Kullanıcı Tag Listesi

Arılar bir gram bal için çiçeklere en az 7000 uçuş yapıyorlar. Sen ömür boyu mutluluk için yüzlerce kez pişman olmayıbinlerce kez naz çekmeyi onlarca kez kavga etmeyi anlaşmazlığa düşmeyi hayal kırıklığına uğramayı çiçekler getirmeyi çikolatalar almayı yüzlerce kez özür dilemeyibinlerce kez sözünü geri almayı binlerce kez affet beni demeyi göze almalı değil misin? Bir kg bal için ise 40 bin tane arı 6 milyon çiçeği dolaşıyor. Sen bir tutam sevda için hiç bitmeyecek bir aşk için en az beş

Bu konu 810 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Arıların Bir Bildiği Var... 810 Reviews

Konuyu değerlendir: Arıların Bir Bildiği Var...

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 810 kez incelendi.

Emine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    10867
    Beğendikleri
    10
    Beğenileri
    102
    Bahsedildi
    1 Mesaj
    Etiketlenmiş
    1 Konu
    Tecrübe Puanı
    100
    @Emine

Standart Arıların Bir Bildiği Var...

Arılar bir gram bal için çiçeklere en az 7000 uçuş yapıyorlar.
    Sen ömür boyu mutluluk için yüzlerce kez pişman olmayıbinlerce kez naz çekmeyi onlarca kez kavga etmeyi anlaşmazlığa düşmeyi hayal kırıklığına uğramayı çiçekler getirmeyi çikolatalar almayı yüzlerce kez özür dilemeyibinlerce kez sözünü geri almayı binlerce kez affet beni demeyi göze almalı değil misin?
    Bir kg bal için ise 40 bin tane arı 6 milyon çiçeği dolaşıyor.
    Sen bir tutam sevda için hiç bitmeyecek bir aşk için en az beş duyunlaonlarca duygunlabinlerce güzel sözle yüzlerce bakışlasusuşladinleyişledokunu şla sevdiğinin beş duyusunu dolaşmalıyüzlerce beklentisini karşılamalı onlarca duygusuna karşılık vermeli hayal kırıklıklarına tedirginliklerine nazlarına kaprislerine hüzünlerine pişmanlıklarına taşkınlıklarına vurdumduymazlıklarına kararsızlıklarınakorkularına kaygılarına doğru yolculuk etmeli onun kalbinin bütün köşelerini aklının bütün kıvrımlarını ruhunun bütün vadilerini dolaşmalı değil misin?
    Bal arıları bir peteği doldurabilmek için 100 milyon çiçeğin nektarını emiyor ve 100 bin km kanat çırpıyor.
    Evinde mutluluğu ağırlayabilmek için kalbine aşkı doldurabilmek içinhayattan umduğunu bulabilmek içinçokça zahmete katlanmalıçokça engelleri aşmalı değil misin?
    Arılar bu çalışmanın arasında birbirlerine bakıp bakıp “neden hep ben çalışıyorum?” demiyorlar. Her biri kendisinden bekleneni yapıyor o kadar.
    Sen “hep ben bir şeyler yapıyorum peki ya sen?” derken eşine de aynı soruyu sorma hakkı tanımış olduğunun farkında değil misin? Sen sana düşeni yapona düşen ise ona kalsın. Sen kendinden bekleneni yapınca hiç olmazsa eksik olan bir yarıyı tamamlamış olacak değil misin?
    Bir arı kolonisinin 1 kg bal üretebilmesi için 8 kg bal tüketmesi gerekiyor. Bu da koloninin 6 kez dünya çevresini dönmesi anlamına geliyor. Sevgiyi biçmek istediğin yere sevgi ekmelisin. Mutluluk almak istediğin tarlaya emek vermelisin. Arılar nasıl başkalarına verecekleri 1 kg bal için 8 kg balı kendileri için harcıyorlarsasende 1 kg bal tadında aşk beklediğin eşinin hiç olmazsa 1 kg’lık bal tadında aşkı almasına izin vermelisin. Korkma bunun için dünya çevresini 6 kez dönmen gerekmiyor! Ona sarılıp kucaklamankalbini çepeçevre kuşatman yeter de artar bile.
    Arılar iğnelerini ancak hayatları tehlikeye girdiğinde kullanıyorlar ve sadece bir kez kullanıyorlar.
    Sende kendini tehlikede görebilirsin. İğneni kullanmakta kendini haklı bulduğun zamanlar olabilir. Ama unutma ki iğnenin en tehlikeli ucu kendine batmaktadır. Eşinin canını yakman senin canını da yakıyor olmalı. Sevdiklerine acı vermen en başta seni acıtıyor olmalı.
    Bir arı kendi ağırlığının 330 katı yük çeker.
    “bunca sözün bana faydası yok ki…” diyorsan “artık sabrım kalmadı dayanamıyorum!” diye düşünüyorsan bir kez daha bak kendine; beklide kapasitenin hepsini kullanmıyorsun. Taşıdığın yük taşıyabileceğinin hepsi değil belki de…
    Arılar çiçekleri severkovana elleri boş dönmezler.
    Sendesevdiğinde çiçekleri seviyorsun; eve ellerin boş dönme…
    Arıların bu yazıdan haberi yok. Senin haberin olsun…

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Arıların Bir Bildiği Var...

Kategori: Atış Serbest

Konuyu Baslatan: Emine

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 810

Etiketler

Yer imleri

Yer imleri