Kullanıcı Tag Listesi

daha önce parça parça verilmiş ben biraz topladım =) Tarih boyunca birçok millet güvenlik ve asayişi sağlamak amacı ile suçluları ölümle cezalandırmıştır. İdam cezaları birçok farklı yöntemle uygulanmıştır. Bu yöntemlerden bir kısmını araştırdık. İdam cezaları kanunlar ile suçluyu ne şekilde cezalandırılacağını açıkça belirtmelidir. İdam cezaları kanunlar ile suçluyu ne şekilde cezalandırılacağını açıkça belirtmelidir. Kafa Kesme: 16. yüzyıldan sonra yaygın olarak kullanılan

Bu konu 996 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Birbirinden Korkunç İdam Teknikleri 996 Reviews

  Konuyu değerlendir: Birbirinden Korkunç İdam Teknikleri

  5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 996 kez incelendi.

 1. #1
  Emine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  14.08.08
  Mesajlar
  20.279
  Konular
  10867
  Beğendikleri
  10
  Beğenileri
  102
  Bahsedildi
  1 Mesaj
  Etiketlenmiş
  1 Konu
  Tecrübe Puanı
  100
  @Emine

  Standart Birbirinden Korkunç İdam Teknikleri

  daha önce parça parça verilmiş ben biraz topladım =)

  Tarih boyunca birçok millet güvenlik ve asayişi sağlamak amacı ile suçluları ölümle cezalandırmıştır. İdam cezaları birçok farklı yöntemle uygulanmıştır. Bu yöntemlerden bir kısmını araştırdık. İdam cezaları kanunlar ile suçluyu ne şekilde cezalandırılacağını açıkça belirtmelidir.

  İdam cezaları kanunlar ile suçluyu ne şekilde cezalandırılacağını açıkça belirtmelidir.

  Kafa Kesme: 16. yüzyıldan sonra yaygın olarak kullanılan Avrupa’daki en insancıl ölüm cezası infaz yöntemidir. Fransız Devrimi yıllarında ise giyotin adı verilen bir idam mekanizması geliştirilerek uzun yıllar kullanılmıştır.

  Taşlama: Arap ülkelerinde yakın bir zamana kadar kullanılan bu idam yönteminde mahkum ölene kadar taşlanırdı.

  Kazığa Oturma: Mahkumun kuyruk sokumundan ensesine kadar bilek kalınlığında uzun bir kazık geçirilir ve bu kazık havaya dikilerek infaz gerçekleştirilirdi. Bu yöntemle mahkumun ölmesi günler sürebilirdi.  Zehirle İdam: İdam cezalarında infazın gerçekleşmesi için zehir fazla kullanılmamıştır. Zehirle idamın en bilinen infazı Sokrates’e baldıran zehri içirilmesidir.

  Boğarak İdam: Mahkum değişik biçimlerde infaz edilmiştir. En çok kullanılan boğarak öldürme denizdedir. Cadı ya da büyücü kadınların infazı için kullanılan bu yöntemde mahkum suya atılır eğer su kadını reddederse kadın yüzer ve suçludur öldürülür. Yahut su kadını kabul ederse suçsuzdur ve kadın yüzme bilmediği için boğulmuştur. J

  İspanyol Eşeği: Eşek biçiminde yapılan bir kazığın üzerine oturtulan mahkum ayaklarına giderek ağırlı artan cisimler bağlanır ve bir süre sonra ikiye bölünerek infaz gerçekleşir.

  Germe Yöntemi İle İdam: Farklı mekanik düzenekler ile yapıldığı çeşitli germe yöntemleri ile mahkum kol ve bacaklarından gerilerek uzuvları kopartılır ve infaz gerçekleşir.


  Tekerlek İle İdam: Büyük bir tekerleğin dışına bağlanan mahkum kayalık ya da kazıların üzerine yuvarlanarak infaz gerçekleştirilir.

  Parçalayarak İdam: Canlı canlı mahkumun kol bacak uzuvları kesici aletler ile kesilerek infaz gerçekleştirilir. Son olarak Suudi Arabistan’da Kabe’yi basan bir grup parçalara ayrılarak idam edilmiştir.

  Beden Yarılarak İdam: Mahkumun iç organları canlı canlı çıkartılarak kendisine gösterilir.

  Toptan Atılma: Boş havanın içine konulan mahkum havanın ateşlenmesi ile parçalara ayrılarak can verir. Diğer bir şekli ise yine havanın içine konulan mahkumun bu kez arkasında mermi vardır ve havan ateşlendiğinde mermi mahkumu deler geçer mahkum can verir.

  Kaynatma: Ortaçağın popüler idam yöntemidir. Mahkum su dolu bir kazana konulur kazan ateşe verilir ve mahkum ağır ağır ısınan suyun kaynaması ile haşlanarak can verir.

  Öldüresiye Dövme: Mahkumun ölene kadar çeşitli şekillerde dövülmesiyle infaz gerçekleşir. Amerikalılar köleleri döverek idam etmişlerdir.

  Deri Yüzerek İdam: Canlı canlı derisi yüzülen mahkum bir süre sonra deri solunumu durduğu için uzun süre can çekişerek ölür.

  İki Ağaç İle İkiye Ayırma: Mahkumun kolları birbirine yakınlaştırılmış ağaç dallarına bağlanır ve dallar serbest bırakılır. Serbest bırakılan dallar mahkumu gerer. Zaman zaman uzuv kopmasıda görülen bu idam türünde mahkum acılar içinde ölür.

  Ezerek İdam: Düz bir zemin üzerine yatırılan mahkumun üzerine sırasıyla önce hafif sonra ağır taşlar yerleştirilirerek yavaş yavaş ezilmesi sağlanır. Cellat infaz süresini istediği gibi uzatabilir.

  Yakarak İdam: Avrupa’da engizisyon döneminde inanmayanlar büyücü veya cadılara iffetsiz kadınlara uygulanan idam türüdür. İnfaz mahkumun bir meydanın ortasında kazağı bağlanara ateşe verilmesi ile gerçekleştirilir.

  Demir Kadın: Kadın şeklinde yapılan bir taputun iç kısmı sivri demirler ile kaplanır. Bu tabutun içine konulan mahkumun üzerine tabutun kapağı kapatılarak infaz gerçekleşir ve o mahkum o tabut ile gömülür.

  Böceklerle Öldürme: Mahkum yere sabitlenerek üzerine böcekleri çekebilecek maddeler (bal tatlı vb.) sürülerek böcekler tarafından yenilmesi için bırakılır. Değişik uylamaları vardır.

  Su ya da Civa İle İdam: Mahkuma ölene kadar su veya civa içirilir.


  Garotte: Mahkumun boynuna bağlanan ipin diğer ucu duvara bağlanır. Mahkum sağa sola çekiştirilerek ölmesi sağlanır.


  Demir Kap: Farelerin kullanıldğı bu infaz yönteminde mahkumun karnına bir kap konur. Kabın içinede fareler yerleştirilir. Kap ısıtılarak fareler harekete geçirilir. Kaçmaya çalışan fareler mahkumun karnını kemirirler ve organlarına kadar girerler. Organları kemirilen mahkum acılar içinde can çekişerek ölür.


  Aç Bırakarak İdam: Mahkumun aç ve susuz bırakılmasıyla infaz gerçekleştirilir.

  Sarkaç: Ağır ve keskin baltalar yatan mahkumun üzerine sarkıtılır. Keskin aletler mahkumun üzerinde sallandırılarak ve her defasında sarkıtılan aletler vücuda yaklaştırılır. Mahkumun vücudunun parçalarak ölmesi sonucu infaz gerçekleşmiş olur.

  Diri Diri Gömerek İdam: Her toplumda geçmiş çağlardan beri uygulanan klasik bir idam şeklidir. Mahkum boynuma kadar topra gömülür ve güneş altında bırakılır. Hint ve Arap toplumlarında sıkça görülen bir idam şeklidir. Bazı infazlarda toprağa gömülen mahkumun başının taşlandığıda görülebilir.


  Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

        Konu: Birbirinden Korkunç İdam Teknikleri

        Kategori: Enteresan,Yaşanmış Olaylar

        Konuyu Baslatan: Emine

        Cevaplar: 0

        Görüntüleme: 996


Etiketler

Yer imleri

Yer imleri

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajinizi Degistirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş

Facebook Baglan Giriş