13 Ocak 2011 Tablet bilgisayarlar PC satışlarını zorluyor Tablet bilgisayar satışlarının dünya genelinde bu yıl 50 milyon adete ulaşması bekleniyor. Sektör araştırma şirketlerinden IDC, geçen yılın son çeyreğinde PC siparişlerinin yüzde 2,7 artarak 92,1 milyon adede ulaştığını belirtirken, 2009 yılının aynı döneminde PC siparişlerinde yüzde 13,6 büyüme kaydedildiğini bildirdi.

Bu konu 1114 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Tablet bilgisayarlar PC satışlarını zorluyor 1114 Reviews

Konuyu değerlendir: Tablet bilgisayarlar PC satışlarını zorluyor

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 1114 kez incelendi.

Vuslata Hasret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    4260
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Tecrübe Puanı
    753
    @Vuslata Hasret

Yeni Tablet bilgisayarlar PC satışlarını zorluyor

13 Ocak 2011

Tablet bilgisayarlar PC satışlarını zorluyor

Tablet bilgisayar satışlarının dünya genelinde bu yıl 50 milyon adete ulaşması bekleniyor.

Sektör araştırma şirketlerinden IDC, geçen yılın son çeyreğinde PC siparişlerinin yüzde 2,7 artarak 92,1 milyon adede ulaştığını belirtirken, 2009 yılının aynı döneminde PC siparişlerinde yüzde 13,6 büyüme kaydedildiğini bildirdi.

Bir diğer araştırma şirketi olan Gartner da, PC siparişlerinin geçen yıl 4. çeyrekte yüzde 3,1 arttığını açıkladı.

Siparişlerin yavaşlamasında, Apple’ın iPad’i gibi yeni tablet bilgisayarlarla yaşanan rekabetin etkisi olduğu düşünülüyor.

Uzmanlar, tablet bilgisayar satışlarının hızla büyüdüğünü belirterek, bu yıl 50 milyon adete ulaşmasını bekliyor. Ancak tablet bilgisayarlar, 2010 yılını 346,2 milyon adet satışla kapatan PC’lerin oldukça gerisinde kalıyor.

IDC, PC piyasasının yavaşlayarak da olsa 2011’de büyümeye devam edeceğini bekliyor. 2010 yılında PC piyasası yüzde 13,6 büyürken, bu oranın 2011’de yüzde 10’un altına ineceği tahmin ediliyor.

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Tablet bilgisayarlar PC satışlarını zorluyor

Kategori: Bilimsel ve Teknolojik Haberler

Konuyu Baslatan: Vuslata Hasret

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 1114

Ezan Oldum Dinmedim.Bayrak Oldum İnmedim. Şehit Oldum Ölmedim.Adım Müslüman Soyadım Türk Benim

Etiketler