Kullanıcı Tag Listesi

07 Ocak 2011 Efes Pilsen tarih oluyor! TBMM’de kabul edilen yeni yasa Türk basketbolu açısından yeni bir devir açacak nitelikte... Ve beklenen oldu. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde 8 aydır hazırlıkları süren, "Tütün ve alkollü içkilerin satış ve sunumuna ilişkin esas ve usüller hakkındaki yönetmelik" resmi gazetede yayınlandı.

Bu konu 833 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
Efes Pilsen tarih oluyor 833 Reviews

Konuyu değerlendir: Efes Pilsen tarih oluyor

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 833 kez incelendi.

Vuslata Hasret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    4272
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    2
    Bahsedildi
    0 Mesaj
    Etiketlenmiş
    0 Konu
    Tecrübe Puanı
    630
    @Vuslata Hasret

Standart Efes Pilsen tarih oluyor

07 Ocak 2011

Efes Pilsen tarih oluyor!

TBMM’de kabul edilen yeni yasa Türk basketbolu açısından yeni bir devir açacak nitelikte...

Ve beklenen oldu. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde 8 aydır hazırlıkları süren, "Tütün ve alkollü içkilerin satış ve sunumuna ilişkin esas ve usüller hakkındaki yönetmelik" resmi gazetede yayınlandı.

8 ay önce hazırlıkları başlayan yeni yönetmelik, başta Efes Pilsen olmak üzere alkollü içki markalarından ismini alan spor kulüplerinin kapısına kilit vurulacağı kaygısı yaratmıştı. Ancak bugün resmi gazetede yayınlanan, tam adıyla, "tütün ve alkollü içkilerin satış ve sunumuna ilişkin esas ve usüller hakkındaki yönetmelik" 1 yıllık uyum süresini ön görüyor.

Yönetmeliğin 24. maddesine göre, alkollü içkilerin satışında, sporu çağırıştıracak ifadelere yer verilemeyecek. Ayrıca spor kulüpleri isim ve tanıtımlarında alkollü içki markalarını çağırıştıracak isim, logo ve amblem kullanamayacak.

Bu çerçevede 1976'da kurulduktan sonra 13 lig şampiyonluğu ve Avrupa'da 1 kupa kazanan Efes Pilsen Spor Kulübü 1 yıl içinde ismini değiştirmek zorunda...

Efes Pilsen'in, yeni isminde kesinlikle "pilsen" ifadesi yer alamayacak. "Efes" ise önüne ya da arkasına başka bir isim getirilerek kullanılabilecek

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: Efes Pilsen tarih oluyor

Kategori: Türkiyeden Haberler

Konuyu Baslatan: Vuslata Hasret

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 833

Ezan Oldum Dinmedim.Bayrak Oldum İnmedim. Şehit Oldum Ölmedim.Adım Müslüman Soyadım Türk Benim

Etiketler

Yer imleri

Yer imleri