Kullanıcı Tag Listesi

14 Ocak 2011 Cermenler rahatsız Alman Die Welt Gazetesi, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Körfez ülkelerine yaptığı ziyareti yorumladığı haberinde, Türkiye’nin Araplarla birlikte dünya lideri olmayı hedeflediğini yazdı.

Bu konu 730 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Cermenler rahatsız 730 Reviews

Konuyu değerlendir: Cermenler rahatsız

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 730 kez incelendi.

Vuslata Hasret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    4272
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    2
    Bahsedildi
    0 Mesaj
    Etiketlenmiş
    0 Konu
    Tecrübe Puanı
    631
    @Vuslata Hasret

Yeni Cermenler rahatsız

14 Ocak 2011

Cermenler rahatsız

Alman Die Welt Gazetesi, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Körfez ülkelerine yaptığı ziyareti yorumladığı haberinde, Türkiye’nin Araplarla birlikte dünya lideri olmayı hedeflediğini yazdı.

Gazete, olası İslam Birliği bayrağı diye de AB bayrağının hilalle tasarlanmış bir versiyonunu yayınladı.

Başbakanı Tayyip Erdoğan’ın Kuveyt gezisinde sarf ettiği sözler, batı basınında olumsuz yer aldı. Almanya’nın „Die Welt ve Avusturya’nın „Die Presse“ gazeteleri, Türk Basbakanı‘nın Kuveyt’de yaptığı konuşmayı „Erdoğan İslam Birliğini arzuluyormuş“ şeklinde verirken, Avusturya’nın üçüncü büyük Partisi FPÖ de, AB’nin Türkiye ile ilişkilerini durdurmasını istedi.

Türkiye Basbakanı Erdoğan, Küveyt’de yaptığı konuşmada „bölge ülkeleri olarak aramızda ki 19. ve 20. Yüzyıl’dan kalan kızgınlıkları unutup önümüzü tarihi bir birlikteliğe çevirmeliyiz. Bu birlik herşeyden önce islami birlik olmalıdır. Aramızda ki Kültürel, ekonomik ve politik birliği sağlayabilirsek, bölgemiz, dünya ya yeni bir düzen verme durumunda olan potansiyel bir güç haline gelecektir.“ demişti.

Avusturya’nın sağcı Partilerinden FPÖ, Erdoğanın bu konuşması üzerine AB’nin Türkiye ile yürüttüğü üyelik ilişkilerinin derhal durdurmasını istedi. Partinin Genel Sekreteri Harald Vilimsky, yaptığı açıklama da Erdoğanın bir çok kez maskesini düşürerek gerçek yüzünü gösterdiğini belirtti. Vilimsky „ AB yetkilileri artık kararlılığını gösterip Türkiye’nin üyelik calışmalarını durdurmalıdır. Eger, adam AB yerine ‚İslam Birliği‘ istiyorsa yapacak bir sey yoktur.“ şeklinde konuştu.

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Cermenler rahatsız

Kategori: Dünya'dan Güncel Haberler

Konuyu Baslatan: Vuslata Hasret

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 730

Ezan Oldum Dinmedim.Bayrak Oldum İnmedim. Şehit Oldum Ölmedim.Adım Müslüman Soyadım Türk Benim

Etiketler

Yer imleri

Yer imleri