1) Dikkatinizi çocuğun olumlu davranışlarına yöneltin;olumsuz davranışlarını bir süre, mümkün olduğu kadar görmezlikten gelin. 2) Beğendiğiniz olumlu davranış veya ona yakın bir davranış gördüğünüz veya duyduğunuz anda takdir, teşvik edin, "Evet, çok güzel, aferin..." "....Yapman çok hoşuma gidiyor." 3) Olumsuz davranışa "yapma" demek yerine, onun yerine hangi davranışı beklediğinizi açık bir dille anlatın.(Örneğin: "Eve kirli ayakkabılarla girdiğin zaman her taraf kirleniyor. Eve

Bu konu 1349 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
“ çocuğunuza şöyle yap böyle yapma diyeceğinize”: 1349 Reviews

Konuyu değerlendir: “ çocuğunuza şöyle yap böyle yapma diyeceğinize”:

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1349 kez incelendi.

Azeribalasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    3529
    Beğendikleri
    131
    Beğenileri
    32
    Tecrübe Puanı
    100
    @Azeribalasi

Standart “ çocuğunuza şöyle yap böyle yapma diyeceğinize”:

1) Dikkatinizi çocuğun olumlu davranışlarına yöneltin;olumsuz davranışlarını bir süre, mümkün olduğu kadar görmezlikten gelin.
    2) Beğendiğiniz olumlu davranış veya ona yakın bir davranış gördüğünüz veya duyduğunuz anda takdir, teşvik edin, "Evet, çok güzel, aferin..." "....Yapman çok hoşuma gidiyor."
    3) Olumsuz davranışa "yapma" demek yerine, onun yerine hangi davranışı beklediğinizi açık bir dille anlatın.(Örneğin: "Eve kirli ayakkabılarla girdiğin zaman her taraf kirleniyor. Eve geldiğinde önce ayakkabılarını çıkar, terliklerini giy, öyle girersin.")
    4) Olumsuz davranışı yapılmadığı veya onun yerine istediğiniz, beklediğiniz davranış gösterdiği anda takdir edip memnuniyetinizi ifade edin'("Bugün ben hatırlatmadan ben söylemeden ayakkabılarını çıkarıp, eve terliklerle girdiğine çok memnun oldum".)

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: “ çocuğunuza şöyle yap böyle yapma diyeceğinize”:

Kategori: Çocuklar için

Konuyu Baslatan: Azeribalasi

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 1349

Dünyanin En Büyük Azeri Mp3 Arsivi. www.azeribalasi.com

Etiketler