Kullanıcı Tag Listesi

04 Ocak 2011 Komşu, sınıra duvar konusunda ciddiymiş Yunanistan, Türkiye sınırından yaşanan kaçak geçişleri engellemek amacıyla, sınır hattına 12 kilometre uzunluğunda bir duvar inşa etmeyi planlıyor.

Bu konu 737 kez görüntülendi 0 yorum aldı ...
duvar konusunda ciddiymiş 737 Reviews

Konuyu değerlendir: duvar konusunda ciddiymiş

5 üzerinden | Toplam: 0 kişi oyladı ve 737 kez incelendi.

Vuslata Hasret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    4272
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    2
    Bahsedildi
    0 Mesaj
    Etiketlenmiş
    0 Konu
    Tecrübe Puanı
    631
    @Vuslata Hasret

Yeni duvar konusunda ciddiymiş

04 Ocak 2011

Komşu, sınıra duvar konusunda ciddiymiş

Yunanistan, Türkiye sınırından yaşanan kaçak geçişleri engellemek amacıyla, sınır hattına 12 kilometre uzunluğunda bir duvar inşa etmeyi planlıyor.

Kamu düzeninden sorumlu bakan Christos Papoutsis tarafından açıklanan plan, sözkonusu sınırdan önlemlere rağmen ciddi miktarda kaçak geçişin yaşanması sebebiyle gündeme getirildi.

Yunanistan'a geçen yıl yasa dışı yollardan girişi yapan 120.000 göçmenin ülkede Yunanlılar'la göçmenler arasında gerilimlere sebep olduğu biliniyor. Yorumculara göre sözkonusu duvar, Amerika'nın Meksika sınırına inşa ettiği duvardan esinlenilerek gündeme geldi.

Eleştiriler gecikmedi

Bu arada inşa edilmesi planlanan duvarı, Yunanistan'daki sol partiler ve insan hakları örgütleri insanlık dışı olmakla eleştirdiler. İnsan Hakları İzleme örgütü ise Yunanistan'ın sınır duvarı inşa etmekle göçmenlere karşı sorumluluklardan kaçamayacağını açıkladı.

Avrupa Komisyonu tarafından yapılan açıklamada sözkonusu duvar inşasının ülkedeki göçmen sorununu çözmeyecek kısa vadeli bir önlem olduğu belirtildi ve plan eleştirildi.

Türkiye'den Yunanistan'a 2010'un ilk dokuz ayında 30.000'in üzerinde kaçak göçmen girdiği ve bu rakamın önceki yıla gör beş katlık bir artışı ortaya koyuyor. Türkiye Yunanistan sınırı, Avrupa Birliği sınırları içinde kaçak göçmen girişinin bir önceki yıla göre arttığı tek sınır.

BBC

Konu Bilgileri       Kaynak: www.azeribalasi.com

Konu: duvar konusunda ciddiymiş

Kategori: Türkiyeden Haberler

Konuyu Baslatan: Vuslata Hasret

Cevaplar: 0

Görüntüleme: 737

Ezan Oldum Dinmedim.Bayrak Oldum İnmedim. Şehit Oldum Ölmedim.Adım Müslüman Soyadım Türk Benim

Etiketler

Yer imleri

Yer imleri