18 Ocak 2011 Facebook'a bu iki şeyi yazmayın! Önemli uyarı: Bu değişikliğin farkına varın ve ona göre davranın, yoksa... Siber güvenlik uzmanları, Facebook'un kullanım koşullarındaki yeni bir değişikliğe dikkat çekerek, hesaplara adres ve telefon bilgilerinin yazılmaması uyarısında bulundu.

Bu konu 1042 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Facebook'a bu iki şeyi yazmayın! 1042 Reviews

Konuyu değerlendir: Facebook'a bu iki şeyi yazmayın!

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1042 kez incelendi.

Vuslata Hasret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    4260
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    755
    @Vuslata Hasret

Exclamation Facebook'a bu iki şeyi yazmayın!

18 Ocak 2011

Facebook'a bu iki şeyi yazmayın!

Önemli uyarı: Bu değişikliğin farkına varın ve ona göre davranın, yoksa...

Siber güvenlik uzmanları, Facebook'un kullanım koşullarındaki yeni bir değişikliğe dikkat çekerek, hesaplara adres ve telefon bilgilerinin yazılmaması uyarısında bulundu.

Facebook blogunda önceki gün yayınlanan bir mesajla, uygulama geliştiricilerin siteye yükledikleri uygulamalara abone olunurken kullanıcıdan istedikleri 'izin'e adres ve telefon bilgilerinin de dahil edildiği bildirildi. Başka bir deyişle, Facebook'ta bir uygulamayı kullanmak için işletmeciye erişim izni verirken, kim tarafından ve nasıl kullanılacağını bilmeden adres bilgilerini de vermiş olacağız.

Facebook'un kullanıcı mahremiyetine başından beri birincil önemi vermediği eleştirisinde bulunan siber güvenlik uzmanları, adres ve telefon bilgilerinin de pazarlama amacıyla üçüncü firmalara açılmasının ciddiyolsuzluksuçlarına yol açacağı uyarısında bulundu.

İngiliz The Independent gazetesinde yer alan habere göre, uygulamalara abone olurken telefon ve adres gibi bilgiler için ayrı ve açık bir izin süreci uygulansa bile, bu bilginin nasıl kullanılacağına ilişkin hiç bir güvencenin verilmemesi risk faktörü oluşturuyor.

Sophos bilişim güvenliği firmasıteknolojidanışmanlarından Graham Cluley, bu tür bilgilerin nasıl ve kim tarafından kullanılacağıFacebooktarafından açık şekilde tanımlanıp bilgiler güvence altına alınmadıkça, kullanıcıların bu bilgileri siteden kaldırması tavsiyesinde bulundu

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Facebook'a bu iki şeyi yazmayın!

Kategori: Bilimsel ve Teknolojik Haberler

Konuyu Baslatan: Vuslata Hasret

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 1042

Ezan Oldum Dinmedim.Bayrak Oldum İnmedim. Şehit Oldum Ölmedim.Adım Müslüman Soyadım Türk Benim

Etiketler