Kullanıcı Tag Listesi

İşte sizlere gerçek acı veren üzücü hayatımı yok eden geleceğimi parçalayan aile hayatımı öldüren eşimle yollarımızı ayıran hikaye… Ben muhafazakar ve saygın bir ailenin ahlak ve İslam terbiyesi üzerine yetiştirilmiş kızıyım. Hiçbir zaman düşüncesiz yada eğlence arayan bir kız olmadım. Allah’ı kızdıracak bir iş yaptığımı hiç bilmem. Beni seven benim de onu sevdiğim bana fazlasıyla güvenen iyi bir insanla evlendim. Onun şımarık eşiydim. Hatta ailem ve akrabalarımdan bir çoğu bana eşimin

Bu konu 895 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
İçler Acısı ve İbretlik Bir Mektup! 895 Reviews

  Konuyu değerlendir: İçler Acısı ve İbretlik Bir Mektup!

  5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 895 kez incelendi.

 1. #1
  __Kafkas Marali__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  12.12.10
  Mesajlar
  16
  Konular
  9
  Beğendikleri
  0
  Beğenileri
  0
  Bahsedildi
  0 Mesaj
  Etiketlenmiş
  0 Konu
  Tecrübe Puanı
  0
  @__Kafkas Marali__

  Standart İçler Acısı ve İbretlik Bir Mektup!

  İşte sizlere gerçek acı veren üzücü hayatımı yok eden geleceğimi parçalayan aile hayatımı öldüren eşimle yollarımızı ayıran hikaye…

  Ben muhafazakar ve saygın bir ailenin ahlak ve İslam terbiyesi üzerine yetiştirilmiş kızıyım. Hiçbir zaman düşüncesiz yada eğlence arayan bir kız olmadım.

  Allah’ı kızdıracak bir iş yaptığımı hiç bilmem.

  Beni seven benim de onu sevdiğim bana fazlasıyla güvenen iyi bir insanla evlendim. Onun şımarık eşiydim. Hatta ailem ve akrabalarımdan bir çoğu bana eşimin beni daha önce hiçbir kızın görmediği kadar şımarttığını söylüyorlardı.

  Benim eşimden bir şey isteyipte onun reddedip ”hayır” dediğini hatırlamam. Ondan ne istesem getirirdi. Bir gün ona internet kullanmak istediğimi söyledim. İlk önce bunun iyi olmadığını benim için uygun olmadığını söyledi. Kurnazlıklarla ona interneti aldırdım ve kötü yönde kullanmayacağıma dair söz verdim. O da kabul etti. (Keşke kabul etmeseydi.)

  Beni internette eğlendiren ne varsa mutluluk ve sevinçle oraya girer oldum. Durum öyle hale geldi ki eşim her gün işe gidiyor ben de internete giriyordum. Hatta onun olduğu vakitlerde… ama bana ne yaptığımı sormuyordu çünkü bana güveniyordu.

  Günler geçti internet kullanan bir arkadaşım bana chat’ten bahsetti: “Chat çok eğlenceli insanlar bu programda birbirleriyle konuşuyor saatlerin nasıl geçtiğini anlamıyorsun.” dedi.

  Chat’e girdim (keşke girmeseydim.) Başlangıçta sadece geçici konuşmalar olarak düşünüyordum. Sonra bir kişi ile tanıştım her gün onunla görüşüyor ve konuşuyorduk. Yüksek ahlakıyla diğerlerinden ayırt edilen bir kişiydi. Daha önce konuştuğum kimselerden onun gibi olanını görmemiştim.

  Eşimi daha önce hiç kimseyi sevmediğim bir sevgiyle sevmeme rağmen saatlerce chat önünde oturuyor ve onunla konuşuyordum. Eşim geliyor beni izliyor ve bilgisayarın önünde geçirdiğim saatlere kızıyordu. Bir kişiyi beğenmiştim ve onunla sadece ‘beğeni’ olarak konuşuyordum.

  Günlerin geçmesiyle durum tersine döndü ve beğeni sevgiye dönüştü. Ona eşimden daha çok bağlandım. Eşimin sinirinden kaçıp internette onunla konuşmaya başladım. Bir keresinde kendimi kaybettim ve eşimle kavga ettim. Eşim internet aboneliğini iptal etti ve bilgisayarı evden çıkardı.

  Eşime kızdım çünkü ilk defa bana bu şekilde kızdı onu cezalandırmak için chat’te sohbet ettiğim kişiyle konuşmaya karar verdim. (Önceleri) Bana onunla konuşmam için yalvarmasına rağmen reddediyordum. Bir gece onu aradım ve telefonda onunla konuştum o andan itibaren eşime olan ihanetim başladı.

  Eşim her evden çıktığında onu arayıp konuşuyordum. Eğer eşimden boşanırsam benimle evleneceğini vaat ediyordu ve sürekli onunla buluşmam için yalvarıyordu. Onun isteklerinin arkasından sürüklendim ve onunla buluştum.

  Buluşmalarımız bir kadının eşine ihanet ettiğinde yapabileceği en büyük günaha düşene kadar devam etti. Aramızda ilişki oldu. Chat’te tanıştığım adamı sevdim ve eşimin beni boşamasına karar verdim.

  Eşimden beni boşamasını istedim. “Neden?” diye sordu. Aramızda sorunlar çoğalmıştı ve dayanamıyordum. Eşimden hoşlanmamaya başlamıştım. Eşim durumdan şüphelendi ve olayın iç yüzünü araştırdı. Bir keresinde telefonda bir adamla konuştuğumu fark etti. Ona gerçeği söyledim.

  Bütün olanların üzerine eşimin bana karşı iyi olmasına karşın onu istemediğimi artık onunla yaşamaktan hoşlanmadığımı söyledim. Eşim durumu açığa çıkarıp aileme bildirmedi. Ben seni seviyorum ama seninle devam edemem Allah senin ve bizim günahlarımızı örtsün. “Ailene benimle yaşamak istemediğini birbirimize uygun olmadığımızı fark ettiğini söylersin” dedi.

  Bununla beraber eşimin hoşlanmadığı tek şey internetten kaynaklanan basit problemlerdi. Bana kötü muamelede bulunmadı hiçbir kusuru yoktu. Sadece “İnterneti evde istemiyorum” dedi.

  Kördüm bütün bunları ancak iş işten geçtikten sonra görebildim. İnternet’te tanıştığım gencin sözleri eşimle ayrılığıma sebep olmuştu.

  (Tanıştığım yabancı) Bana: ”Senden başkasından hoşlanmadım. Hayatımda senden daha tatlı biriyle karşılaşmadım. Sen hayatımda gördüğüm en iyi insansın.” diyordu ama işin sonunda bu hainin gerçek sözleri beni bir yıldırım gibi çarptı.

  Dedi ki: “Eğer evlenirsem tanımadığım yada chat gibi yanlış olan bir yolla tanıştığım biriyle evlenmem. Özellikle de senin gibi yaşı büyük ve akıllıysa… Eğer ben birini istersem chat’te tanıştığım ve evlenmeyi düşündüğüm biri olsa bile küçük bir kızla tanışırım onu istediğim gibi yönlendiririm senin gibi evli ve kocasına ihanet etmiş biriyle değil!!!…”

  Size yemin ederim ki bu söylediğim kelimeler tamamen onun söylediği gibi yalan söylemiyorum. Ne bir kelime arttırdım ne de bir kelime eksilttim. Şimdi şaşkınım!…

  İntihar etme düşüncesindeyim bu yazı sizlere ulaştığında intihar etmiş yada Allah beni hidayete erdirip karanlığın yolundan uzaklaştırmış olacak. Bana zulmeden ve bu olayla hayatımı sarsan kişi ve onun gibilere diyorum ki: “Bir gün gelecek siz de kendi nefislerinizde kışkırtıcı şeylerin insanı nasıl aldattığını göreceksiniz. Bütün duam Allah’ın bana zulmeden kişinin aynı durumdan (kendisi veya ailesinde) şikayet ettiğini göstermesidir.Allah’a emanet olun.”

  Chat’ırdayan Yuvalarımız!

  Evet mektup burada bitti. Fakat bu yazının yayınlandığı Türkçe sitede ise bize daha yakın bir olay yer almaktaydı. Bu mektuba yorum yazan bir (Türk-müslüman) bayan okur şöyle diyordu: “… Şu an yazdıklarınızı ağlıyarak okudum. Bu bendim sanki. İnanın durumumun o bayandan tek farkı eşimle boşanma reddesine gelmemem ama bu yazı tamamen benim hikayem gibi. Rabbim sizden razı olsun benim uyanışıma gerçekten sebep oldunuz…”

  Küçük bir araştırmayla bu tür olayların hiç de azımsanmayacak rakamlara ulaştığını binlerce boşanma davasının bu ve benzer sebeplerle açıldığını görüyoruz.

  alıntıdır..


  Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

        Konu: İçler Acısı ve İbretlik Bir Mektup!

        Kategori: Enteresan,Yaşanmış Olaylar

        Konuyu Baslatan: __Kafkas Marali__

        Cevaplar: 0

        Görüntüleme: 895


Etiketler

Yer imleri

Yer imleri

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajinizi Degistirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş

Facebook Baglan Giriş