Kullanıcı Tag Listesi

Doğum anını gören erkeklerdeki değişimler http://img191.imageshack.us/img191/2397/6673642200005d5fcf.jpg Erkekler doğum anını görürlerse sonrasında ne olur? Seks hayatları bu görüntülerden etkilenir mi? Doğum anını unutamayan eş cinsellikten soğuyabilir mi ya da karısına daha da bağlanıp seks hayatını güçlendirebilir mi?

Bu konu 1119 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Doğum anını gören erkeklerdeki değişimler.. 1119 Reviews

  Konuyu değerlendir: Doğum anını gören erkeklerdeki değişimler..

  5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1119 kez incelendi.

 1. #1
  ŞiMaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  10.12.09
  Mesajlar
  21.542
  Konular
  11199
  Beğendikleri
  0
  Beğenileri
  9
  Bahsedildi
  0 Mesaj
  Etiketlenmiş
  0 Konu
  Tecrübe Puanı
  100
  @ŞiMaL

  Yeni Doğum anını gören erkeklerdeki değişimler..

  Doğum anını gören erkeklerdeki değişimler

  Erkekler doğum anını görürlerse sonrasında ne olur? Seks hayatları bu görüntülerden etkilenir mi? Doğum anını unutamayan eş cinsellikten soğuyabilir mi ya da karısına daha da bağlanıp seks hayatını güçlendirebilir mi?


  'Erkekler doğuma girerse seks hayatları nasıl değişir?' diye araştırdık. Bu konuyu seksologlara psikiyatristlere ve psikologlara sorduk. İşte uzmanların verdiği cevaplar...


  ERKEK DOĞUMA GİRSİN ÇÜNKÜ...
  Eşini seks objesi olarak gören bir koca olumsuz etkilenir!
  Prof. Dr. Mansur Beyazyürek Psikiyatrist
  Karı-koca arasındaki sevgi entelektüel ve kültürel düzeyle ilgilidir. Eşlerin arasındaki ilişki oturmuşsa bir sorun olmaz hatta daha iyi olur. Ancak karı-koca ilişkisini salt cinsellik olarak algılayan erkekler de var. Eşini doğum esnasında görmek böyle erkekleri cinsellikten soğutabilir. Onlar için bir bebeğin doğumunu görmek bu ilişkiyi bitirebilir. Ancak ruhsal anlamda birbirlerine karşı saygı ve sevgi gösteren çiftlerde ise daha da iyi bir paylaşım oluyor. O kadar erkek jinekolog var. Onlar neden cinsellikten soğumuyor? Çünkü bu konu tamamen eğitimle ilgili... Varoşlarda erkeğin doğuma girmesi söz konusu bile değil.


  O ana tanık olan erkekler eşleriyle daha da yakınlaşır
  Prof. Dr. Mehmet Sungur- Psikiyatrist
  Bütün erkekler doğuma girmeye teşvik edilmeli... Kadınla erkeğin her şeyi paylaştıkları bir dünyada doğum gibi hem çok mutlu hem de kadın için zorlukları olan bir olayı birlikte yaşamaları çok önemli... Ayrıca doğumun ne olduğunu anlamak açısından da faydası var. Ama her erkek bundan aynı şekilde etkilenmez. Bazı erkekler bunu çok hoş bir deneyim olarak yaşıyor. Bazıları ise bunu aşamıyor ve hoş bir deneyim olmuyor. Cinsel hayatı etkileyecek o kadar çok şey var ki; doğum da bunlardan sadece bir tanesi... 'Sadece doğum etkiledi' denemez.


  Aralarındaki seks iletişimini artırır
  Dr. Akif Poroy- Seksolog
  20 küsur senedir babaları doğuma alıyorum ve bunun çok faydasını gördüm. Özellikle ilk gebelikte kadınla erkeğin arasında ikili bir ilişki var. Çocuk doğduktan sonra bu ilişki üçlü bir ilişkiye dönüşüyor. Baba doğumda eşinin yanı başında olursa aralarındaki iletişim de güçleniyor. Ben bunu 1980'den beri Almanya Amerika ve Türkiye'de de denedim. Doktor doğru bilgi vermeli. Baba karısının alnını silmeli ve duygusal olarak destek olmalı. Doğum manzarası alışık olmayan birisi için hoş bir manzara değil! Eğer baba kadının başucunda oturursa bu sorunlar olmaz. Tabii burada doğuma giren ekibin babayı doğru yönlendirmesi de son derece önemli...


  ERKEK DOĞUMA GİRMEMELİ ÇÜNKÜ...
  Bebeğin dünyaya gelişine şahit olan erkek sekste hatırlar
  Prof. Dr. Aytül Özkürkçügil Psikiyatrist
  Bazı erkekler bu konuda istekliyse doğuma girip eşlerine yardımcı olabilirler. Sonrasında da eşlerini yine erotik bir figür olarak görüp istemeye devam edebilirler. Ama kadın- erkek rollerinin birbirinden fazlaca ayrıştığı; bizimki gibi toplumlarda erkekleri bu konuda zorlamak iyi sonuçlar doğurmaz. Doğuma giren erkek olaydan olumsuz etkilenir. Korkar ya da sıkıntı yaşarsa o anı unutması mümkün olmaz ve eşine cinsel anlamda yaklaşması gereken durumlarda bir anda o görüntülerin zihninde belirmesiyle performans kaybı yaşayabilir. Ama bir başkasında hiç sorun yaşanmadan bu süreç atlatılabilir.

  Sadece başucunda otursunlar o anı görmesinler!
  Dr. Cem Keçe CİSED Başkanı Uzman Psikolojik Danışman
  Ben kendim eşimin doğumuna girmedim eşimi o halde görmek istemedim... Ama eşimin başucunda oturup sadece elini tutmayı çok isterdim. Doğum anını ve o acılı kanlı hali görmemek gerekiyor. Bu sahne cinsellikten soğutabilir. Erotik gelen bir organ genişliyor ve içinden bir şey çıkıyor. Bu hoş bir şey değil! Eğer erkekler doğumda eşlerinin yanında olmak istiyorsa doğum anını izlemesinler sadece el tutsunlar.


  Erkek 'Meryem Ana' sendromuna yakalanır!
  Dr. Meliha Karayay- Psikolog
  Eşine destek olmak amaçlıysa doğuma girmek fikir olarak hoş karşılanabilir ilişkinin paylaşımı açısından hoş olabilir ancak cinsel yaşantı açısından hoş olmadığı kesin... Cinsel istek ve arzu bu durumdan olumsuz yönde etkilenebiliyor. Cinsel partner yerine doğum yapan ve bebek emziren anne görüntüsü akla geliyor. Cinsel bölge için negatif görüntüler aklına geliyor. Evlilik için negatif durum olabiliyor.


  İstek uyandırmıyor!
  Lohusalık döneminde kadının bebeğini emzirirkenki görüntüsü erkek tarafından farklı algılanıyor. Cinsel partnere eş olarak değil anne olarak düşünüp şefkatle yaklaşmak 'Meryem Ana' sendromu adını verdiğimiz durumu oluşturuyor.


  Romantik film değil izlenmemeli!
  Dr. Suat Süphan Erşahin Medical Park Bahçelievler Hastanesi Doğum Uzmanı
  Doğumun bir de gerçek tarafı var ki; o da doğumun öyle romantik filmlerdeki gibi olmadığıdır! Babanın anneyle birlikte doğuma girmesi bazı sorunları da beraberinde getirebiliyor. Bir kere her şeyden önce erkekte cinsel istekte azalmaya neden olabiliyor. Çünkü doğum gerçekten filmlerde görüldüğü gibi değil! Plasenta hiç görmeyen biri için çirkin gelebiliyor. Bu da erkekte cinsel soğukluğa neden oluyor. Daha sonra bazı hastalarımızda cinsel libidoda bir azalma oluyor.


  Yanlış anlıyor
  Bir yıl eşiyle seks yapamayan erkekler olabiliyor. Yani doğum ortamında erkeğin görmemesi gereken durumlar var. Erkeğin doğuma girmesi durumunda doktor ya da sağlık personeli açısından da sorun doğabiliyor. Yapılan tıbbi müdahaleleri ya da tıbbi gereksinimleri baba adayı yanlış anlayabilir. Doktorun sözlerini 'galiba bir şeyler ters gidiyor' diye algılayabiliyor. Zor olan bir doğumda 'acaba beceremiyorlar mı' tedirginliğini yaşıyor. Örneğin o anda vakum takıldığında ne anlama geldiğini bilmediği için hemen panik oluyor. Bazen de doğum sırasında bayılıyor baba adayları! Kaç defa dışarı çıkardık bu yüzden onları. O yüzden doktorun babayı doğuma sokmama hakkı vardır. Ayrıca bu tıbbi bir gereksinim değil. Tıbbi gereksinim olmayan hiçbir şeye de gerek yok bence. Bizim için annenin eşinin ya da yakınlarının dışarıda olduğunu bilmesi yeterli bizim için...


  Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

        Konu: Doğum anını gören erkeklerdeki değişimler..

        Kategori: Erkeklere Özel

        Konuyu Baslatan: ŞiMaL

        Cevaplar: 0

        Görüntüleme: 1119


Etiketler

Yer imleri

Yer imleri

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajinizi Degistirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş

Facebook Baglan Giriş