Kullanıcı Tag Listesi

18 Ocak 2011 İran Sakine için kararını verdi İran idam cezasına çarptırılan Sakine Aştiyani'nin cezasını 10 yıl hapse çevirdi Zina ve cinayete yataklık suçlarından İran'da recm cezasına çarptırılan Sakine Aştiyani için son karar verildi. İran, Sakine Muhammedi Aştiyani'nin idam cezasının 10 yıl hapse çevrildi.

Bu konu 1241 kez görüntülendi 2 yorum aldı ...
İran Sakine için kararını verdi 1241 Reviews

Konuyu değerlendir: İran Sakine için kararını verdi

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1241 kez incelendi.

Vuslata Hasret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    4272
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    2
    Bahsedildi
    0 Mesaj
    Etiketlenmiş
    0 Konu
    Tecrübe Puanı
    631
    @Vuslata Hasret

Standart İran Sakine için kararını verdi

18 Ocak 2011

İran Sakine için kararını verdi

İran idam cezasına çarptırılan Sakine Aştiyani'nin cezasını 10 yıl hapse çevirdi

Zina ve cinayete yataklık suçlarından İran'da recm cezasına çarptırılan Sakine Aştiyani için son karar verildi. İran, Sakine Muhammedi Aştiyani'nin idam cezasının 10 yıl hapse çevrildi.

Aştiyani, zina ve eşinin ölümüne yardımcı olmak suçlarından recm yani taşlanarak öldürülme cezasına çarptırılmıştı. Uluslararası toplumun yoğun baskısıyla bu ceza geçen yıl idama çevrilmişti. Son olarak İran Meclisi İnsan Hakları Komisyonu Başkanı, Brezilya Devlet Başkanı Dilma Rousseff'e bir mektup göndererek Aştiyani'nin idam cezasının 10 yıl hapse çevrildiğini bildirdi.

8 SAATTE BİR KİŞİ İDAM EDİLİYOR

43 yaşındaki Aştiyani'nin ölen eşinin ailesi kendisini affettiği için cezanın hapse çevrildiği belirtildi. İran'da son üç haftada 47 kişi idam edildi. Bu her 8 saatte bir kişinin idam edildiği anlamına geliyor. İdam edilenler arasında PKK'nın İran'daki kolu PJAK'a üye bir kişi de var. İnsan haklar örgütleri, İran'ın idamlara hız vermesine tepki gösteriyor.

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: İran Sakine için kararını verdi

Kategori: Dünya'dan Güncel Haberler

Konuyu Baslatan: Vuslata Hasret

Cevaplar: 2

Görüntüleme: 1241

Ezan Oldum Dinmedim.Bayrak Oldum İnmedim. Şehit Oldum Ölmedim.Adım Müslüman Soyadım Türk Benim

gunes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    6
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Bahsedildi
    0 Mesaj
    Etiketlenmiş
    0 Konu
    Tecrübe Puanı
    395
    @gunes

efendim

su cezanin kaldirilmasi icin ne kadar urasdigimizi biliyormusununz ? kac kisi kendisini feda etdigini biliyormusunuz ?

hayir

illaki cumhur baskanizinin irana geldigi gun halkin ayaklanmasi gereliymimis ki o da bile dile gelip ahmedi nejadi yuradi ki halkin sesini duuyman lazim

2 milyar dolarlik bir ticari alani birden beri 30 milyar dolara cikarmak o isin icinde bir is olmasi lazim ki sanirim cumhur baskaniniz bunu sonunda anlamis

teskkurler azatligi destek verenler

insaallah caymaz

[Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın...]

ben nedenlerin pesindegim neden anlamiyorsun ?

Benim ulkemde ANA kelemisin kunlanmak sucdur turk ismi sokaklara tabelara vermek ve adlandirmak sudcur beim ulkemde ya hukumetlesin ya hapisanelerdesin Evet cunku benim hapisanemin adi I R A N

اشهد ان لا اله الله و اشهد ان محمدا رسول الله و اشهد ان علیا ولی الله

Vuslata Hasret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    4272
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    2
    Bahsedildi
    0 Mesaj
    Etiketlenmiş
    0 Konu
    Tecrübe Puanı
    631
    @Vuslata Hasret

haklısınnn...
    Ezan Oldum Dinmedim.Bayrak Oldum İnmedim. Şehit Oldum Ölmedim.Adım Müslüman Soyadım Türk Benim

Etiketler

Yer imleri

Yer imleri