladım. 91 yılında partisinin listesinden aday oldum. Grup başkan vekillikleri yaptım, Maliye Bakanlığı yaptım. Gönlümüz ve duygularımız kendisiyle birlikte olmuştur. Bundan sonra da kendisi ve azmiyle birlikte olacaktır. Ben tekrar Allah'tan rahmet diliyorum. Hastanede izdihamın devam etmemesi açısından taziyeleri Saadet Partisi genel merkezine alacaklar. Şimdi oraya gideceğiz. Son zamanlarda devamlı görüşüyorduk. Birkaç kez hastanede ziyaretine geldik. En son görüşmemizde de ittifaklar üzerinde, Türk siyasi hayatında yenilik ve güçlü bir çıkışın gerçekleştirilmesi gerektiğini ifade etmişlerdi. Biz de onun görüşlerini saygı ve bağlılıkla sürdürüyoruz.

  Yasin Hatipoğlu (SP kurmayı yakın arkadaşı)

  Dünya liderini kaybettik. Bugün insanlar benim bu sözlerimi yoruma tabi tutmaya kalkışabilirler. Şimdi onu kaybettik. Yani fukara, yani köylü, yani çiftçi, hülasa bütün milletimiz, İslam alemi, insanlık alemi büyük bir insanı kaybetti. O gittiği yere rahat gitti. Bir dünya lideri vardı. Üç ilkesi vardı: Yaşanabilir bir Türkiye arzuluyordu. Her reşit olan insan 'elhamdülillah burası benim ülkem' diyordu. Yeniden büyük Türkiye ideali vardı, Türkiye büyük bir ülkeydi. Sonradan kenarından köşesinden kırptılar. Zannediyorum gerçek hayatta makamların en güzel ulaştıracaktır, inancım budur. Üçüncüsü yeni bir dünya düzeni. Yani birbirini kırmayan, sınırlarına, inançlarına saygı gösteren bir devlet yapısı. Yeni bir dünya istiyordu hoca. Birleşmiş Milletler'le, NATO'yla bu iş olmaz diyordu. Kısaca yeni bir dünya düzeni diyordu. Ve şimdi o ses kesildi. Ben inanıyorum ki, fiziki olarak kesilmiş olan bu ses, semada, gökyüzünde dolanıyor, dönüyor. Yani o ses diyor ki, "Evlatlarım, kardeşlerim, gayretin falanın çıkarına değil; feşmekanın karına değil, yaşanılabilir bir Türkiye " diyordu. Bu mesaj hep kulağımızda olacaktır. Bu bizim hocamıza borcudur. Son saatlerinde bile çok ağır rahatsızlığına rağmen hala teşkilatları konuşuyor, hala çalışmaları soruyor. İşi gücü hala buydu. Lütfen siz insanlık alemi, İslamlık alemi, lütfen siz gelecek nesillerimiz hocalarımızı böyle tanıyın, böyle hatırlayın ve bu söyledikleri düstur olsun. Size yol göstersin, bu yol sağlam ve salim bir yoldur. Bu yol sizi selamete ulaştıracaktır.

  İŞTE ERBAKAN'IN 85 YILLIK YAŞAMI

  Necmettin Erbakan, 29 Ekim 1926'da Sinop'ta doğdu. İlkokula Kayseri Cumhuriyet İlkokulunda başlayan Erbakan, babasının Trabzon'a tayin olması nedeniyle ilköğrenimini burada tamamladı. Ortaöğrenimini İstanbul Erkek Lisesi'nde bitirdi. 1948'de İTÜ Makine Fakültesi'nden mezun olan Erbakan, aynı yıl burada asistan olarak göreve başladı. 1965'te profesör olan Erbakan, 1966'da Odalar Birliği Sanayi Dairesi Başkanlığı'na getirildi. Daha sonra Genel Sekreter olan Erbakan, 1968 Mayısında Odalar Birliği İdare Heyeti Üyesi, bir yıl sonra da Odalar Birliği Başkanı oldu. 1969 seçimlerinde Konya'dan bağımsız olarak adaylığını koydu ve seçilerek TBMM'ye girdi.

  Necmettin Erbakan, 24 Ocak 1970'de Milli Nizam Partisi'ni (MNP) kurdu. Parti, Nisan 1971'de kapatıldı. 11 Ekim 1972'de kurulan Milli Selamet Partisi (MSP) ise Erbakan başkanlığında girdiği 1973 seçimlerinde 51 parlamenterle TBMM'ye girdi. MSP-CHP koalisyonunda Başbakan Yardımcısı olarak görev yapan Erbakan, bu hükümetin 1974 yılı başında bozulmasının ardından kurulan dörtlü koalisyonda da yine Başbakan Yardımcılığı ve Ekonomik Kurul Başkanlığı görevlerini üstlendi.

  5 Haziran 1977 seçimlerinden sonra oluşturulan 3'lü koalisyonda da bu görevini sürdüren Erbakan ve liderliğini yaptığı MSP, böylece toplam 4 yıl süreyle hükümet ortağı oldu. 1978 yılı başından 12 Eylül 1980'e kadar muhalefette kalan MSP'nin Genel Başkanlığını yürüten Erbakan, Eylül 1987'deki referandumla yeniden siyasi haklarını elde etti.

  Erbakan, 19 Temmuz 1983 tarihinde kurulan Refah Partisi'nin 11 Ekim 1987 tarihinde yapılan kongresinde oybirliğiyle Genel Başkanlığa seçildi. 20 Ekim 1991 seçimlerinde Konya'dan Milletvekili seçilen Necmettin Erbakan, 24 Aralık 1995 genel seçimlerinde de tekrar Konya'dan milletvekili seçilerek TBMM'ye girdi. Erbakan, 28 Haziran 1996'da Başbakan olarak RP-DYP koalisyon hükümetini kurdu. 21 Mayıs 1997'de Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Vural Savaş, RP'nin kapatılması için Anayasa Mahkemesi'ne başvurdu ve parti Ocak 1998'de kapatıldı. Yüksek Mahkemenin RP'nin kapatılmasına ilişkin kararı ile birlikte Erbakan'a 5 yıl süreyle siyasi yasak getirildi. 5 yıllık siyasi yasağı Şubat 2003'te sona eren Erbakan, 11 Mayıs 2003'te Saadet Partisi 1. Olağan Büyük Kongresi'nde Genel Başkanlığa seçildi.

  Erbakan, kamuoyunda "Kayıp Trilyon" davası olarak bilinen davada, Ankara 9. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 6 Mart 2002'de "özel evrakta sahtecilik" suçundan 2 yıl 4 ay hapis cezasına mahkum oldu. Yargıtay 11. Ceza Dairesi, Erbakan'ın cezasını onadı. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, "Kayıp Trilyon Davası"nda mahkum olan ve mahkumiyet kararları kesinleşen Erbakan dahil 6 kişinin parti üyeliğinden çıkarılması ve partideki organlardaki görevlerine son verilmesini isteyince Erbakan, 30 Ocak 2004'te Saadet Partisi Genel Başkanlığından ve parti üyeliğinden ayrıldı.

  Ankara Numune Hastanesinden aldığı sağlık raporu doğrultusunda infazı ertelen Erbakan'ın "Kayıp Trilyon" davasında aldığı hapis cezası TCK'da yapılan değişiklik uyarınca ev hapsine çevrildi. Erbakan ev hapsini çekerken Adli Tıp Kurumunun "sürekli hastalık" raporu doğrultusunda Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından 19 Ağustos 2008'de affedildi.

  İnternet Haber..


  Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

        Konu: Necmettin Erbakan Vefat Etmiştir..

        Kategori: Türkiyeden Haberler

        Konuyu Baslatan: ŞiMaL

        Cevaplar: 7

        Görüntüleme: 1866


 2. #2
  alonehc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  17.12.10
  Mesajlar
  4.704
  Konular
  1355
  Beğendikleri
  0
  Beğenileri
  1 Mesajına 1 Teşekkür Aldı
  Bahsedildi
  0 Mesaj
  Etiketlenmiş
  0 Konu
  Tecrübe Puanı
  782
  @alonehc

  Standart

  Allahtan rahmet diliyoruz...
  Her şey bir tebessüm kadar uzak..

  Tebessüm mü..?

  Oda yere düşen bir kristal gülün çıkardığı sesi resme yansıtan ressamın elinde..!


  Kod:
  2566342 . ... ... .. .. .. ... All Legal And İllegal Right Reserved..!

 3. #3
  ŞiMaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  10.12.09
  Mesajlar
  21.542
  Konular
  11199
  Beğendikleri
  0
  Beğenileri
  9
  Bahsedildi
  0 Mesaj
  Etiketlenmiş
  0 Konu
  Tecrübe Puanı
  100
  @ŞiMaL

  Standart

  Amin çok buyuk ilime beğine sahipti çok buyuk değerdi Türkiye için Rabbim rahmet etsin mekanı cenet olsun
  Konu ŞiMaL tarafından (07.03.11 Saat 00:47 ) değiştirilmiştir.

 4. #4
  Emine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  14.08.08
  Mesajlar
  20.279
  Konular
  10867
  Beğendikleri
  10
  Beğenileri
  102
  Bahsedildi
  1 Mesaj
  Etiketlenmiş
  1 Konu
  Tecrübe Puanı
  100
  @Emine

  Standart

  allah rahmet etsin ne diyelim sirasi gelince bizde olcez
  basimiz sag olsun

 5. #5
  Vuslata Hasret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  12.10.09
  Mesajlar
  8.955
  Konular
  4272
  Beğendikleri
  0
  Beğenileri
  2
  Bahsedildi
  0 Mesaj
  Etiketlenmiş
  0 Konu
  Tecrübe Puanı
  631
  @Vuslata Hasret

  Standart

  allah rahmet etsin
  Ezan Oldum Dinmedim.Bayrak Oldum İnmedim. Şehit Oldum Ölmedim.Adım Müslüman Soyadım Türk Benim

 6. #6
  SilenceOFheaveN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  30.07.10
  Yaş
  40
  Mesajlar
  222
  Konular
  149
  Beğendikleri
  0
  Beğenileri
  0
  Bahsedildi
  0 Mesaj
  Etiketlenmiş
  0 Konu
  Tecrübe Puanı
  100
  @SilenceOFheaveN

  Standart

  İlk oy verdiğim liderdi. Allah rahmet eylesin.

 7. #7
  ŞiMaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  10.12.09
  Mesajlar
  21.542
  Konular
  11199
  Beğendikleri
  0
  Beğenileri
  9
  Bahsedildi
  0 Mesaj
  Etiketlenmiş
  0 Konu
  Tecrübe Puanı
  100
  @ŞiMaL

  Standart

  Amin .........

 8. #8
  Vuslata Hasret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  12.10.09
  Mesajlar
  8.955
  Konular
  4272
  Beğendikleri
  0
  Beğenileri
  2
  Bahsedildi
  0 Mesaj
  Etiketlenmiş
  0 Konu
  Tecrübe Puanı
  631
  @Vuslata Hasret

  Standart

  Alıntı SilenceOFheaveN Rumuzlu Üyeden Alıntı
  İlk oy verdiğim liderdi. Allah rahmet eylesin.
  benimde sevdiğim saydığım değer verdiğim liderdi.
  erbakan
  turgut özal
  muhsin yazıcı oğlu.
  4.sevdiğim lideri allahım butun kötülüklerden korusun..rahmetli olanlarda makamları cennet olsun inşallah..
  Ezan Oldum Dinmedim.Bayrak Oldum İnmedim. Şehit Oldum Ölmedim.Adım Müslüman Soyadım Türk Benim

Etiketler

Yer imleri

Yer imleri

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajinizi Degistirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş

Facebook Baglan Giriş